Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha iskolába kell menne mindig...

Ha iskolába kell menne mindig depresszív érzések fognak el, elmegy azt étvágyam stb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, végzős. Most hogy itt volt az őszi szünet kitudtam kapcsolódni végre, de most hogy vissza kell menni iskolában, ideges vagy vagy félek, ez rendes iskolai heteken is szokott jelentkezni, de akkor általában átmegy egy rosszkedvbe.


Nem történik iskolában semmi rossz, jó tanuló vagyok, vannak haverjaim. Introvertált ember vagyok, de nem vagyok antiszociális. Egy magát "Elit" gimnáziumnak valló iskolába járok. A probléma az hogy egyszerűen mentálisan leterhel, hogy be kell buszozni, ott vagy az öregek kötnek beléd, vagy a büdös embereket kell elviselni. Aztán megérkezvén az "Elit" gimnáziumba az osztálytársaim nagyon fel tudnak idegesíteni, 18 évesek, de ordibálnak, meg néha olyanok mint az állatok. Szeretem a csendet a nyugalmat, és pont ezért minden iskolai nap egy szenvedés, a buszozás, az ordibáló irritáló osztálytársakon át, addig hogy a tanároknak elvárásainak is meg kéne felelni. Tanítási szempontból sem szeretem ami ott megy, olyan mintha mindennap háborúba mennék. Lehet hogy megvan beszélve egy doga egy bizonyos napra, de vagy hiányzik a tanár vagy elfelejti, és egy hónapig húzódik. De ugyanennek az fordítottja is igaz, nem kell tanulni semmit aztán dogát írunk. Van hogy 4 órám van tele lyukasokkal, egy hónapig nem kell tanulnom semmit, aztán meg egy héten keresztül mindennap dogát írunk.


Mivel ez végzős év így a tanárok még irritálóbba. Mondják hogy jön az érettségi ijesztgetnek, szidnak hogy milyen hülyék vagyunk, aztán meg olyan anyagot adnak le, ami nem érettségi anyag, és folytatják a prédikálást, az érettségiről, mintha nem az ő dolguk lenne hogy felkészítsenek rá. Van egy két tanár kivétel, azok rendesen elmondják mi hány pont mire kell számítani, és nem szidnak csak tanácsokat adnak.


Szóval egyszerűen elegem van ebből az egész iskola jelenségből, nem vagyok lusta, csak egy iskolai nap általában mindenről szó van, csak a gyakorlati tudásról, meg ami az érettségihez kell arról nem.


Az egész tanévközben az életkedvem a nullával egyenlő, mert tudom, hogy következő nap is ugyanazokat az értelmetlen hülyeségeket fogjuk csinálni, és ezért kell korán kelnem hogy hallgassam ahogy ordibálnak az osztálytársaim, majd kiderül, hogy elmarad pár óra, és csak 2 tesi van meg egy rajz, aminek meg számomra semmi értelme.


Járok edzeni már 2 éve konditerembe, az egész nyarat végigdolgoztam, és még akkor is jobban éreztem magam mint most...



2018. nov. 4. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átérzem, amit írtál. Nálam még sajnos a lustaság is közrejátszik, illetve én mondhatni egy teljesen különálló "klikk" vagyok az egész osztályközösségben. Egyszerűen nem találom a közös hangot senkivel, szorongó, ha még kell szólalnom, szóval számomra is minden egyes iskolában eltöltött nap kínszenvedés.
2018. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nekem nem kínszenvedés szóba állni valakivel, személytől függ, de nagyon irritáló tud lenni. Azt utálom a legjobban, hogy az osztálytársaim nagy részének az érdeklődési körei a "baszásban", csajozásban, ivásban, a tippmixeléseben kimerül. Az is egy fő problémám, hogy az iskolában/osztályban mindenki vicces gyerek akar lenni, de nem megy senkinek, és ebből áll az egész nap, hogy gagyi vicceket mondanak, vagy csak simán ordibálnak, hogy ők legyenek a középpontban, és egyszerűen csak irritálóak.
2018. nov. 4. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!