Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem? Mi lenne...

Mit kellene tennem? Mi lenne helyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést a "kicsit" hatásvadász kérdésért, de tanácstalan vagyok és szeretnék egy kis segítséget kérni. Lehet (sőt biztos) fura lesz a szitu, de azért nagy vonalakban leírom. Van egy kedves barátom. Aki egy egyetemista lány. Neki van egy évfolyamtársa aki egyben a legjobb barátja is, ő szintén egy hölgy. Őt egyáltalán nem ismerem. És igazából itt jönne a lényeg. A lány egy blogot vezet, ami kicsit személyes, kicsit vegyes vágott. Írópalánta a lány és a személyes dolgai mellett helyet kapnak természetesen az ő művei is. Viszont engem azok annyira nem érdekelnek. Nem azért mert nem jók, nagyon is azok, de amint megláttam a személyes dolgairól a bejegyzéseket, eléggé megérintettek. Hát hogy is fogalmazzak... nem túl életvidám a leányzó. Na jó, ez nem teljesen igaz, gyakran nem életvidám. Szeretnék neki segíteni. A személyiségtípusomból adódóan ez valószínűleg menne is. Viszont nem tudom mennyire értékelné a lány, hogy egy random valaki próbál neki segíteni a személyes dolgaiban. Mivel nem privát az oldal, ezért én annyira nem tartom tolakodónak a dolgot. De mégis valahogy bizonytalan vagyok lépést tenni ez ügyben. Mert mi van ha mégis tolakodásnak veszi? Azért bevallom, lehet kicsit tényleg olyan hatása lenne... De nekem nagyon rosszul esik "látni" szenvedni és amúgy is nagyon nagyon szeretek segíteni másokon. És picit tetszik is a lány. Mi lenne szerintetek a helyes lépés? Hagyjam inkább az egészet, vagy megér egy próbát?


Ha lehet, akkor csak komoly és érett válaszokat kérnék, illetve az építő jellegű kritikát szívesen fogadom.


Azt azért mindenek előtt szeretném leszögezni, hogy a blogot nem szeretném megosztani senkivel sem. Sem nyilvánosan, sem privátban.


Előre is köszönöm!



2017. nov. 7. 22:47
 1/4 Italyan bankrupt válasza:
100%
Szerintem egy probát megér. Kerülj hozzá közelebb és probalj segiteni neki.
2017. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha nyilvános a blogja, akkor nyilván figyelemre áhítozik. nyugodtan írjál neki, legfeljebb nem válaszol, vagy elutasít.
2017. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) További tanácsokat szívesen fogadok esetleg.
2017. nov. 8. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

a segítő szándék helyett inkább csak keresd a társaságát. ha van személyes kapcsolat, akkor inkább azon keresztül próbáld, mint személytelenül, ismeretlenül a blogon keresztül. aki blogot ír (pláne ennyire személyeset) az nem biztos, hogy azt akarja, hogy meg is keressék általa és fene tudja, hogyan reagálna rá. persze elsülhet akár jól is, de nem biztos, hogy így lesz. ha meg offline elutasít és aztán még személyesen is közeledni próbálsz, az már kezd zaklatás szerűvé válni és ez visszaüthet, ha kiderül.


azért azt nem árt még az elején eldöntened, hogy baráti segítségre gondolsz, vagy párkapcsolatra vágysz vele. egyik nem zárja ki a másikat, de nem mindegy, hogyan közelítesz. egyrészt ha barátként közelítesz, aztán derül ki, hogy többet/mást (is) akarsz, akkor könnyen becsapva is érezheti magát, nem teljesen őszinte dolog, másrészt meg a barát zónából sokkal nehezebb is lehet aztán udvarlást és sikeres kapcsolatot összehozni. nem lehetetlen, de ha már az elején tudod, hogy más a célod, akkor ne rejtsd véka alá, hogy tetszik és ezért közeledsz. ha már jártok, sokkal könnyebben segíthetsz neki. viszont ha már barátkoztok és barátként gondol rád, utána már könnyen lehet, hogy a barátságot nem akarja majd elveszíteni és ezért nem akar kapcsolatot, stb.


másrészt, ha a segítségnyújtás a célod, az rányomhatja a bélyegét egy kapcsolatra, mert nem mindenki örül neki, ha segíteni akarnak neki. mégkevésbé, hogyha meg akarják változtatni. a legtöbben azt akarják, hogy elfogadják őket olyannak, amilyenek. persze, ha ő tudja, hogy segítségre szorul és ezt el is fogadja, igényli, az egy másik helyzet. de a kéretlen segítő szándék nem mindig talál jó fogadtatásra.


egy romantikus kapcsolatban pedig pláne alá-fölé rendeltségi és ráutaltsági viszonyt hozhat létre az ilyen segítő szándék - akkor is, ha ő igényt tart rá és ha nagyon rászorul a segítségedre, akkor meg pláne függésbe kerül tőled és ez nem biztos, hogy használ a kapcsolatnak, ha meg valamiért vége lenne a kapcsolatnak, akkor pláne okozhat problémákat ezzel megküzdeni, hiszen nem csak a párját veszíti el, hanem azt is, aki segített neki és még elesettebbé válhat, mint előtte volt. vagy ha olyan a problémája és ezeknek tudatában van, akkor akár pont ezzel kezdhet zsarolni is, hogy ne akarj egy megromló kapcsolatból kilépni.


szóval a segítő szándék jó dolog, csak óvatosan vele!

2017. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!