Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le a depresszív...

Hogyan küzdjem le a depresszív hajlamom?

Figyelt kérdés
A depresszió komoly, hosszabb időfutamú állapot, úgymond betegség. Én nem vagyok depressziós, ennél ez sokkal enyhébb, de nem tudom, hogy pontosan hogy nevezzem. Talán befordulás? Igazából minden embernek vannak ilyen napjai néha. Az a gondom, hogy valahogy talán szeretek "depis" lenni. Összességében jó életem van, jó a környezetem. Zárkózott de egyben nyitott is vagyok, eljárok otthonról, de otthon még jobban szeretek lenni. Sokszor szomorú vagyok, aminek nincs pontosan oka, depresszív érzéseim vannak, amiket sokszor magamnak kreálok ezzel elrontva a napjaimat. Valahogy könnyen "depressziós" leszek és mintha direkt keresném azokat a dolgokat, amik ezt kiváltják belőlem. Miért teszem ezt magammal?

2017. ápr. 24. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is erdekelne..!
2017. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mittudomain ***** válasza:

A nagy gond abban rejlik, hogy nincsenek céljaid.

Ha esetleg van önértékelés letörésed, vagy bűnösség/bűntudat érzeted valamivel kapcsolatban, az is lehet kiváltó ok.

Megfigyelhető továbbá, hogy depresszív állapotban az ember hormonális patthelyzetbe kerül, ezért döntésképtelenné válik. Vagyis célkitűzés és a döntés, hogy megvalósítod, a döntés hogy teszel érte és a valós tett ami kihúz ebből az állapotból. Sikerélmények és a bűntudat elhagyása. Célok nélkül nincs értelme a létezésnek.

2017. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sok esetben az emberek azért fordulnak be,mert nem kapják meg azokat az ingereket, amikre szükségük lenne. Nem vonatkoztatok rád,mert nem ismerlek,de talán kipróbálhatnád azt, hogy amikor nyitottabb hangulatban vagy,kicsit megpróbálsz kilépni a komfortzónádból,ingerek keresni,olyan dolgokat csinálni,amiket amúgy nem szoktál.Hátha ez lecsökkentené a depressziós napjaid számát.
2017. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!