Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan győzzem le a dühömet?

Hogyan győzzem le a dühömet?

Figyelt kérdés
Annyira komplex, hogy nem tudom egyszerűen részletezni, hogy mitől vagyok hirtelen haragú ember... Elég csak egy rossz megfogalmazás, vagy egy tiszteletlen szó, esetleg egy olyan tett, ami nem tetszik nekem... És nagyon felhúzom magamat! Bizonyos esetekben ha az illető közeli hozzámtartozó, el is küldöm a francba emiatt... Idegeneket általában kategorizálva kezelek... Attól függ az idegen éppen mit követett el ellenem... Ha a barátnőm nem úgy szól hozzám, nagyon ideges tudok lenni erre, és nagyon nehéz megállnom, hogy ne beszéljek vele csúnyán, vagy kiabáljak vele, pedig tudom, hogy piti dolog volt, de engem akkor is idegesít... Egyszerűen képtelenség ezt leírni, órákig kellene megfogalmaznom. A lényg az, hogy hirtelen haragú ember vagyok, és bizonyos dolgokkal könnyen kilehet hozni a sodromból. Szeretnék ettől az oldalamtól megválni, és megváltozni. Megpróbáltam, elkezdtem úgy csinálni mintha dolgok nem idegesítettek volna engem, de képtelen vagyok rá, egy idő után feszült / szorongó vagyok, elszakad a cérna. Ki kell adnom a dühömet! A sport sem segít, próbáltam már, küzdősportot is... Lehet, hogy nem vagyok egészséges ember, és nyugtatót kellene szednem? Úgy érzem, hogy míg megpróbáltam a barátnőmmel kedves lenni, és úgy csinálni mintha nem idegesítettek volna bizonyos dolgok, elkezdett a fejemre nőni, és mintha dominálni próbálna, mert azt hiszi azért, mert nem dühöngök neki úgy mint régen, akkor már gyenge vagyok... Nem rég megmondtam neki hogy nem leszek ezentúl mézes mázas ha valami zavar, mert látom, ő a változásomat (amit ő várt el) ezzel köszönte meg, amit én nem viselek el.
2018. júl. 13. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok de amikor ilyen tortenne kimegyek a wcre ki be lelegzek es lenyugtatom magamat..
2018. júl. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hajlandó lennél pszichológushoz elmenni, hogy együtt felfedezzétek a probléma forrását? Mert minden emberi viselkedésnek van egy gyökere.

Vajon tudsz -e eléggé szeretni? Milyen szinten van az EQ-d?

Én csak néhány emberrel vagyok így, hogy bármivel kitudnak hozni a sodromból, de őket nem szeretem. A puszta jelenlétük is idegesít.

2018. júl. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a fajta düh leginkább önismereti probléma. Valójában nem a másik ember váltja ki ezt a reakciót, hanem a benned lévő sértettség, amik az adott szavak okoznak. A lelked sokféle okból sérült és nem jutottál el a személyiségfejlődésedben a felnőtt korig. (ez nem az évek függvénye, hanem az átélt és feldolgozott dolgoké) Ez nem a te hibád.

Ha meg akarsz változni és fejlődni szeretnél, akkor apránként fel kell építeni magadnak egy erős önbizalommal rendelkező, magabiztos (de nem arrogáns) személyiséget. Ehhez komoly önismereti feladatokat kell elvégezned, tisztában kell lenned a saját hibáiddal és el kell kezdened kijavítani őket.

Nem áltatlak, évekig tartó kemény munka, és az eredménye attól függ, mennyire vagy kitartó. Ha zavar a mostani helyzet, jó eséllyel végig tudod csinálni és egy értékes ember válhat belőled.

Ha nem megy egyedül, kérj segítséget legalább az első lépéseknél.

Sok sikert kívánok!

2018. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tipp koffeinnal, kólával hogy állsz?

amikor egyik nap kólát iszom, másik nap nem, akkor feszültebb vagyok a másnapon.

segíthet még magne+ B6 is

2018. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tippjeim az okokra:

1. Talán van egy területe az életednek, amivel nem vagy elégedett. Ez feszít szét belülről. Ez bármi lehet. Karrier, család, barátnő.

2. Kisebbségi komplexusod van. Azért dühödsz fel, mert úgy érzed, hülyének néz az adott illető. Ha valóban hülyének néznek, az ilyenektől meg kell válni, de a cirkusz felesleges. Ha nem néznek hülyének, de mégis ezt érzed, az a kisebbségi komplexus. Tenned kell azért, hogy elégedett légy magaddal, és ne érezd úgy, hogy kevesebb vagy másoknál.


Nekem is volt hirtelen haragú időszakom. Nem is csak a haragra volt érvényes, hanem a hirtelen felindulású véleménynyilvánításra is. Ma már úgy csinálom, hogy mielőtt robbanok, gyorsan átgondolom, származna-e belőle hasznom, vajon jobban érezném-e magam tőle. Pl sokszor gyakorin elkezdem írni a magamét, aztán rájövök, hogy felesleges, mert max csak én érzem magam hülyén, amiért leálltam, és amiért nem sikerült bölcsnek lennem.

2018. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!