Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az Instagram mennyire káros...

Az Instagram mennyire káros az "ön" képre?

Figyelt kérdés
Szerintem a facebookozás még elfogadható, mert egy helyen el tudom olvasni a híreket, és a közeli barátokkal tudom tartani a kapcsolatot akit meg akarok ki követek, és nem látom. De az instára mióta regisztráltam, azt vettem észre, hogy ez csak egy verseny, ki tud jobb képet feltölteni magáról, és az életéről, ami sok esetben nem tükrözi a valóságot.

2018. júl. 15. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Biztosan káros, de a facebookon is folyton igénybe veszik azokat a hülyeségeket, amikor átalakít, kisminkel, királylánnyá varázsol. stb. Ez is önbecsapás.
2018. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Jól látod,káros az instagram ilyen szempontból, vannak jó profilok, akik nem magamutogató képeket, hanem művészibbeket tesznek fel, de kevés az ilyen. Nagyon megy az önfényezés, hiába tudja mindenki, hogy nem ez a valóság, van az emberben egy rossz érzés ,hogy "nekem miért nincs ekkora mellem/fenekem?" "miért nincs ilyen vékony derekam?" "Miért nincs ilyen boldg párkapcsolatom?" "Miért nem utazok ilyen helyekre?" stb...
2018. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Ha bele gondolsz ez lehet motiváció is "nekem miért nincs ekkora mellem/fenekem?" "miért nincs ilyen vékony derekam?" "Miért nincs ilyen boldog párkapcsolatom?" "Miért nem utazok ilyen helyekre?". Legalábbis egyes emberek lehet elakarják majd érni ezeket a dolgokat.
2018. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Hogy mennyire káros az Instagram az önképre? - Nagyon.


Rendkívül veszélyes dolognak tartom azt, amikor a közösségi kommunikáció - akár a közösségi oldalak tekintetében - nem megfelelően kerül használatra. Az ilyen közösségi oldalakat néhány éve egy applikáció formájában megkaptuk ugyan, a megfelelő használatára azonban senki sem készítette fel az embereket. Egy ideig nem is volt semmi baj, aztán ahogy egyre nagyobb öntudatra ébredtek benne a felhasználók - az általa adott lehetőségeket, és esetleges korlátokat figyelembe véve - hamar elszabadult a pokol. És ez pedig bizony egy öngerjesztő folyamat: Ha Pistike eszeveszetten sztárolja magát egy közösségi oldalon - még ha a környezete tudja is, hogy nem teljesen helyes ez a Pistikéről alkotott kép, amelyet kiállít magáról - az bizony a Petikének, a Zsófikának, meg a Julinak is meg fog tetszeni, és kipróbálja majd ezt a lehetőséget. Jobb esetben ez gyorsan abba is marad, miután nemleges válaszra talált az önmagában megfogalmazott kérdésre, hogy "jó-e", illetve, hogy "kell-e" ez a lehetőség.


A közösségi oldalak felelős használata szerintem nagyon fontos lenne. Tömegek felé kommunikálni rendkívül felelősségteljes dolog - itt már nem lehet csak úgy kizárni a következményeket, ha - adott esetben - száz meg száz ember életére gyakorlunk ezzel (eltérő mértékben) befolyást.


Egyébként szerintem a "Fészbukk" semmivel sem jobb, mint az "Instagramm", mindkettőt károsnak vélem. Posztolás tekintetében a "Fészbukk"-ot valóban szabadabban lehet kezelni, más lehetőségeket kínál - értem ezalatt, hogy nem muszáj képeket kitenni, stb., ettől függetlenül nem érzek érdemi különbséget a kettő között azon a téren, hogy mennyire gyakorolja negatív hatását a felhasználókra.

2018. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az emberek-, főleg a fiatalabbak többségének nagyon.
2018. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Minden közösségi oldal káros fiatalnak és idősebbnek is. Van aki már annyira túlzásba viszi hogy szinte ott él. Sajnos ezek az emberek mind depresszióban szenvednek és azok is akik menő képeket tesznek fel közben meg 1000 forintokért tankolnak. Látszat életük van. :)
2018. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire veszed komolyan.
2018. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségfüggő. Engem például teljesen hidegen hagy, az önbizalmam teljesen jól van anélkül is, hogy bármit megosztanék az életemből. Leginkább kétségbeesetten mérgelődni szoktam, hogy már nem nagyon találok olyan embereket, akiknek nem ebből áll az életük. Általában káros. De ha nem lennének közösségo oldalak, akkor máshol sztárolnák magukat az emberek. Mindig megtalálnák a módját.
2018. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a facebook messze károsabb, az az agyrohasztás ami ott megy, semmihez sem fogható.

A “hírek” sok esetben álhírek, képtelenségek, félrevezetések, a legtöbb ember nem is tudja megkülönböztetni.

Gyakorlatilag egy folyamatos politikai agymosás ami ott megy minden oldalról.

Ez a “megválogatom az ismerőseim” tökéletesen alkalmas arra, hogy véleményburokban éljen valaki, és elrugaszkodjon a valóságtól.

Én 2 éve eldöntöttem, törlöm magam, először csak felfüggesztettem a fiókom, igazából nem tudtam elképzelni, hogy tényleg töröljem, hisz nekem is az ismerősök meg a többi...

Aztán végül kibírtam és egy teljes évig nem léptem be, de az igazán durva az volt, mikor visszamentem,

Kívülállóként ráeszméltem, tiszta pöcegödör az oldal.

Végül töröltem is magam, és azóta is “teljes” életet tudok élni.

A poén az, hogy azóta sokkal több új embert ismertem meg egy csomó helyről, akár a világ egy másik pontjáról is, mint előtte.

Aki igazán fontos, azzal facebook nélkül is tartom a kapcsolatot.

Híreket normális oldalakon olvasok, nem 5 soros 3 fényképes szenzációkat.


Instám viszont van, nehéz megítélni, mert aránylag tudatosan használom. Instán az egyedüli hátrányt az jelentheti, ha valaki elhiszi, hogy a tökéletes képek tökéletes életeket takarnak.

Számomra ez az oldal, a szép képekről szól, nem pedig arról, hogy ez mind igaz is ebben a formában.

Ha úgy vesszük, instához is fel kell nőni, mert egy embernek azért illik kezelni azt, hogy mit jelentenek valójában a szép képek.

És ha úgy vesszük, akkor facebookhoz is fel lehet, de én mégis úgy látom, összességében a facebook egy nagyobb pszichológiai hadviselés, amit sokkal nehezebben kezel egy hétköznapi ember.

2018. júl. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!