Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki minden találkozásnál készít egy képet?

Figyelt kérdés
Az én véleményem szerint, főleg ha ezt ki is posztolja, akkor valahogy értéket veszt az együtt töltött idő... Úgy érzem csak azért jött el velem p. kávézni, hogy legyen belőle egy insta story. Annyira nem zavar, hogy emiatt szóljak az ilyen ismerőseimnek, de kíváncsi vagyok, hogy msá is így gondolja-e, vagy másnak mi a véleménye erről.

2018. dec. 24. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Szar élete lehet...

Soha életemben egy képet nem csináltam ha találkoztam valakivel...

2018. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A most születő generációkra már teljesen igaz, hogy két különböző életet fognak élni, a jelenlegiekre pedig az igaz, hogy ebbe a világba tanulnak bele.

Az egyik életed az, amelyiket civilben éled, a másik pedig amit a közösségi oldalakon virtuálisan.

Aki nagyon fogékony ezekre, már most a virtuális életének rendeli alá magát, hiszen az a szebb, jobb, retusált, megrendezett és tökéletes látszatot adó amiért szeretni, kedvelni, követni lehet valakit. Akit olyan szinten lehúz ez a világ, hogy már a civil életét is beáldozza, az egy olyan torz mentális állapotba lépett, amihez nem árt lassan hozzászokni, mert ez lesz a jövő.


Röviden: nem normális.

2018. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gáz.
2018. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Nehez az elet...
2018. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4%
Bezzeg a mi időnkbe' nem vótak ám ijjen úri hívságok, hogy telefon! TALÁLKOZNI KELLETT! AZOK VOLTAK A SZÉP ÉVEK!
2018. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem teljesen mindegy, hogy mi ismetetlnül mit gondolunk azokról az emberekről, akiket te ismersz, te találkozol velük.

szerintem semmivel nem gázabb egy közös kép valakivel, akivel találkozol (főleg ha ritkán találkoztok), mint az általad ismert emberek szokásairól ismeretlenek véleményét kikérni. mert nyilván az itt kommentelőknek nincsenek furcsa, vitatható, értelmetlen, vagy káros szokásai...


mindennek van egy elfogadható és egy már eltúlzott mértéke. amíg valami egyensúlyban tud maradni vele, hogy a normalitás határain belül maradjon, addig nem rossz, vagy ártalmas, amit csinál. én egyáltalán nem fotozkodok egyedül sem és másokkal egyutt sem, de szerintem egy hosszabb találkozó elején/végén egy közös kép, akár annak kiposztolasa nem gond (ha neked sem az), amíg nem csak erről szól a találkozó, nem megy el a találkozóról több idő a képpel, mint a beszélgetéssel. amíg ez csak egy kis mozzanata és nem erről szól az egész találkozó.

a saját barátaidat te ismered, neked kell tudnod, hogy amit és ahogyan ő csinál az még normális, vagy már elborult. azt is neked kell érezni, hogy érdemes-e pl. szólni neki, hogy fogja magát vissza, változtasson ezen a viselkedésen...

2018. dec. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem a ti véleményetek alapján fogom megítélni a barátaimat, egyszerűen néha bizonyos témákkal kapcsolatban kíváncsi vagyok az emberek véleményére, hogy tudjam csak én érzek-e így stb. :D

2018. dec. 26. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.


1. Mindenkivel? Én bizonyos barátaimmal készítek közös fotókat, de azért minden haverral nem.


2. Nem posztolom FB-ra.


3. Volt olyan ismerősöm, aki kirakta Fb-ra, hogy "itt várunk a terem előtt, vajon mikor jön már a tanár", tagben a nevem. Odakommenteltem alá (később láttam csak), hogy bocs, de nekem vannak tanár ismerőseim, így elhatárolódnék a kiírásodtól. Ez gáz, neki nyilván nincs élete.


4. Én egyes ismerőseimmel azért fotózkodom rendszeresen minden találkozásnál, mert sokszor közös filmet ajándékoztam nekik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy zenére összevágtam nekik minden filmet/képet, ami közös program volt. Másfél órás lett, nagy sikere lett. Később egy negyed órásat is csináltam.


5. Ha egyszer eszébe jut valakinek fotózkodni, az rendben van. Az FB előtt is volt, hogy valaki fotózkodott, akár összeálltak közös fotóhoz az emberek stb. Attól érzem úgy, hogy csak ezért találkozott velem, ha végig más sem érdekli. Az, hogy egy 2 órás beszélgetés alatt egyszer megkér, hogy szelfizzünk, és ezen kívül szóba sem kerül, az még számomra nem ezt közvetíti.


6. Azért alapvetően az ember csak tudja, melyik barátai az igaziak, akik nem csak a képért találkoznak. Illetve ki mit kezd a képpel. Én, mint mondtam, akkor is fotózok, ha sehova nem tehetem fel (mindig megkérdezem, hozzájárulnak-e), mert nem dicsekvésre kell. Van, aki nem kérdezi meg, és ha kéred, akkor sem veszi le. Az bunkóság.


7. Az se mindegy, mi a fotó és mi a program. Ha az 5000 fős településeteken elmentek biciklizni a helyi gátra, azért valóban hülyeség szelfit csinálni a random Duna-parttal mögöttetek, amit minden ott lakó napi 5x lát. De ha valami esemény van, összejöttetek többen, vagy tényleg szép látvány/háttér/érdekes kirándulás stb. indokolja, az rendben van.

2018. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem például ez is furcsa:


"Soha életemben egy képet nem csináltam ha találkoztam valakivel..."


Nekem már a Facebook és minden hasonló előtt a szüleim végigfotózták, végigfilmezték a szülinapokat,családi eseményeket, kirándulásokat,mindegyik meg is van. Döbbenetesnek találom, amikor valakitől kérek egy régi képet, és közli, hogy róla nem készült.

2018. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!