Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamak es szakemberek mi a...

Anna-Lara kérdése:

Nagymamak es szakemberek mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
2 eves kisfiam apa feloli epkezlab eleteros nagyija akivel nem tul jo a viszonyom,egy evben 4 honapot tolt el itthon es amikor altalaban jon hozzank nem hoz a gyerekemnek egy almat vagy narancsot vagy barmit amit odaadhat hogy oruljon neki a kicsi,a pillanatnyi oromert...raadasul egyetlen kisunokaja..es sot:-azzal van inkabb elfoglalva hogy mibe tud belekotni meg hogy kritizaljon pl megkerdi reggel 9-kor amikor nyaron kimegyunk hogy:"Van e a kisfiamnak kalapja vagy kesobb is ebben a vekony sapiban lesz?"es amikor en valaszolok hogy persze hogy viszek valto ruha es van akkor gunyosan hozzateszi hogy visszuk az egesz hazat magunkkal igaz..Raadasul probal rameroltetni olyan dolgokat hogy menjek be reggelizni a huvos lakasba vele es a parommal-(a mi lakasunkba!-o kulon lakik mashol)es en szepen elmondom hogy delelott 10 ora van es koszonom de mar reggeliztem)-ezutan nem hagyja abba hanem meg erolteti minimum.ketszer...es mindezt az elso napon ahogy hazaer 3 honap utan kulfoldrol..az elso oraban.Raadasul tudja hogy nem szivleljuk egymast.Ti hogy viselkednetek nagymamak es szakemberek?Kerlek sokan valaszoljatok es segitsetek-koszonom elore is.

#viselkedés #nagymama #tapintatlansag
2017. máj. 3. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ne foglalkozz vele, mondd, hogy így szoktátok, és ha csak szekálódni jön, akkor inkább maradjon otthon. Valaki tényleg csak ebből ért.
2017. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem. 4 hónapig nálatok van ilyenkor? Vagy nem, csak átmegy időnként? Szerintem az nem gond, én tuti nem várnám el senkitől sem, hogy minden egyes alkalommal, amikor jön, hozzon valamit. Persze az fura, hogyha soha semmit sem hozott még.

Nem kell foglalkozni azzal, hogy ő mit, hogyan csinálna. A te dolgod, te úgy csinálod ahogy akarod. Nem is biztos, hogy bántásból mondja. De sokan szeretik elmondani a saját tapasztalataikat. Ha bunkó lenne, és direkt piszkálna, akkor gondolom, a férjed is észrevette volna már ezt és szólt volna neki, nem?

2017. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Miért kéne bármit is hoznia? :D


Ne viccelj már!

2017. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

A beszolásokkal ne foglalkozz.

A gyerek akkor örülne neki, ha te örömmel fogadnád öt, és nem azért mert hoz neki valamit. A gyerek is azt várja el amit te. Ne a gyerekre kenjed, mert te nem örülsz neki. Ha hozna valamit akkor jobban örülnél neki?

A te szüleidet azért szereti a gyerek mert visznek neki valamit?

2017. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Most elolvastam megint, szerinted tényleg bántani akar? Lehet, csak utál kint a melegben és be akar menni, de nem reggelizni, csak ő akar ott valamit. Lehet, nem mondja meg világosan mit akar, csak ilyen nyakatekerten, aztán csak a baj van ebből. Ha persze gúnyolódik, akkor rá lehet kérdezni, hogy neki mi a baja azzal, ha kisgyerekkel sok cuccot viszel? Nem neki kell vinni.

Ha meg tényleg csak szekál, akkor maradjon otthon, mert neked ez nagyon rossz, hogy 0-24-ben kritizál, ha bántani akar, húzzon el. De azért ezt mondd meg neki, hogy tudja, hogy megbántott és azt is, hogy nem hagyod. Nem kell vele mindig programot csinálni.

2017. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves masodik hozzaszolo ilyenkor csak atjon egy heten ketszer mondjuk leellenorizni hogy hogy all a rend nalunk es elmondani hogy ugy kellene csinalni szinte mindet ahogy o gondolja..na meg egyetertek hogy nem kell mindig hoznia valamit es nem nagy ajandekot...de hogy nem jon osztonosen hogy EGYSZER mimimum egy narancsot vagy aprosagot atnyujtson a kis mosolygos lelkes kisfiamnak aki meg a faagnak is orul...illembol kedvessegbol szeretetbol...vagy ha mar megsem akar semmi meglepit..viselkedne holgyhoz es nagymamahoz meltoan.Mar elore remeg a gyomrom amikor latom mert tudom hogy jon a piszkalodas-sajnos sokszor a tudomasara volt hozva a parom is elmondta finomabban es en is utoljara mar kikelve magambol hogy hagyjon mar elni es ugy nevelni a gyerekem ahogy szeretnem esetleg mondjon egy velemenyt es ott alljon is le...de nem veszi eszre magat es a parom kisse gyava is vele szemben.Akkor volna jogos de meg akkor is kerdeses ha koszos lenne a gyerekem alultplalt buta es nem torodnek vele de sokat tanitom es jatszom vele es mindenki csodalja hogy milyen szel nagy es baratsagos a kisfiam...Es arra vajon nem gondol hogy art a gyereknek is azzal ha bosszant vagy provokal engem-meg kritizal es kotozkodik?Mert a gyerek erzi ha az anya ideges-szomoru.Nem azon kellene torekednie hogy kellemes dolgokat mondjon es szeretgesse a kisfiamat amig nalunk van hetente 3-4 orat?Rosszul gondolom?El vagyok keseredve es duhos vagyok mert nem lehet megbeszelni sem vele-probaltam.Hogyan jellemeznetek ti mas nagymamak az ilyen nagyszulot/not?
2017. máj. 3. 13:15
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Több dolgot sem értek.

Ha nem nálatok lakik abban a 4 hónapban sem, amikor Magyarországon van, akkor miért nálatok reggelizik?

Párodat mennyire zavarja a kotnyeleskedése, ő rászól-e? Ill. te mondtad-e neki, hogy téged zavar; kérted-e, hogy állítsa le az anyját?


A sapka-kalap miatti szólást én a gyerek iránti aggódásnak és figyelemnek tudnám be. Hogy nem hoz sose egy kis apró ajándékot, ebből nem csinálnék ügyet (bár nálunk a nagyszülők imádnak ajándékokat adni).

Viszont egy olyan megjegyzésre, hogy az egész házat viszitek magatokkal, én biztos emelt hangon visszaszólnék, hogy tartsa meg a véleményét magának. Esetleg hozzátenném, hogy ha nem tud normálisan szólni hozzám, inkább menjen haza.

Alapvetően szeretem a békességet, de nem kell mindent lenyelni. Anyósod nálatok vendég, akit addig láttok szívesen, amíg nem cseszeget senkit.

2017. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a szomszédom ilyen, hogy elmondja, hogy náluk bezzeg mindig milyen rend volt meg van most is. Állandóan takarít.

Mondd meg neki, hogy azért szeretsz külön élni csak a családoddal, mert így azt csinálsz otthon, amit akarsz és olyan kupiban élsz, ahogy akarsz, a gyereket meg úgy neveled, ahogy akarod, neki is volt kisgyereke, megvolt az esélye a nevelésre, te most a tiédet neveled ahogy jónak látod a legjobb tudásod szerint, ha nem ért egyet, nem muszáj egyetérteni, jó tanácsot elfogadsz, mást nem.

2017. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Közben olvastam, hogy te is reagáltál.

Hát a gyomrod semmiképp sem remegjen. Nem főnököd, nem gyóntatód, nem tartozol neki elszámolással, hogy mi hogy van a lakásodban. Ilyenkor akár a legelső bántó mondata után visszaszólnék, valami ilyesmit: "Azért jött át, hogy megint kötekedjen??? Mert akkor indulhat is haza, de gyorsan!"

2017. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Es igencsak fura hogy egy szem gyumolcsot nem kap a gyerek tole..szerintem ez nem normalis...de sokat bantott mar szavakkal es cselekedettel tehatt nem lepodom meg ez csak ot minositi.En csak a minimum tiszteletet megadva szeretnem bekesen nevelni a gyereket akkor is ha o nalunk van de szinte lehetetlen mert mindig van tobb celzas gunyossag es piszkalodas es nem igazan tudja hogy nekem is jar a tisztele meg ha fiatalabb is vagyok nala es nem kellene epp ennyire belemaszni a maganeletunkbe amennyire o teszi hogy akkor is ottvan amikor mi eljovunk otthonrol setalni es benyul a hutobe a szekrenyembe atramol stb.Raadasul ertekelhetne mint anyat;not es a fia parjat mert a gyerekemet szepen nevelem ,fozok takaritok amennyit tudok stb. De szeintem ennyire azert megsem kellenne belekontarkodjon ....Nem aldozatot jatszani akarok,ezek a valos tenyek-sot nagyon lesujt es valaha el sem tudtam volna kepzelni hogy ilyen emberek leteznek .Egy apro pelda es nem is rabolnam tovabb az idejuket:Amikor 9 honapos terhes voltam akkor hazajott,nala laktunk az o ures lakasaban akkor meg a parommal-elmentek videkre a parommal es eloirta a programot nekem es a lanyanak hogy fozzunk zoldseges huslevest estere.Semmi gond fel is tettuk foni de hatalmasat hibaztunk mert a zoldsegek nem fottek at teljesen de mi ezt csak kesobb tudtuk meg-merthogy amikor delutan hazajottek meg elottem a kedves mostani nagyi talalta az altalunk fozott huslevest csak siman szelesmetelttel es hussal...es hopp de hol vannak a zoldsegek?-nos erre azt a valaszt kaptuk hogy kidobta oket a szemetbe mert nem voltak atfove.Megdobbento volt hallani a parom es a lanya elott-erzekenyen erintett mert ugyebar allapotos voltam...de rosszul esett nagyon-miert kellett eldobni?-megjegyzem egy orat minimum fott az a zoldseg.es miert kell olyan karorvendoen mondani?Azelott ket hetig pedig a foldon aludtunk a parommal egy matracon en 9 honapos pocakkal es a nagyi a sajat szobajaban agyban-merthogy a ket masik szobaban egyszerre kellett lerakni a padlot pont azelott mielott szulni kellett volna mennem..
2017. máj. 3. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!