Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell reagálni arra, ha...

Hogyan kell reagálni arra, ha az ember szemébe mondják mások előtt, hogy ronda?

Figyelt kérdés

Vagy mondjuk azt, hogy ,,hát ez sz**rul áll'', vagy ilyesmi. Pl ha új a hajam, vagy egyszerűen csak az illető úgy gondolja ronda vagyok, és a szemembe mondja mások előtt?

Viccel kéne elütni, vagy visszaszólni?

A konkrét dolog az volt, hogy baráti társaságban többen megdícsértek, hogy milyen csinos vagyok ma, mire valaki elém állt közülük és elkezdte mondani, hogy szerintem nem vagy szép, sz**rul nézel ki, nagyon rosszul áll neked ez a haj.

Teljesen lefagytam, nem tudtam mit mondani és amikor mások kérdőre vonták csak annyit mondott, hogy joga van a véleményéhez, ha mások mondhatják nekem, hogy jól nézek ki, ő miért nem mondhatja, hogy nem, ő legalább őszinte és nem nyal be senkinek...

Nyilván joga van a véleményéhez, de akkor is nagyon megalázó volt, pláne, hogy nem én kértem nyilván, hogy dícsérjenek meg, szóval nem egy ilyen öndícsértető hercegnő vagyok, akit végre valaki leszállított a földre. Meg amúgy nem érdekelne, mert kinek mit tetszik, de jó hangosan mindenki előtt... Olyan rossz volt, és csak álltam ott lefagyva vörösen...

Nagyon rossz, hogy nem tudtam mit reagálni, szeretnék felkészülni arra, hogy ha legközelebb ilyen előfordulna, valahogy oldjam a helyzetet, csak nem tudom hogyan...

Ti mit reagálnátok ilyenkor? Szerintetek mit kell tenni ilyen helyzetben?


20/L



2018. jún. 18. 08:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Kedvencem, amikor azt mondja valaki, milyen fáradtnak látszol. Eleve én sem érzem jól magam a bőrömben, erre még rátesz egy lapáttal. Legutóbb a barátom előtt kaptam meg, akivel pár hete jártunk (a beszóló természetesen lány volt). Totál hülyén éreztem magam. Annyit válaszoltam: hát igen, valóban nem aludtam túl jól az éjszaka.

Egyébként tényleg nem értem, miért kell az ember képébe mondani, amit amúgy is tud (vagy egyesek nem).

Legtöbbünknek van önkritikája, nem kell külön megjegyezni.

Ha legközelebb ilyen történik veled, mondd neki azt, amit akkor én: nem aludtam túl jól, biztos kiült az arcomra is a fáradtság.

2018. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes emberekkel vedd magad körül, ne műkörmösökkel meg a helyi szövetkezeti fodrászkellék mintabolt eladóival, aztán akkor nincs ilyen gond.
2018. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak fapofával odavetném, hogy "Értékelem a makulátlan őszinteségedet, Judit!" és többé rá se néznék.

Menjen a pokolba az ilyen, nem érdemli meg, hogy emberek között lehessen. Joga van sok mindenhez, többek között hatalmas recsegőset fingani cigánykerekezve, ordítva felolvasni a Mein kampf-ot, kitépni és megenni a hónaljszőrét, mégsem teszi meg ezeket egy tapintatos ember társaságban. Az "őszintesége" ott bukik el, hogy mindenki előtt megalázva közölte. Ne aggódj, a többiek szemében ő kicsinyítette le ezzel saját magát.

2018. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen odavágtam volna,hogy a féltékenységi hisztijelenethez nincs kedvem. Megvontam volna a vállam és otthagytam volna mindenkit. Ennyi,le van zárva. Sosem voltam sem veszekedős sem verekedős. Egyszer kell olyat visszaszólni amire nem várt és a meghökkenés lehűti.

Persze ha elmész egy csaphoz,töltesz vizet egy üvegbe;visszamész és leöntöd az is hatásos. Hasonlóan megalázó.

Nem szeretem a bunkó embereket,de többnyire csak a szájuk nagy. Valamint szépen ki lehet zárni a baráti közösségből ha van rá lehetőség.

2018. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nyíltan az arcomba életmben 2x mondták. Az egyiket nem vettem fel,mert a srác aki mondta nagyon haragudott rám és mindent mondott már ami tőle kitellett.

A másodikat szintén egy srác mondta nekem,volt egy barátnőm és az ő pasija mondta rám éppen amikor egy viccet meséltem csúnya nőről , ő bevágta,hogy olyan ronda mint te,hát pár msre megfagytam, majd nevettem ,mert a többiek is nevettek.

Sokszor hallottam már ,hogy mondják ronda vagyok,de azt is mondták már,hogy nagyon szép vagyok és sokszor van az,hogy utánam szaladnak srácok,hogy elhívjanak randira. Úgyhogy nem tudok kijönni ezen a dolgon, szerintem az én fejem tipikusan olyan,hogy vagy rondának látod vagy nagyon szépnek.

2018. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Hát fijam, te sem vagy egy matyóhímzés!"


Egyébként meg olyan emberekkel kellene körbevenned magadat, akinek az EQ-ja nem egy döglött kannyúléval vetekszik. Nem az a baj, hogy elmondja a véleményét, hanem az, hogy ennél csak tapintatosabban lehet, pl. "Ne haragudj, de nekem ez nem tetszik" vagy "az előző frizura szerintem jobban állt neked".

2018. jún. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

(Szerintem még az is lehet hogy meg ragadt az óvodás szinten és így fejezi ki hogy bejössz neki)


Ami eddig leírtak valószínű én is valami ilyesmit tennék elengedném a fülem mellett vagy vissza szólnák te sem vagy egy Adonisz vagy ilyesmi. Sajnos tényleg sok a bunkó ember van benne tapasztalatom bőven. 22f

2018. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

lol én helyedben nem próbálkoznék ilyen visszaszólásokkal vagy visszavágásokkal amiket itt a többiek írnak pl. "te se vagy jobb" stb., utólag olyan gagyinak és szerencsétlennek tűnne mind.


Én az ilyet kiröhögöm, és ennyit mondok neki "ezt most jól megkaptam" vagy "akkor mindjárt elásom magam inkább" (nyilván irónikusan)


Ha látja rajtad, hogy szarul esett neked amit ő mondott, akkor már elérte a célját. Úgy kell tenni, ahogy én írtam, és akkor ő marad szégyenbe, mert a többiek is látni fogják rajtad, hogy csak lepereg rólad a negativ kritika és jót nevetnek veled+rajta.

2018. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Mondd meg neki legközelebb..

Persze mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani de tudod a vélemény olyan mint a segglyuk..

Mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra :D

2020. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!