Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy győzzem le a félelmemet?

Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy van egy különóra, amit el kellett volna kezdenem, de mindig csak halogattam, iszonyúan félek az egésztől, nem tudom milyen lesz, hogy én milyen leszek, és így emiatt a szorongásom miatt már két alkalomról lemaradtam, és érzem, hogy egyre nehezebb lesz elkezdeni, de ha arra gondolok, hogy oda kell mennem, bemutatkoznom, beszélnem magamról, hogy hogy fognak fogadni, hogy fogom egyáltalán megtalálni magát a helyet, vajon hogy fog működni az egész, mi lesz ha utálni fognak vagy ilyesmi... Mindentől nagyon tartok, és ha ezekre gondolok azt érzem, hogy nem, nekem ez nem fog menni... És hogy inkább beteget jelentek, nem megyek most se.

Tudom, hogy nagyon szánalmas ez, de mit csináljak? Hogy győzzem le a félelmemet?

Nincs semmi önbizalmam, nem tudom elképzelni se, hogy mit kell majd csinálnom és biztos vagyok benne, hogy bármit is kell, nem fog menni, mert nem vagyok elég jó ahhoz, hogy mindenféle társaságokba járjak...

Hosszútávon persze próbálok kezdeni valamit ezzel, járok pszichológushoz stb, de ez most egy konkrét helyzet, be kéne mennem, mert egyszer el kell kezdeni, de nem tudom rávenni magam, és nem érzek magamban erőt hozzá.

Van bármi megoldás erre? Próbálom mondogatni magamnak, hogy de igenis elég jó vagyok bárkinek bárhol, meg fogom állni a helyem, de semmit nem ér.

Mit tegyek most ebben a helyzetben, hogy vegyem rá magam, hogy elmenjek? Van erre bármi stratégia?

Már két napja nem alszom, borzasztó az egész...

Köszönöm ha segítetek, előre is.

14/L



2017. szept. 25. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A félelmet csak úgy tudod legyozni, ha elmész az órára. Egyébként én is így voltam legelöszor a vezetéssel!


Szóval kitartás és sok bátorság! ;-)

2017. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az első válaszoló írta. El keĺl menni arra az órára. Nem veszíthetsz semmit csak nyerhetsz vele például azt, hogy felismered, hogy nem is kellett volna annyira tartanod ettől a dologtól.

Egyébként ajánlom, hogy olvass önfejlesztő könyveket. Sokat segítenek persze ahhoz az is kell , hogy saját magad elhidd, hogy igenis segíteni fog.

Ez persze minden esetben így van , ha te hiszel magadban bármi sikerülhet. Sok sikert.

2017. szept. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!