Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Félig Roma lány vagyok és gondolkodtam azom hogy öngyilkos legyek. Nem szeretnék roma lenni, nagyon elszomorít hogy leszólnak mindenhol, lecigányoznak, tiszteletlenek velem. Szörnyű érzést kelt bennem amikor elmegyek néhány ember előtt az utcán és egyből mogorva tekintetek vesznek körül a kinézetem miatt, ami egyből elárulja a származásom. Szörnyen érzem magam, magyar akarok lenni. A szüleim és a családom normálisak, dolgozunk, rendesen élünk és nem viselkedünk alpári módon. Mégis az iskolában is csak a cigányozást hallom. Gyakran szégyellem magam a többi cigány miatt... Nem bírom sokáig.. Ti mit tennétek a helyemben?

#iskola #roma #bámat
2018. dec. 22. 15:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Divatosan öltözködöm, mint egy normális korombeli lány. Mindig ápolt vagyok. De mindhiába sajnos
2018. dec. 23. 10:37
 12/17 anonim ***** válasza:

a korodbeli lányok sokszor közönségesek, ne abból indulj ki.

Nem kell műköröm, csíkozott haj, szakadt farmer, stb.

keress rá, hogy minimalista divat, párizsi divat, ilyesmik, és próbálj nagyon egyszerűen, elegánsan öltözködni. Ne legyen semmi se mintás, maximum csíkos. De semmiképpen se virágos. Ne legyenek rikító színű ruháid. Ne legyenek csillogós kiegészítőid.

a cipőd is legyen egyszerű vonalú. nem kellenek arra se a harsány láncok, díszítések, nem kell platform cipő.

az ékszereid legyenek visszafogottak, pl. egy (!!) vékony(!!)arany vagy ezüst lánc. ha láncot hordasz, ne legyen fülbevaló rajtad, és fordítva. A kevesebb több.

Ha így öltözködsz, a hajad is max. félhosszú és ápolt, a sminked kifejezetten szolid, akkor biztos, hogy nem szólnak majd be úton-útfélen.

Az, hogy néhány (kevés) bunkó beszóljon, sajnos elkerülhetetlen. De magyarok között is sok azért a sötétebb bőrű (szerintem török vér keveredése), max. annyit fognak beszólni neked, mint nekik.

2018. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
bocsánat, még egy nagyon lényeges dolog, pedig első és legfontosabb: felejtsd el a szemöldöktetoválást, és egyáltalán mindenféle (akár kozmetikai) tetoválást.
2018. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy ,minek szégyelled akkor én is szégyelhetném magam higy,magyar vagyok mert néz körül milyen szánalmas egy nép ez !na ?és még sem szégyellem magam
2018. dec. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem szoktam kihívó ruhákat hordani mint mondtam, ékszereket is ritkán, visszafogott ruhákat viselek mivel alapjáraton eléggé félénk típusú vagyok. Általában sminkelni se sminkelek mert szerintem egy nő természetesen a legszebb. Mindenesetre köszönök mindent
2018. dec. 24. 13:08
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha mindent így csinálsz, és a hajad sem hosszú, akkor szerintem csak beképzeled a rosszalló pillantásokat.

én még a népviseletben, csoportban flangáló oláh cigányokra sem vetek rosszalló pillantásokat, mert annyira magas az ember ingerküszöbe. Mire beérek a munkahelyre, már minimum 10-en kértek tőlem pénzt, és három őrülttel találkoztam. És ezzel a legtöbben így vannak, legalábbis a fővárosban.

Nem fogok egy normálisan öltözött, csendes valakire rosszallóan nézni, akkor sem, ha fekete a haja!

Szóval szerintem próbálj boldog lenni, és ha valaki be is szól, azzal igyekezz ne törődni. Bennem speciel egy csepp cigány vér sincs, eléggé vissza tudjuk vezetni a családfát, hogy biztos legyen, viszont nekem is barnásabb valamivel a bőröm, gesztenyebarna a hajam, és KÉK (!!) a szemem, mégis már sokszor beszóltak (ismerősök) hogy cigány vagyok. Vannak frusztrált emberek, akik a másikon így vagy úgy próbálnak felülkerekedni. Ez az ő bajuk egyébként, nem a tiéd.

2018. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, hogy miként öltözködsz, hogy hosszú vagy rövid a hajad, a suliban úgy is cigánylány leszel. Ne foglalkozz vele! Ilyen hülyeséget meg, hogy öngyilkos leszel ezért... jesszus! Kit érdekelnek? Éretlen kis hülyék! Na, amit a többiek leírtak, annak felnőttként valóban lehet jelentősége, de hát még gyerek vagy. A tapasztalatom az, hogy aki megjegyzéseket tesz, annál is elmúlik ez. A többségnél elmúlik a felnőttkorral, amikor rájön, hogy ez teljesen lényegtelen dolog. Akinél meg nem, ott nagyon komoly sérelem van mögötte, de számuk elenyésző!

Hogy a korosztályod piszkál, az még abszolút hihető, de hogy az utcán bárki is megnéz, azért mert roma vagy, ez teljességgel lehetetlen! Vagy beképzeled magadnak, gyakori dolog egyébként félvéreknél(!) avagy ez csak egy provokatív kérdés. Esetleg eltudom képzelni, hogy szép vagy és azok a megjegyzések teljesen más jellegűek. Tudom, hogy hiába írom, volt olyan ismerősöm, aki ugyan más okból, de kilógott a sorból, Ő is állandóan így érezte, mikor vele voltam, akkor is. Tisztában vagyok vele, hogy meggyőzhetetlenek vagytok. Néztem én is a körülöttünk lévőket, alapja nem volt annak, amit gondolt! Továbbá én ugyan magyar vagyok, de van félvér a családban, (elárulom, hogy egyetlen ágon egyetlen felmenőm az, aki valóban magyar, szóval kb. így magyar a magyar!!!) tudom, hogy rohadt nehéz, főleg gyerekként, állítom, hogy nehezebb, mint egy romának. Az a helyzet, hogy (remélem nem lesz sértő) teljességgel fals az az adat, hogy Magyarországon kb. 10% a cigányok aránya, ha a magyarok bámulnák a romákat, hogy nini egy cigány... akkor az élet is megállna, csak bambulnánk! Nem akarom elbagatellizálni a problémádat, mert biztos jelen van a mikrokörnyezetedben, de hogy az utcán...


Le kell szarni! Továbbá humorral mindent lelehet győzni!

2019. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!