Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem fogadják el, ha...

Miért nem fogadják el, ha valaki vallásos?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam sem konzervatívnak, sem liberálisnak szélsőségesen, mindkét oldalon vannak olyan értékek, amelyek mentén próbálom élni az életem. Senkivel nincs bajom, tőlem házasodhatnának a melegek, szeresse mindenki, akit szeretne, de nem értem, hogy a legnagyobb liberálisok, ha azt hangoztatják, hogy fogadjunk el mindenkit, és hagyjuk élni, miért nem fogadják el, és bélyegzik meg kapásból, ha például valaki vallásos? Olyan sokszor találkozom azzal, hogy ja, te vallásos vagy?, a lesajnáló hümmögés kíséretében.
2018. szept. 12. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem te értelmezés félre az embereket
2018. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem... bizonyos körökben ez kifejezetten cikinek számít. Hinni valami felsőbb hatalomban van, aki szerint kábé olyan, mint a lapos Földben.
2018. szept. 12. 23:54
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek. Én ezért nem beszélek erről, megtartom magánügynek.
2018. szept. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem konkrétan nem érdekel, amíg nem akarja rám tukmálni a vallását addig felőlem lehet bármilyen vallású, ha amúgy emberileg el elhet vele beszélgetni stb.
2018. szept. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert "felvilágosultak"...
2018. szept. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Az emberek nagy része toleráns csak Te fogtál ki bunkókat.


Egyébként a vallásos oldalon is vannak akik nem fogadják el mások nem vallásosságát (ateizmusát). Kis faluban (1200 fő) lakunk ahol az egyház átvette az általános iskolát. Másik iskola nincs a településen. Mi nem vagyunk vallásosak (meg se vagyunk keresztelve) de a gyerekemnek mégis kötelező hittanra és vasárnapi misére járni havonta kétszer. Szerencsére már csak ezt az egy évet kell kibírni aztán megszabadulunk ettől a kötelezettségtől.

2018. szept. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

alapesetben le se tojom a dolgot mert nem érdekel ki miben hisz, az ő dolguk

de amikor rámeröltetnék akkor elküldöm őket a fenébe

ha ők ostobak akarnak lenni és ilyen dolgokat csinálni csinálják de engem hanyaholjanak

az egész csak egy humbug meg ok a haborura emberek lehuzására semmi több

2018. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Mindkét oldalon vannak nagyon szélsőséges embereke, akik lenézik a másik oldal képviselőit. A szélsőséges ateista agymosott középkori birkának hiszi a vallásosokat és mindenáron le akarja beszélni őket a hitéről, míg a szélsőséges vallásos ördögnek véli az ateistákat és mindenáron meg akarja őket téríteni. Egyik se jó. Mindenkinek magánügye, hogy miben hisz, éppen ezért kerülöm a témát, ha lehet. Ha nagyon kérdezik, akkor annyit felelek, hogy a családom katolikus, ami igaz is, de az én saját hitemről (illetve hitetlenségemről) még a hozzám legközelebb állóknak sem szívesen beszélek.
2018. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 he84 ***** válasza:
51%
Jól teszed kérdező, hogy a vallásosságod ellenére is elfogadod a melegeket és más hasonló embereket is. Ez sajnos a vallásosok között nem túl gyakori, én legalábbis így tudom. Én ateista vagyok, mindig is az voltam, ám nem mániákusan. Elfogadom azt, ha valaki vallásos, soha nem ítéltem el. Nekem inkább a mániákus vallásosokkal van bajom, akik túlzottan, mereven követik a vallásukat szűklátókörűen. Ők hajlamosak nagyon téríteni, ijesztgetni az embereket, akik nem abban hisznek, mint amiben ők. Ameddig nem próbál rábeszélni, befolyásolni a dologban és ha nem ítél el csak úgy mást bármi miatt, addig nincs semmi bajom vele.
2018. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én inkább olyan szempontból vagyok vallásos, hogy megpróbálok a krisztusi elvek alapján élni, türelemmel, szeretettel állni másokhoz, és megbocsátani. Elég szomorú, hogy sok vallásos számára nagyon nem ezt jelenti a kereszténység, sőt...
2018. szept. 13. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!