Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jogos, hogy ez rosszul esik?

Jogos, hogy ez rosszul esik?

Figyelt kérdés

Én imádom a kicsit elegánsabb kávézókat, barátom viszont nem szereti az ilyesmit. Mindent drágáll, ha el is jön velem, nem eszik/iszik semmit, mert ,,jajj mennyibe kerül már", én meg úgy persze kényelmetlenül érzem magam, és elmegy a kedvem az egésztől. Én sokszor voltam vele gyorskaját enni, ami meg nekem nem annyira a műfajom, mégsem szóltam egy szót sem, és ettem, mert szerintem nem illik csak ott ülni miközben a másik fogyaszt.

Mindig kérdez, hová menjünk, aztán ha van egy javaslatom, leszólja, hogy drága.

Nemrég megígérte, hogy eljön velem Starbucksozni, mert voltunk Pesten, aztán annyi lett belőle, hogy elvitelre kértem egy kávét, ő meg kint megvárt -.-

Négy hónap után talán másodszorra sikerült rávennem, hogy beüljön velem sütizni, megígértettem vele, hogy vesz is valamit, de szerintem ennek nem így kéne lennie. Nem az a normális, hogy megkérdem, beülünk-e xy helyre, ő meg ha van ideje rábólint, és én is elmegyek vele enni ahová ő szeretne?

Nem Trófea szintű helyekről van szó, 1000-2000 forintokról beszélünk.

Vagy az én elvárásaim magasak?

És nem arról van szó, hogy szegények lennének, csak spórol, pedig nem gyűjt semmire.



2018. nov. 15. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de a Starbucks az sok minden, de nem elegánsabb kávézó :D Felesleges pénzkidobás, ugyanis az ár-érték arány nem a legjobb. Ha sznoboskodni akarsz, menjél tényleg drága, de minőségi kávézókba, viszont nem kötelező a barátodnak asszisztálni az értelmetlen pénzköltéshez. Ahogy neked se kötelező megenni a gyorskaját, ha nem szereted. Az emberi kapcsolatok nem abból állnak, hogy "én szó nélkül eltűrök valamit, aztán ezt felhasználom, hogy elvárhassam, ő is csináljon olyasmit, amit nem szeretne". Főleg, hogy anyagiakról is szó van. Gondolom, nem hívod meg minden alkalommal, amikor valami drága helyre akarsz menni.


Amúgy meg ha neked az a lényeg, hogy drága helyeken üldögélj, azt egyedül is meg tudod tenni. Ha vele akarod jól érezni magad, akkor keressetek kompromisszumos megoldást, válasszatok olyan programokat, amik mindkettőtöknek jók. Ha nincs ilyen, akkor felesleges az egész!

2018. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

#1 +1


Ha ő nem akar ilyenekre pénzt kidobni (Igen, kidobni, mivel a Starbucksnál sokkal jobbak vannak, amik esetenként akár olcsóbbak is) az az ő döntése. Ha neked nem felel meg, hogy nem akar veled sznobot játszani és nem találtok mindkettőtökbek megfelelő programot akkor ne erőltessétek ezt inkább.

2018. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az nem kompromisszum, hogy felváltva megyünk oda, ahová ő és ahová én akarok?
2018. nov. 15. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy ahogy te is kellemetlenül érzed magad a gyorskajánál ő is kellemetlenül érzi magát ezeken a helyeken. Nem egy eldugott, de szép és elegáns kávézó van pesten, ahova belehet ülni és még nem is drága.

De ezt vele beszéld meg.

2018. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem amit most te mondtál az nem kompromisszum, hanem a fa***ság magasiskolája....


Egymásnak okoztok kellemetlenséget, ő olyan helyre visz amit te nem szeretsz és ez így fordítva

2018. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, amit írsz, az nem kompromisszum. Amúgy milyen kapcsolat ez? Gondolom, barátság, mert nem a párkapcsolati témakörbe tetted, de igazából mindegy is... A kérdésem az: miről szól a ti kapcsolatotok, hogyha kizárólag az jöhet szóba, hogy egyszer te utálod az egészet, egyszer meg ő? Tényleg nincs semmilyen olyan program, amit mindketten élveznétek? A kompromisszum nem az, hogy "ha én kibírom, amit ő akar, akkor elvárom, hogy ő is kibírja, amit én akarok", hanem hogy ezektől eltérő, olyan alternatívát találjatok, ami mindkettőtöknek megfelel. Ha nincs ilyen, akkor mit is szeretnétek?
2018. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatról van szó. Nem igazán van olyan hely, amit mindketten szeretnénk.
2018. nov. 19. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Azért az durva... Amúgy hány évesek vagytok, hogy nem láttok tovább az "üljünk be valahova" programon?
2018. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Üljetek be egy jó eldugott kocsmába, röfögő részeg öregek gyűrűjébe! Az első óra nehéz lesz, de a harmadik Kőbaltás már beadja a magas életet! XD
2018. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!