Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a magázás, önözés nem csak régimódi, hanem alapvetően férfias jelenség? Vagy másnak is természetellenesen hangzik, ha nők egymás közt magázódnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 18:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a 6os nem éppen helytálló magyarázattal szolgált

Azért a régmúltban sem volt ennyire egyszerű a helyzet,hogy a nők másodrendűek azt kész

Egyrészt közöttük is megvolt a tiszteletadásnak ezen módja,tehát két asszony sem tegezte egymást.másrészt:

Gondolj az arisztokratákta

A királynőkre,császárnőkre!

Őket sem lehetett csak úgy helloval megszólítani egy másik nőnek! Legyen az rangján aluli,vagy akár egy másik kékvérű asszony

Szóval ez az érzés még mindig a te szubjektív benyomásod,mert erre a 6# által felvázolt gondolatmenet nem helytálló

2019. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Igen én is sokszor bajban vagyok miatta, hogy például fiatal nőként nekem egy apám idős férfit magázni esetleg rosszabb esetben “csókolomozni” kell, mert ugye ha jónapottal köszönök az sok esetben sértésnek veszik. Persze a párom szüleinél ez nem gond, de számomra idegen férfiaknál, akik ott ugye náluk a rokonság tagjai, kicsit már furcsa a csókolom, hiába idősebb 30 évvel, a jónapot sem sokkal jobb.


Egyébként én úgy gondolom, hogy mindig az idősebb magázza csak le a fiatalabbat (pl tanár-diákok között) a fiatalabb mindig a nevén szólítsa, vagy használja a *tetszik* szót, idősebbeknél (60-70 éves korúaknál) pedig becsúszhat a néni/bácsi, de ez is inkább szituációtól függ, van aki ezt kimondottan szereti még mások szerint gyerekes. Lehet máshogyan is kedveskedni, tiszteletet tanusítva idősebbekkel vagy anyóssal, apóssal, szomszéd nénivel. Pl: Erizske tetszik megkóstolni a paradicsom levest? Jóska (bácsi) el tudja képzelni mennyire jól főz a lánya?

Az utcán megszólított ember, akinek nem tudjuk a nevét és nem ismerjük, ő megintcsak “Maga” ez egy teljesen semleges megszólítás és nőktől valóban kifinomult, abszolút nem sértő. A hivatalban viszont már túl személyes, ott maradjon a formai “Ön” amit már elég sokan használnak különböző helyzetekben, pl mikor riportot készítenek, mindegyik megszólítás leginkább a szituációtól függ, ezért is ennyire bonyolult.

2019. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a "maga" bunkó, akárki mondja. Nőként meg nem csókolomozok férfinak.csókolomozzon ő nekem. Nem értem, mi a baj a jó napottal.
2019. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

Minden nyelvtudományos alapot nélkülöző véleményem, hogy a magázás nagyon szép nyelvi forma a magyarban, két ember közötti egyenlő viszonyt fejez ki bármely nem esetében. A „maga” megszólítás kicsit bizalmasabb, ezért én „önözni” szoktam inkább. Számomra nem tűnik régimódinak vagy természetellenesnek, mikor mondjuk egy doktornővel magázódom (nőként).


Ami számomra nagyon visszatetsző, az a „tetszikelés”. Nekem ez egy megalázkodó formája a beszédnek, de mégsem fejez ki számomra olyan tiszteletet, mint a magázódás, valahogy természetellenes alávetettséget jelez, ami számomra bántó. (Talán pont azért, mert megalázkodást jelez, én pedig szeretem egyenrangúnak tartani az embereket, igen, még a gyerekeket is.)


Persze lehet, hogy én vagyok nagyon „liberális” gondolkodású, mert már gimiben is azt a tanárt tartottam a legszimpatikusabbnak, aki magázott bennünket, és nem értettem, a többieknél miért kell nekünk magázódnunk, ha ők tegeznek.


Érdemes elolvasni az alábbi cikket a magázás-önözés kialakulásáról, nagyon érdekes (sajnos a tetszikelést nem érinti): [link]

2019. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Én személy szerint sokkal inkább nőnek érzem magam, ha egy férfi magáz (pláne, ha idősebb). Vannak, akik kapásból tegeznek mert fiatal vagyok és még a koromnál is fiatalabbnak nézek ki, de én idősebbeket nem tegezek anélkül, hogy ezt felajánlották volna a számomra, úgyhogy inkább az a megalázó, ha valaki ennek ellenére is tegez, azt az érzést kelti bennem, hogy nem vesz komolyan, gyerekként viszonyul hozzám az illető. Orvostanhallgatóként ha egy orvos magáz, akkor úgy érzem, hogy kollégának tart (legyen akár férfi, akár nő), ha tegez, akkor pedig a beosztottjának. Természetesen lehet, hogy bizonyos szintű ismeretség után felajánlja a tegeződést, de mindenképpen pozitívum, ha nem kapásból tegez. Ha gyakorlaton egy beteg magáz, akkor azt az érzést kelti bennem, hogy (leendő) orvosnak tart, ha tegez, akkor pedig kb az unokájaként tart számon, a következő lépés már az lenne, ha megkérne, hogy menjek le neki a büfébe két kifliért.
2019. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem nem fura.. nekem inkabb az szokott fura lenni, amikor 18 éves körüli fiatalok lemagáznak. Jelemleg Balatonon dolgozom eladóként.

23/N

2019. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
Én jóval fiatalabbnak nézek ki a koromnál,10+ évvel szoktak fiatalabbnak nézni,és már kezdek hozzászokni,hogy az eladók tegeznek, bár bunkóságnak tartom.viszont a héten tegezett egy orvosi asszisztens,és más orvosnál is előfordult, hogy tegeztek, ilyenkor úgy érzem, hogy hülyegyereknek tartanak, ostoba páciensnek, és nem esik jól. Eleve a papírokon rajta van a születési dátumom,meg is nézhetnék akár.
2019. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, tegezd őket nyugodtan vissza, ha ők nem adják meg neked a minimális tiszteletet, akkor neked sem kell. Én egyébként pont a másik oldalról látom a dolgokat orvosként. Az íratlan szabály az, hogy minden beteget magázunk. Ez alól egy-két kivétel van, például a haverom lehet a betegem is, őt nem fogom magázni, ha már 10 éve tegeződünk.

Egyébként az emberek jelentős részének fogalma sincs az alapvető illemszabályokról, a kedvencem eddig az volt, amikor a kedves beteg bejött, látványoson rátehénkedett a nővérpultra, majd közölte, hogy szia... és még ő volt megsértődve amikor helyre lett rakva.

2019. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
62%
udvarias embernek lenni, akinek volt gyerekszobája, és a szülei megtanították, hogy már nem vagyunk barlanglakó ősemberek, nem nemtől függ...
2020. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a magázás lenne a természetes, kivéve ismerős nők között, vagy mondjuk neten is mindenki tegeződik általában. Nekem az a természetellenes, ha pl. orvos, vagy más szolgáltató letegez, ha valami látásból ismert pasi úgy köszön, hogy "Szia", vagy idős nénik tegeznek.

40N

2020. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!