Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a magázás, önözés nem csak régimódi, hanem alapvetően férfias jelenség? Vagy másnak is természetellenesen hangzik, ha nők egymás közt magázódnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 18:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a kedvencem, amikor kb. 18-20 éves fiúk köszönnek úgy a liftben, hogy "Jó napot!" meg "Viszlát". Amivel amúgy még nem lenne semmi gond, de amikor én is ugyanúgy köszönök, elég sokszor hátranéznek nagy csodálkozó szemekkel.
2020. máj. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%

Én nem tudnék es nem is akarnék tegezödni idösebbekkel.


Olyan érzésem lenne 40 50 es ffivel tegezödni mintha bratyizni akarnék vele vagy belemennék a "kèjenc"kapuzàràsos jàtékaiba

2020. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem inkabb a tisztelet megadasa bizonyos ertelemben, plusz tavolsagtartas is, hiszen meg nem ismered az illetot.

Es lehet regimodi vagyok, de szerintem az kulonleges is lehet, amikor valakivel attertek tegezodesre, mert azt jelzi, hogy mar kozelebb erzed ot magadhoz.

2020. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
20%

Én nem tartom férfiasnak csak marhaságnak. Szeretem a magyar nyelvet, de ez az egy dolog amit utálok. A legnagyobb problémám vele hogy feszélyezett hangulatot szül.

Úgy is meg lehet adni a tiszteletet hogy tegeződtök. És miért ne lehetne tegezni egy 20 évvel idősebb embert? Én letegezek mindenkit ha lehet. Pl ha egy idősebb letegez engem akkor gond nélkül visszategezem, kivéve ha 30 évvel idősebb. Hivatalos helyen magázódok. De volt hogy a postán letegeztek, nem vettem magamra.

2020. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
70%

Vannak olyan helyzetek,amikor nem helyénvaló a tegeződés. Pl. a főnököm édesanyja olyan idős, mint apukám. Evidens, hogy nem tegezem le. Tiszteletlenség lenne.

Vagy hivatalos ügyek intézésénél sem tegezem le az ügyintézőt. De lehetne még sorolni.

2020. júl. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem erre céloz a kérdező, hanem pl, hogy személyes véleménye szerint egy nő nem mondha egy idősebb nőnek vagy férfinak, hogy MAGÁCSKA, MAGA, ÖNÖCSKE, stb
2020. júl. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
70%
Én szeretek magázódni.
2020. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Psssss
2020. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!