Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyen nehéz "társat"...

Miért ilyen nehéz "társat" találni a mai világban?

Figyelt kérdés
Igaz, egyedi eset lehetek. Egyeseknek talán "furcsa" a megfelelő kifejezés rám. Nem egoizmus, szimplán magas intelligenciával rendelkezem amelynek okán az agyam úgymond "túlpörög". Éjszaka képtelen vagyok aludni és ilyenkor vagyok a legaktívabb agyban is, ezzel az a probléma, hogy nem nagyon találkoztam velem hasonló egyénekkel akik úgy igazán meg tudnák érteni ezeket a gondjaimat és ezért tömegben is magányos szoktam lenni. Nehéz szavakba önteni ezeket, de nem igazán találok lelkitársra, aki meg esetleg jött is olyan, szerelem lett a vége és külön váltak útjaink. Nem igazán tudom mihez kezdjek, főleg mivel az én aktivitási időszakom olyankor van amikor mindenki alszik már. Az öngyilkossági hajlamról és drogporblémákat itt nem kezdeném részletezni mivel tudom az itteni közösség miként vélekedik erről, elhihetitek, hogy én se szívnék vagy nyúlnék más szerekhez ha az előtte megpróbált sok ezer procedúra segített volna csillapítani a problémáimon. Esetleg valakinek valami tippje? Jah, s 21 vagyok és fiú, s ezek a gondok nem mostanában kezdődtek.

2018. nov. 1. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:

sokaknak van felborulva az alvási ciklusa, ilyenkor kell egy altató vagy nyugtató a ciklus helyreállításához.

pszichiáter segít. nyilván majd jönnek olyanok akik enyhe problémát saját erőből tudtak megoldani ezért általánosítanak és azt mondják ne szedj pszichiáter által felírt gyógyszert.

gyakran viszont csak az segít.

2018. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Legyek őszinte?

Azért nehéz "társat" találnod, mert defektes vagy... olyan, aki több gonddal jár, mint örömmel.

Itt vagy 21 évesen.. erre már most egy csődtömeg vagy.


Szerinted ez egy átlagon felüli lánynak vonzó? Kétlem...


Fényezed az intelligenciád, amivel magyarázod az éjszaki aktivitást.

Ezt már most megcáfolnám, mivel a magas intelligencia nem vált ki olyan mellékhatást, hogy este túlpörögsz.

Ez szimplán azért van, mert éjszakai típus vagy.


Emellett öngyilkossági hajlam, drogprobléma... mégis melyik normális lány vágyik ilyen pasira?

Aki mellett ő is tönkre menne? Aki mellett nincs jövője? Akire nem lehet támaszkodni, mert az élet első pofonjától már fogja a pengét és vagdossa magát?


Szerelemre vágysz... hogy gyógyítson meg téged. Rossz úton jársz, először magadat kell meggyógyítanod és utána kapcsolatot keresni.

Most egy szánalomra méltó gyenge ember vagy, aki okkal nem kell senkinek sem.



Szóval ez az igazság, azonban szerintem ezt már te is tudtad ott legbelül.. csak az ember nehezen vallja be magának az ilyeneket.

2018. nov. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem azért kell droghoz nyúlni, hogy csillapítsd a dolgokat, hanem, hogy máshogy szemléld a dolgokat, más lesz a perspektíva. Nem elítélésből mondom. Ha már használod, próbálj tudatosnak maradni, és a kérdéseiden akkor filózni. Lehet átértékelődnek benned a dolgok.


Próbálj meg az érdeklődési körödnek megfelelő témákban mozogni (fórumok, rendezvények stb..) és nyitni mások felé. Ha vki esetleg itt gyk-n érdekes dolgot felvet számodra, merj írni neki. Ugyanígy a való életben.


Ha ez sem megy, kezd leírni a gondolataidat. A kérdéseket is emeld ki külön, és idővel, nézd vissza amiket írtál és próbáld meg megválaszolni. Ezzel is lefoglalod magad + kihívás + jó az önismerethez, hogy mennyit változott a látásmódod.


Még esetleg az érzéseidet próbáld meg kifejezni vmivel (rajzolás, zenekészítés, fényképezés...)


21/l

2018. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: Pszichiáteren gondolkoztam én is, csak itt közrejátszik az anyagi helyzet. Segítséget nem nagyon kapok mivel hülyeségnek titulálják, hogy pszichodokihoz járjak...


2: Félreértettél, nem szerelmet keresek, társat, az úgynevezett "lelki" társat aki hasonló gondokkal küzd mint én, csak mint írtam, a gondok ott kezdődtek amikor ezekből a barátságokból szerelem lett. Nem fényezem magam semmiképpen sem, s mielőtt őszinte akarsz lenni olvasd át amit leírsz, olvasd el újra amit én írtam és utána gondolkodj el rajta ugyanarról beszélünk-e. Elakarod mondani, hogy fiatalon ki vagyok égve? Köszönöm, eddig is tudtam, tudtam, hogy anyám elhagyott és nevelő családba dobott, hogy édesapámmal 19 évesen találkoztam először, tudtam, hogy nevelő anyám elhunyt amikor 5 voltam, tudtam, hogy nevelőapám alkoholista és le se szart, tudtam, hogy a külsőm miatt folyamatos támadások értek, tudtam, hogy tele vagyok hibákkal, tudtam, hogy szinte egyedül kellett felnőnöm, tudtam, hogy az egyetlen akit ismertem és hasonló gondokkal küzdött mint én az idén Márciusban leugrott a 10-ről. De te biztos mindent jobban tudsz, mesélj még. :)

2018. nov. 1. 23:53
 5/8 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm, hogy te legalább értelmezted is a mondandóm. Füvet elalváshoz és étvágygerjesztéshez használok (mivel nem eszek túl sokat), ecstasyt tesztelgettem, ideiglenes fars örömszerzésnek volt jó a jazz zené mellé, ha nagyon az elmélkedésre összpontosítottam összehánytam magam és rosszul lettem, úton vannak egyéb dolgok amiket tesztelnék pont amiatt amit te is írtál, hogy ezeket a kérdéseket újra feltegyem magamnak.

"Költő" vagyok amúgy, a bajom az, hogy folyamatosan változnak a dolgok amik úgymond le tudnak kötni és gyakran ezek el is érhetetlenek.

2018. nov. 1. 23:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit javaslok hogy próbálj meg vissza szokni a nappali életre , a szervezetnek 21 napra van szüksége, én is mától kezdek vissza szokni este 21 kor alszok reggel 6 ig elõször nehéz lesz és nem is érzed a hatását de késõbb jó lesz, errõl olvastam mi nap, sok sikert és kitartást :-)
2018. nov. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit javaslok hogy próbálj meg vissza szokni a nappali életre, a szervezetnek 21 napra van szüksége, én is a mai napon kezdem este 22-6 ig alszok, mai napon jól le fárasztom magam, nem mindjárt fogod a hatását érezni de sokkal jobb lesz, sok sikert és kitartást.
2018. nov. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szuper 2x is válaszoltam egy kicsit, semmi sem lehetetlen csak légy kitartó és pozitív.


20F

2018. nov. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!