Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem túlzás már ez a kamuvadászat?

Nem túlzás már ez a kamuvadászat?

Figyelt kérdés

Én is láttam már olyan történeteket, hogy meg tudtam nevezni, melyik filmből szedte a kérdező. Viszont mostanában nagyon sok kérdéshez van "benyögve", hogy kamu, sok esetben indoklás nélkül. Ez már kicsit zavaró. Aktívan olvasom ezt az oldalt, egy adott témában keresek, ami jelenleg fontos nekem. Több kérdést is elolvasok rövid időn belül, és szinte minden másodiknál ebbe ütközöm. Az ilyen beírogatások vitát generálnak, a válaszolók eltérnek a tárgytól, és a "szét trollkodást" a kérdező szívja meg, na meg a későbbi olvasók, mint én. Ráadásul néha kínosan nevetséges viták születnek.


Példának: Egy kérdező családi konfliktussal írt ki kérdést. A történetnek része volt az ő saját betegsége is, mert szerepet játszott a körülményekben. Az állapotának mértékét kifejtette, (munkaképes de nem emelhet stb...) de a betegséget konkrétan nem nevezte meg. Az okleveles kamuvadász azért minősítette kamunak a kérdést, mert nem volt a betegség orvosilag kirészletezve. Későbbi válaszában már a beszkennelt leleteket követelte ahhoz, hogy hihetőnek tartsa a kérdést. Szerintem abszurd, hogy néhányan így rugdossák a másikat virtuálisan. (sajnos nem mentettem le, pedig most milyen jó lenne az igazi kérdést megmutatni) Szerintetek tudna ez ellen valamit lépni az oldal?


2018. nov. 19. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Tudna tenni az oldal: ha kizárólag látható felhasználónévvel lehetne kérdést kiírni, akkor nem fordulhatna elő, hogy valaki egyik nap férfi, másnap fiatal lány (megtörtént eset, a hülyéje elfelejthette, hogy így könnyű rákeresni az előző kérdéseire) hihetőbb lenne, hogy bár a stílus ugyanaz, mégsem ugyanaz az ember szórakozik, mint pl a munkaügyis, a bombanős, meg a többi állandó kamus.
2018. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora mértékű kiberzaklatást már nem fog egy ilyen oldal admincsapata megállítani.
2018. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Visszakérdezhetek? Ha nem lennének kérdések, szerinted mi lenne?
2018. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, én vagyok például egy okleveles kamuvadász, konkrétan egy kamugyárosom van, akinek ordít a stílusáról, hogy az ugyanaz a személy. Bizonyíték, hogy az általam jelentett ilyen példányoknak a nagyrésze el is tűnik, nyilván beazonosítják a moderátorok, hogy ugyanaz a szerző. Nem azért minősítette kamuvadász társam hihetetlennek a történetet (nem tudom, melyikről van szó), mert a betegség nem elég részletesen leírva, hanem ezen a ponton lehetett volna ténybeli bizonyítékot kapni egy eleve gyanús kérdés valódiságára, amit nyilvánvalóan nem kapott. Én nem azon vagyok felháborodva, hogy túlzott a kamuvadászat, hanem azon, hogy egyesek ezt a segítésre szánt kérdés-felelet oldalt a saját szórakoztatásukra használják fel úgy, hogy válaszprovokálóan extrém esetekről gyűjtik a hiszékeny emberek érzelmileg túlhevített nagyszámú reakcióit és ezt élvezik.
2018. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kulcs itt van:"az oldalnak mennie kell". Napi 3-4 válasszal, havi 1-2 kérdéssel benne vagyok a 200-ban. Hányan vannak itt, kik is írják a kérdéseket?????
2018. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Engem is nagyon idegesít, hogy minden kérdéshez beírja valaki, hogy kamu...Nekem is minden kérdésemhez odaírják kb., volt, hogy egy pusztán elméleti kérdést tettem fel, amin elgondolkodtam, még külön írtam is, hogy ez nem történt meg amúgy velem, csak eszembe jutott és érdekelne, ki mit tenne az adott helyzetben...Kb. 10-ből 3 válasz VAJON mi volt? "Kamuuuuuuuuu"

Meg azokat rühellem még nagyon, akik már belebolondultak ebbe a kamuvadászatba és minden kérdésre azt hiszik, egy és ugyanazon személy teszi fel őket. Egyszer kiírtam egy kérdést arról, hogy elkaptam valami hányás-hasmenéses vírust és voltam orvosnál és még az orvos is azt mondta, hogy ha nem muszáj, az első 1-2 nap ne nagyon szedjek széntablettát, mert azzal megakadályoznám, hogy a vírus kiürüljön belőlem. Erre a szüleim nem hitték el, hogy az orvos mondta ezt és elkezdtek velem ordibálni, hogy én direkt hazudozok és biztos azért nem szedem a széntablettát, mert nem akarok meggyógyulni, hogy ne kelljen iskolába mennem...Szóval ezt leírtam a kérdésben, erre elkezdtek szidni a válaszolók, hogy én állítólag minden nap kiírok egy kérdést a szüleimről, akik betegen is iskolába küldenek, meg múltkor még huszon akárhány éves nő voltam, akit a szülei vernek és terrorban tartanak, meg nem engedik dolgozni, meg hasonló agyf4szok, most, a kérdésem írásakor meg tizenévesnek adom ki magam...:DDD

2018. nov. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értem miért jó ez. Például aki itt felvállaltad, még ha igazad is lenne valakivel kapcsolatban, amit teljesen biztosra úgysem fogsz tudni soha, mit nyersz azzal hogy beírod, hogy kamu? Ha meg tévedsz, mert miért ne tévedhetnél, azzal megakadályozod, hogy valaki értelmes segítséget kapjon.


Én is írtam ki kérdéseket. És egyszer valami kamu vadász az egyik kérdésemet belinkelte egy másik kérdező kérdése alá, hogy szerinte az enyémet is az a másik írta ki. Megvádolta őt, hogy szórakozásból csinálja. Ezáltal két ember kérdését (és élethelyzetét) gúnyolta egy posztban. Persze ő szentül hitte, hogy neki igaza van és mi ketten egy és ugyanazok vagyunk (HAHA!) De mégis mi jogon akarja itt bárki eldönteni, hogy mi igaz és mi nem? Vagy hogy melyik kérdés kihez tartozik? Az oldal azért névtelen, hogy az is maradjon.

2018. nov. 20. 00:21
 8/8 anonim ***** válasza:
8%
Azt nyerem, meg a többiek is, hogy az oldal visszakapja azt a funkcióját, amire való, nem pedig játszótere lesz azoknak, akik a más butaságán szórakoznak. Én nem mondom nyakra főre, hogy kamu, hanem csak arra, ami teljesen egyértelműen az, amelyekben a kérdező a kommentjeivel egyre inkább az abszurditás felé viszi el a meséjét egész addig, amíg nem törlik, mert már mások számára sem hiteles.
2018. nov. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!