Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Introvertáltak! Ti hogy...

Introvertáltak! Ti hogy kezelitek a 'small talk'-ot?

Figyelt kérdés
Én is intro vagyok és nagyon nem bírom az ilyen üres beszélgetéseket.

2018. okt. 1. 00:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
77%
Szerintem aki kicsit is intelligens, az nem bírja az üres beszélgetéseket, legyen az extro vagy intro.
2018. okt. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Röviden.


Hamar ráunnak. Ha meg azt mondják, kuka vagyok, akkor én: tudom, most vettem be a szemetedet. De miért is teszed függővé a hangulatodat egy kukától?

2018. okt. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Ezek nem üres fecsegések, hanem fontos társadalmi funkciókat töltenek be. Ha jól funkcionáló életet akarsz, akkor a besértődés, és mások okolása a legrosszabb, amit tehetsz.

Ha senkivel nem megy a smalltalk, akkor valószínűleg nem az a baj, hogy csupa unalmas emberekkel vagy körbevéve. A valószínűbb az, hogy a beszélőddel van a gond, vagy kifelé azt sugárzod, hogy "hagyjanak engem békén/nem érdemes velem beszélned".


Ez egy skill, és ha nem gyakorlod, csak a saját életed teszed nehezebbé. Ez az emberi kapcsolatok legalapabb szintje, ha ez nincs meg, akkor sokkal nehezebb lesz kapcsolati hálót kiépítened. Kb mintha lápra akarnál házat építeni.

2018. okt. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Én elkerülöm az alkalmakat, amikor fecserészni kell valamiről. Ritkán járok emberek közé, szóval nem egy nehéz feladat.
2018. okt. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem kibírhatóak, túl lehet esni rajtuk. Jól írták előttem, kapcsolatépítő szerepe van. Ha valakit meg akarok ismerni, akkor kisebb hasznos információkat is ki lehet szúrni ilyenkor.
2018. okt. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
En se szeretek igy beszelgetni, de ki kell birni ahhoz, hogy legyenek kapcsolataim. Valamit valamiert, de igyekszem ezekre nem tul sok energiat forditani.
2018. okt. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Hülyeségnek tartom, de csinálom én is, mint mindenki.

De am se itt érdemes ennek utánajárnod, ahol az emberek 90%-a vagy pánikbeteg, vagy aszoc, vagy társasági 0.

2018. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nincs velük baj, engem az sokkal jobban zavar, ha valaki, akit amúgy alig ismerek, megpróbál belemászni a magánéletembe. Akkor inkább beszélgessünk az időjárásról.
2018. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Tudom hogy ez kell ahhoz hogy kapcsolatokat építsek ugyanis legtöbbször így kezdődnek.
2018. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Én gúnyt űzök belőle. Hatalmas műmosollyal, túlerőltetett vidámsággal, szarkasztikusan. A legtöbb ember erre csak pislog és elkönyvel hülyének, én meg jót röhögök raktuk. Aki veszi a lapot, azzal érdemes továbblépni.
2018. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!