Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki kiment külföldre, minek...

Aki kiment külföldre, minek jön vissza 10 év ingázás után?

Figyelt kérdés

Tudom hogy egy állampolgárság megszerzése nagy meló, de ha sikerül sima melósnak akkor szerencséje van, ettől függetlenül van az ismeretségemben és a családomban is példa, hogy egy szál gatyával kimentek, bejött az élet mert tele vannak pénzzel.

Mégis itthon építkezett az egyikőjük pár éve, a nő itthon van a gyerekkel, még jár ki dolgozni gondolom némi tartalékért későbbre, kocsiból kettő is van egy drágább fiatal autó, meg a nőnek egy régebbi kis szaladgálós.


Tisztában vagyok vele hogy ha lehetőség van rá menni kell, mert itthon 200-300e ft-ból sokáig kell spórolni szülői segítséggel hogy legyen belőle ingatlan, kint meg alsó hangon is 600-800e ft között lehet kapni, a szállást meg fizetik, és ha csak nem étterembe jársz, meg évente telefont venni, akkor szép összeget félre lehet rakni havonta.


Amit nem értek hogy hazajönnek a értelmesebb, jövőképpel rendelkező 20-25 millió ft-al, évek után, és ahelyett hogy megpróbálta volna az állampolgárságit, inkább visszajön, jó felépít egy divatos házat, van pénz valameddig, utána jön a pofon, mert mindezt hazai forintokból kell továbbra is fenntartani, ha meg nem megy először a kocsi megy a használtautóra, utána meg a ház...


2018. aug. 29. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem vagy benne, akkor ne okoskodj. Mi is hazamegyünk, 5 év után. Itt valóban 600-800 ezerből félretettünk egy házravalót, kész is van. Otthon a kettőn bevétele kb. 400 ezer lesz, amiből kényelmesen megleszünk hitel nélkül. Nem kell palota, nem fogok sorozatszülni, 3 szoba, nappalis ház, állandó bevétel, és ennyi. Én szeretem az anyanyelvemet, a hazámat, Magyarországon vagyok otthon.
2018. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akiket ismerek és hasonlóan cselekedtek azok honvágyból jöttek haza. És sajnos sokan beleesnek abba a hibába, hogy a megszerzett vagyonkájuk nem tudják fenntartani az itthoni bevételeikből. De olyat is ismerek, aki hazajött, és a kinti tapasztalataival, kapcsolataival itthon kezdett vállalkozni. Olyan is van aki hazajött, vett egy házat és átlagbért keres, megélnek és saját lakásuk van nem kell albérletre költeni. De a legtöbb ismerősöm mist is kint van és esze ágában sincs hazajönni :S
2018. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért jött vissza, mert már van pénze elkezdeni az életét. Ha nem kell albérletre, vagy törlesztésre havi 100-150 ezret kidobni, az nagy könnyebbség. De itt van a hazája, az idősödő szülei, a gimis barátai, itt akarja a gyerekét felnevelni, ezer szál köti ide, míg külföldre csak a pénz. Itt tud ironizálni, viccelődni, egyéniség lenni, ott örül, ha egymás után 10 mondatban nem vét egy hibát sem. Kiment, keményen dolgozott, kalandnak is jó volt, világot látott, de HAZAjött. Kiment kényszerből, mert kellett a pénz, de ha már van pénz, és szabadon dönthet arról, hogy hol akar élni, akkor itt akar lenni.


7 éve külföldön élő, és egyre jobban hazavágyó emberként én így látom. Amint lejár a szerződésem, én is megyek haza. A csaladomhoz, a barátaimhoz. Nem akartam a gyerekkori panel félszobában leélni az életem, hát kijöttem jövőt alapozni, de amint meglett minden, azonnal hazakívánkoztam. Mi, akik kényszerből és nem kalandvágyból keltünk útra, mi haza fogunk menni, amint megvan az indulótőke egy normális otthoni élethez.

2018. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor mi a helyzet azzal aki Veszprémből egészen Ohio-ig ment 2003-ban és az állampolgárságot is megkapta, akkor egy gyerek volt, 2005-ben született a második. Itt nem szempont az idősödő szülők, barátok? Szomorú tény, de pénzből él az ember, és nem a kedves barátok fogják megvenni a gyerek születésnapi autóját.
2018. aug. 29. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne legyél ilyen egysíkú. Ha már kérdést teszel fel, fogadd el a válaszokat. Egyébként egy köteg pénznek sem gyereket csinálni, sem az érzéseidről mesélni nem lehet. A temetőbe is hiába rakod ki, az nem pótolja azt, hogy nem voltál ott a nagybeteg szüleid mellett, amikor szükségük lett volna rád. A gyerekednek meg ne kocsit vegyél, hanem azt viselkedésmintát add át, hogy bajban rohansz a családodhoz, mert különben egyedül fogsz felfordulni, míg a csemetéd a pénzt hajhássza valahol máshol.
2018. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Majd ha kimesz, akkor kitapasztalod...

Nagyreszt itthon akarnak folytatni, osszegyujtenek 10-20 evig penzt lakasra, autora stb, aztan jonnek haza es a csaladdal, baratokkal szorakoznak...

2018. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kulfoldon nagyon draga a lakas, szoval...
2018. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!