Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak ha nem hajlandó...

Mit csináljak ha nem hajlandó megadni a tartozását?

Figyelt kérdés

Van egy “haverom” akit baráti társaságon keresztül ismertem meg. Iszogattunk együtt és mindig meghívatta magát, és azt mondta hogy vissza adja.

Amikor kértem volna vissza tőle a pénzt akkor meg jött a mentegetőzés, hogy majd este vissza adja vagy holnap. Mindig más. Rengeteg embernek tartozik elég sokan vadásznak rá. A gyerek egy lecsúszott, drogos 18éves alkoholista. Eddig szépen kértem tőle, nem érdekel hogy hány embernek tartozik nem foglalkozom mással. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Arra kényszerít ezzel a több hónapon át tartó mentegetőzéssel, hogy addig ütöm amíg meg nem adja a pénzt. Nem akarom, bántani, de erre kényszerít.. Ti mit csinálnátok?



2018. aug. 18. 12:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Meghivtad egy pár italra és tartozik neked?? XDD
2018. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem. Ő hívattatta meg magát és azt mondta megadja csak most nincs nála pénz. Én meg meghívtam ennek fejében, de nem ilyen 300Ft-ról van szó..
2018. aug. 18. 12:30
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Légy nagyvonalú, nekem is van aki tartozik (ki többel, ki kevesebbel), és eszembe nincs bármilyen műsorra.
2018. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Abból, hogy együtt "iszogattatok és mindig meghívatta magát" komoly tartozást nem lehet összeszedni, úgyhogy felfognám tanulópénznek.


Nem, nem kényszerít arra, hogy megverd. Ha majd elmegy a bíróságra akkor esetleg elítélnek könnyű vagy súlyos testi sértés miatt és a pénzed ugyanúgy nem lesz meg.

2018. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is volt ilyen haverom, meghívtam- megköszöszönte. Mondta, akkor legközelebb ő fizet. Na jön a pincér, segítsem már ki, kint a kocsinál odaadja. 30 éve adja. Viszont egy szál cigi nem sok, annyit nem kapott azóta tőlem.
2018. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Semmit.


Így jártál.

2018. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is károld el, mert azt a pénzt te már nem látod viszont. ... Viszont szakíts meg vele minden kapcsolatot. Aki tartozik fűnek-fának, nem is kellett volna ebbe belemenned. Most már mindegy. De ne bántsd, ne verd meg, mert a végén még te húzod a rövidebbet.
2018. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Én nálam az a szabály hogy egyszer adok kölcsön kis értékben. Amíg nem adja vissza addig nem kap megint kölcsön.

Nekem egyik haverom játszott olyat hogy úgy gondolta hogy én leszek a taxis. Telefonált hogy a családdal nagy szrban vannak mert nem tudnak hazajutni. Menjek le értük vidékre, vigyem haza őket és majd visszaadja meg meghív valamire. Nem az a 3000Ft a lényeg amibe nekem ez az út került. Hanem hogy utána esze ágába sem volt visszaadni. "Majd ha jön a fizu" Majd felhív megint hogy megint menjek már értük mert ugyan úgy jártak. Itt mondtam hogy nem. Lehet szívtelen vagyok de nem érdekelt hogy jutnak haza. Én se megyek úgy el otthonról hogy nem tudom hogy jutok haza. Egyszer elszámolás belefér, de az hogy inkább velem számolnak hogy a hülye úgyis jön és hazavisz kapuig ingyen az durva. Azóta nem is hallok a srác felől. És ez egy több mint 10 éves barátság volt.


Te meg ne legyél olyan szerencsétlen hogy minden jött-ment ismerős ismerősét meghívsz. Még be se fejezte a mondandóját de az ilyenről tudni lehet hogy nem is gondolja komolyan hogy ő egyszer majd visszaadja.

Így jártál. Tanulópénz.

2018. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Te vagy a hunyó. Ilyent csak egyszer játszunk, hogy meghívatja magát, másodszor nem.

Igyál hideg vizet arra a pénzre.

2018. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem fogom bántani, van elég ember akinek még tartozik, majd azok.

Azt mondod 4-es válaszoló hogy nem lehet összeszedni?

Láttad már az árakat? Csak úgy mondom egy nagy abszint 1500.

Nem fogom elkönyvelni tanulópénznek. Ez a fajta egy motkány, addig kéne verni amíg mozog. Drogos szar.

2018. aug. 18. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!