Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van itt olyan aki otthagyta a...

Van itt olyan aki otthagyta a közösségi oldalak világát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A héten történt velem egy olyan, hogy egyszerűen "besokkaltam" a közösségi oldalaktól. Nem tudom meghatározni a pontos okát. Lapozgattam szokás szerint az instagramom, és mindenhol csak ezt az elb*szott világunkat láttam, mindenki influencer, mindenki boldog, mindenki sikeres, mindenki szabó péter féle hihetetlen nagy élet bölcsességeket postolgat. És sokszor ezeknek az emberek életéhez próbáltam hasonlítgatni az életemet, amitől csak elkeseredettebbé váltam. PLussz arról ne is beszéljünk, hogy mennyi időt elpazarlunk a news feed-ek görgetésével például. És talán reggelig tudnám sorolni a hátrányait... Ezért is jutottam arra a döntésre, hogy befejezem a közösségi oldalakat. Arra lennék kíváncsi, hogy van itt olyan aki úgy éli kis életét, hogy nem nyomja egyáltalán ezeket a social bullshiteket ? :)


ui.: messengeren, viberen természetesen elérhető vagyok, családtagok, és barátok miatt. :-)

uui.: A félreértések elkerülése végett, nem vagyok antiszociális ember, facebookon/instagramon 1000-1000 "ismerőssel"/követővel rendelkeztem. Vagy is eléggé aktív voltam ezeken a platformokon.

Ezért is tartom izgalmasnak a közösségi oldalak utáni életet.

:)



2018. okt. 20. 17:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ÉS ha számít, már a felnőtt éveimet taposom :-)
2018. okt. 20. 17:10
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazán sosem voltam benne... Nekem mikor az MSN kihalt, akkor a Fb lett a helyettesítő chat felület. Soha nem voltak posztolórohamaim és nem tettem fel képet magamról, csak arra kellett és használom a mai napig, amire anno az MSN-t.

Hogy őszinte legyek, egyszerűen nem tud érdekelni, hogy ki kikkel milyen jól érezte magát. Vagy legyek ott én is, vagy valaki mesélje el személyesen, aki ott volt, de amúgy abszolút nem érdekel, hogy valaki erre ráér.

2018. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Szia én sosem voltam oda a közösségi oldalakért, nem voltam kíváncsi mások életére a fele ismerősömet kinem állhattam úgyhogy úgy döntöttem letörlöm a facebook fiókomat és az instát.

Olyan felszabadultnak éreztem magam miután nem azokat a gondtalan vigyorgó fejeket kellett látnom.

2018. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl. én.

A közösségi oldalakon mindenki a szuper-boldog, menő, gondtalan oldalát mutatja/mutatta, miközben valóságban közel sem olyan rózsás a helyzet.


Ismertem olyan lányt, akinek komoly depressziója volt a való életben, napi szinten lehangolt volt a suliban, a közösségi oldalon mégis minden képen mosolygott és nevetett, holott való világban 99%-ban levert és szomorú volt miden nap.


Tehát a közösségi oldalak hamisan ábrázolják a világot. Főleg akkor éreztem rosszul magam, mikor azt láttam magam körül (mármint az interneten), hogy mindenki boldog, jó, gondtalan életet él, csak nekem kell naponta korán kelnem és dolgozni mennem. Igaz, mikor még fent voltam a közösségi oldalakon, én is csak a boldog, jóképű, vidám oldalamat mutogattam, a gondterhelt, fáradt énemet alaposan elrejtve.

2018. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem erdemes szelsosegesen reagalni. En nem szoktam "atgorgetni" a news feedet, es influencerek cukormaz eletet stalkolni, de pl a facebook-ot igen hasznosnak tartom, hogy olyan csoportok ujdonsagait kovessem, amik erdekelnek, regi osztalytarsakkal tartsak kapcsolatot stb. Nem az internet a hibas az emberi hulyesegert, az internet csak eszkoz, es mindenki ugy hasznalja, ahogyan akarja.


Az instagramot mondjuk en se szoktam hasznalni, mert ott meg jo dolgot nem lattam. Szep kepeket a pinteresten lehet talalni.

2018. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Én csak Messengeren vagyok fent a húgom miatt.

Kezdetben mikor felfedeztem a közösségi oldalakat,tetszettek de idővel mind elkorcsosult,nulla lett.Kirakatvilág.

2018. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Errol valahogy ez jutott eszembe:


[link]

2018. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én.
2018. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 2014-ben jöttem rá, hogy teljesen felesleges facebook fiókot üzemeltetnem, mert nem érdekel amit a news feed-ben olvasok, plusz zavart hogy bárki megtalálhat és írhat nekem. Akkor még csak inaktiválni lehetett a fiókot, aztán később mikor törölni is lehetett, akkor töröltem. Nem hiányzik egyáltalán. A számomra releváns hírekről tudok máshol is értesülni, mások kiposztolt képei meg tartalmai (ami ugye vagy a valóságot tükrözi vagy nem, ahogy te is írtad) meg nem nagyon érdekelnek. Aki akar az azóta is el tud érni más platformokon, és így legalább megszűntek a "szia, mizu" kategóriás üres beszélgetések. :)
2018. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én csak a Facebookon és a Messengeren vagyok fent. Instagramos voltam, de szintén mint te, meguntam mindenki fényűző életet nézegetni. Bár félreértés ne essék, az emberek a hibáikat, rossz élményeiket, nem posztolják ki , ezért érzed azt, amit megfogalmaztál. Nem tudsz a másik oldalukról/életükről, mert nem mutatják.

Én nem sokat posztolok, és csak azokkal beszélgetek akiket szeretek, akik a barátaim, messze elő rokonaim, esetleg híreket vagy zenéket keresek , illetve az egyetem miatt is ..


25eves unokanővérem nem elérhető sehol sem, csak Viberen. Azt mondta , neki nem hiányzik más hülyeséget nezegetie. Aki fontos, keresi . Akivel beszélni akar, elintézik telefonon és kész .

2018. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!