Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Puszival köszönés társaságban?

Puszival köszönés társaságban?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mit csináltok, vagy mit célszerű csinálni olyan esetben, ha egy társaságban van olyan ember akivel puszival köszönnétek egymásnak, de vannak olyanok is akikkel nem?


Hogy érthetőbb legyen a kérdés, a példa legyen egy osztálytalálkozó.

Ott van mondjuk 20 ember, fele fiú fele lány. És a lányok közül jobb viszonyban voltál 3-4 emberrel a többi vagy közömbös vagy nem volt jó a viszony (én nyilván a fiúk közé tartozom).


Mert elég hülyén jön ki, hogy valakiknek csak sziasztok, másnak meg szia és két puszi.


Illetve még egy kérdés. Ti mit szoktatok csinálni, ha valaki puszival akar köszönteni, de ezt nem szívesen viszonoznátok?

Tehát valaki akivel amúgy nem vagy jó viszonyban, vagy bármi egyéb oka van, de egyértelmű, hogy hogyan akar neked köszönni. Ilyenkor távolságtartóan csak köszöntök, vagy "beadjátok a derekatok"?


Annyira nem tűnik fontos kérdésnek, de nekem mindig körülményes volt családi körben is az ilyenfajta köszönés.



2018. júl. 1. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A tömegbe érkezésnél soha nem egyesével rázok kezet a srácoknak, és adok minden kedves lánynak puszit, hanem integetek, és mondom, hogy "sziasztok".


Ha kicsi a társaság, és nem tart sokáig a kézfogás, akkor mehet a kör.

Amúgy lányokat csak akkor puszilok meg, ha vagy Ő mászik rám (és nem tudom elhúzni már magam), vagy ha rokon, vagy ha bejön.


Ok nélkül puszit se adok!

27F

2018. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék puszit senkinek inkább.
2018. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem észre, hogy kisebb társaságokban mondjuk 10-15 főig a férfiak mindenkivel kezet fognak.

Nyilván egy 50-100 fős rendezvényen inkább csak azzal akivel elkezdünk beszélgetni, de 10 főnél még simán végigjárkálnak az emberek.


Illetve nem mindenki egyszerre érkezik, hanem van egy időintervallum ami alatt jönnek az emberek (mint a legtöbb kötetlen összejövetelen általában).

Tehát mondjuk egy esküvőre mindenki a megadott időpontig megérkezik, de egy családi összejövetelre, vagy osztálytalálkozóra nincs ennyire szigorú időpont megadva.

Szóval simán előfordulhat, hogy amikor megérkezem ott van 2-3 ember, vagy netalántán én vagyok az első, ilyen esetben pedig simán előfordul, hogy az ott jelenlévő kezetfogni akarnak, netalántán puszit adni (utóbbit nyilván ellenkező neműnek:D).

2018. júl. 1. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Manapság egyre több figyelmetlen férfi van, aki az érkezését így akarja megmutatni, hogy már megy a műsor, vagy épp beszél valaki a közösségben, esetleg sokan vannak, de keveset ismer, mégis elkezdi körbe a kézfogást, mint valami idi0ta...


Ha nem egyszerre érkeztek, akkor attól függ... Ha nem zavarom meg a beszélgetést, akkor max kb 5 főig kezetfogok (a puszi ritka), de ha már a nagy tömegbe érkezem, akkor csak integetek, és köszönök!


2-3 embernél még mehet minden. Persze a puszit sose értettem... De ez más téma. :D

2018. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Annyira én sem ragaszkodom egyikhez sem, de vannak lányok akik valamiért szeretnek pusziszkodva köszönni, a gond, hogy kevesebben vannak akiknek viszonoznám is:D


A kézfogás meg azért bonyolult, mert ha valaki végigjár kezet fogni azért nézik hülyének, ha pedig nem csak int és köszön egyet, akkor meg "na a pökhendi mégcsak ide se jön kezetfogni".

Rokoni találkozásoknál pedig valamiért elvárás, hogy mindenkinek valamilyen testi kontakt formájában is köszönjünk. Ha 30-an vagyunk azon a találkozón akkor is. Az utolsó utáni unomatestvértől kezdve a nagymamán át a rokon élettársáig mindenkivel kezelni kell és/vagy pusziszkodni. Legalábbis eddig több különböző rokonságban is ezt tapasztaltam.

2018. júl. 1. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
fiúként a lányoknak és a fiúknak is puszit adok, akikkel jóban voltam, többieknek csak szia. akikkel évekig nem voltál jóban, hiába voltatok mindennap egy társaságban, vele egy pár órás osztálytalálkozón se lesztek jóban és tök mindegy mit gondol, mert eddig se érdekelt,ez után se fog
2018. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!