Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Társasági élet

A kérdés

Idegesít, ha valaki úgy beszél hozzám hangosan, hogy azt mások is hallják. Velem van a baj?

Legyen az busz, sorbanállás vagy a lépcsőházból lefelé/felfelé jövet engem baromira zavar, ha az akivel vagyok hangosan beszél hozzám vagy kérdezget úgy hogy azt esetleg mások is hallják. Természetesen a Tesco pénztárnál az "elfelejtettünk sonkát venni, szaladj már vissza gyorsan" és ehhez hasonlókkal semmi bajom nincs. Leginkább a sztorizgatás zavar olyan helyen ahol többen is hallják és mivel unatkoznak (sorbanállnak, buszon ülnek) akaratlanul is odafigyelnek (ez alól én sem vagyok kivétel). Szóval a fölösleges locsogás ami idegesít, főleg ha hangos nevetésekkel is meg van fűszerezve.

Szóval a lehetőségek:

1. Vannak olyan típusú emberek akiket ez zavar és ez teljesen normális.

2. Kezeltessem magam.

Keress kérdéseket hasonló témákban: társaság, beszélgetés, hangos beszélgetés

okt. 9. 18:40  Privát üzenet  

A válaszok
Csak diszkrét vagy. :)

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 9. 18:46 Privát üzenet
Én inkább folytonosnak mondanám.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 9. 18:47 Privát üzenet
Engem is zavar, de nem érzem hogy gond lenne velem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont okt. 9. 18:52 Privát üzenet
Engem is zavar utcán, én nem is tudok hangosan beszélni, ha emberek sétálnak el mellettünk a beszélgetőtársammal, akkor abbahagyom a beszédet addig, amíg hallótávolságban vannak a szorongásomnak köszönhetően. :D Nem azt mondom, hogy normális, de már ketten vagyunk furák. :P

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont okt. 9. 20:27 Privát üzenet
Engem is nagyon zavar, ezért csak igyekszem csak azokkal tartani a kapcsolatot, akik nem nagyhangúak, mondjuk nem nehéz, mert velük nem is találom a hangot (a másik értelemben sem).

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont okt. 9. 23:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tipikus. Ha beszélek és jönnek szembe az utcán én is elhallgatok :D Egyik haveromnál vettem még ezt észre aki amúgy nem egy introvertált ember, de mikor mesélt valamit és szembe jöttek már előre mondta, hogy "várj majd mindjárt" és folytatta.

[link]

Mikor ezt megláttam ma, egyből az jutott eszembe hogy na kb. erre gondoltam amikor kiírtam ezt a kérdést...

# 6/6Időpont okt. 10. 17:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Emberek! Ha otthon vagytok, és a szuleitek otthon vannak, titeket nem idegesít, ha állandóan otthon vannak?
Csak engem idegesít, amikor például a tömegközlekedési eszközökön hangosan hallgatják zenét? Miért lett ez ennyire divat?
Titeket nem idegesít, mikor valami baromi hangosan iszik?
Titeket nem idegesít ha valaki evés közben hangosan cuppogva nyalja az ujját?
Terhességi fülzúgás? 23 hetes kismama vagyok. Egy hónapja gyötör a jobb fülem zúgása. Zúg, búg, dobog elég hangosan, úgyhogy nagyon idegesít, sokszor éjszaka is felébredek a...
A párom elég hangosan szuszog és rettentően idegesít. Az a baj, hogy minden eddigi páromban volt valami idegesítő apróság. Mit lehet tenni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Társasági élet rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!