Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Volt már olyan konfliktusod,...

Volt már olyan konfliktusod, amit olyan jól kezeltél, hogy büszke voltál magadra?

Figyelt kérdés
Nagyon sokféle helyzet létezik, ezért nem kötök ki semmit. Csak arra kérlek, hogy meséld el nekem! :) (Kifejezetten arra kérek mindenkit, hogy dicsekedjetek! :D nem kell zavarban lenni )
2018. júl. 15. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre csak félig vagyok büszke. Atom részegen, vizesen, télen a hidegben kóboroltam a városban, be akartam mászni egy erkélyre, hogy ott hátha kihúzom reggelig de észre vettek. Egy nő kiabált meg minden én meg a szemben lévő ház falánál leültem a hideg kőre és csak vacogtam. Kis idő múlva jött két rendőr. Igazoltattak. Világomat nem tudtam. De valahogy ki magyaráztam magam és simán elengedtek. Meg megmutatták merre kéne mennem, mert baromira nem tudtam hol vagyok. :D Azóta szerencsére nem voltam ilyen részeg és nem is akarok többet az lenni. Durva éjszaka volt.
2018. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy srác lekövérezett a 172centimmel és 65 kilómmal,és nem mentem neki,mint a többinek,aki ezt mondta máskor csak elsétáltam.Igaz ez csak még egy kialakulóban való konfliktus volt és konfliktus is lett volna,ha nem így cselekszem.Azért vagyok erre büszke,mert általában az ilyenekre elég primitív és nagyon erőszakos megnyilvánulással reagálok,mert nekem ez a gyenge pontom,ha ezzel bántanak és alapjáraton is agresszív természetű vagyok és miután bántottam vagy kísérletet tettem rá,hogy bántsak valakit utána bűntudat gyötör,mert bekattanok és ezt akkor tudtam kontrollálni.
2018. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Semmi önhájp, de amióta tudatos és szellemileg autonóm vagyok, szinte minden konfliktusomat ide sorolom.


Nagyon egyszerű a receptje, bárki által elsajátítható, semmi ördöngősség.


Egyik alapvetés, hogy aki rendben van saját magával, akinek nincs kibillenve a lelki harmóniája, az nem megy neki a másik embernek. Nem rombolja a másikat.

Következésképpen csak a konstellált (lásd #Biologika, #Újmedicina, #Barnai Roberto; youtube) ember megy neki a másiknak.

Tehát: a harag, az indulat, az agresszió, az arrogancia mindig a tehetetlen ember fegyvere.

Az efféle bántalmazó viselkedés a bántalmazóhoz tartozik, nem hozzád/hozzám és nem rólam/rólad szól, hanem őróla.

Ha ezeket tudatosítjuk, máris másképpen nézünk a kötekedő, bántóan viselkedő emberre.

Aztán ha fontos nekünk a szellemi autonómia, akkor megtanuljuk azt, hogy a saját jól-létünk, önpozíciónk, önértékelésünk SEMENNYIRE SEM FÜGGHET egy másik ember véleményétől. Ha biztosan tudok valamit magamról akkor egy egyensúlytvesztett ember nem tud lerántani. Akkor tud csak, ha nem vagyok magamban biztos, illetve HA NEM TISZTELEM MAGAMAT.

Ha önmagamat tisztelem, autonóm vagyok szellemileg, nem adom az önbecsülésem kulcsát senki más kezébe, akkor minden konfliktust meg fogok tudni oldani egyfajta felülemelkedett egykedvű (upekkhá lásd wikipédia) szemlélődéssel, ami nem azonos a közönnyel, de nem azonosítom magamat az érzelmeimmel, máséval meg pláne nem.

A szellemi autonómia nálam felelősségvállalással is együtt jár, sőt, csak úgy működőképes. De a felelősség nem egyenlő a pocskondiák rezzenetlenarcú hallgatásával, hanem okos, asszertív, konstruktív problémamegoldással párosulva, a következmények viselése és kész.


Pl: gyerek, leveri a vázát. Anyuka leordítja a fejét, apuka lenyom egy sallert, majd fél napig hallgathatja, hogy ezzel a hozzáállással nem fogja semmire sem vinni.

Mit tesz egy FÜGGŐ, nem autonóm gyerek? Megszeppen, bűntudata lesz, utálni fogja magát és szégyenérzetet fog érezni. Előbbre visz bárkit is?

Autonóm, stabil lelkű és önbecsülésű gyerek: Apa/Anya, ne haragudjatok, rossz döntést hoztam, ennek ez lett a következménye, hogy nem szándékosan, de eltörtem a vázát. Szeretném a zsebpénzemből megtéríteni/ledolgozni/helyrehozni stb stb.

És ha indulatosak a szülők, akkor a gyerek nem fogja magára venni, nem fogja magát utálni, hiszen helytállt, ha a szülei meg ilyen wakfavég módon csak üvöltenek, akkor simán pofánröhögheti őket, hogy ennyire képtelenek uralkodni a primitív érzelmeiken.



Nekem apám ilyen romboló, beszólogató. Én meg olyan higgadtan szoktam leszerelni, visszakérdezni, hogy engem állít be kötekedőnek, mint egy nagy gyerek, akinek elrontották a kis energiaszerző játszmáját...

2018. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ignorálni tudta a részeg fateromat.
2018. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
m
2018. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A veszekedés, kötekedés addig nem gond, míg nem materializálódik.

Addig, míg nem okoz anyagi kárt, vagy nem rabolja túlságosan az időm, esetleg lopja az energiám, vagy fizikailag akadályoz, addig nincs gond, csak bólogatok, játszom az áldozat szerepét, és ha lehiggad a másik, akkor tovább áll.


Amikor viszont az életemet rombolja (nem szellemileg), akkor eldurran az agyam, és sajnos rájöttem már, hogy nem lehet logikus érvekkel megnyerni a vitát, mert pont azért alakult ki, mivel nem volt már az elején se logika a másik emberben.


Tehát az erősebb kutya elvét követve, olyan durva leszek, amitől megfélemlítődik (jó esetben, nem csak olaj a tűzre), és akkor is elkullog odébb...

2018. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szakmailag szinte csak ilyen van, magánéletben, meg gyakorlatilag csak sikertelen konfliktuskezelés megy.


Ne kérdezd, én sem értem ezt...

2018. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!