Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Meddig kell tolerálnom a...

Meddig kell tolerálnom a lakótársam?

Figyelt kérdés

A kolis lakótársam este lefekszik 10 körül és másnap is baromi sokáig alszik. 12 órát is simán. Nincs semmi baja, csak szimplán lusta. Megszólal fél nyolckor az ébresztője, kinyomja és elfordul. Én viszont felkelek rá. Soha se kelt még fel hogy "korán tanuljon" de mindig beállítja az ébresztőjét.

Illetve alszik tehát be van húzva a függöny. Én meg ücsörgök a sötétben, kislámpánál amíg fel nem kel. Legszívesebben rárántanám a függönyt.


2019. jan. 16. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Tudom, jobb a békesség, de én minden lakótársammal megbeszéltem, ha nem tetszett valami amit csinálnak, vagy nekik nem tetszett valami, amit én. Még ha volt aki meg is sértődött, akkor is próbáltam elintézni, hogy azért win-win helyzet legyen. Például, hogy sötétben ücsörögjek párszor elviseltem volna, de örökre, mert Ő aludni kíván, hát nem.

Beszélj vele szerintem.

2019. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, de mióta internet, messenger, egyéb közösségi médiás dolgok vannak, az emberek elfelejtenek beszélni??? Mégis tőlünk mit vársz ezzel a kérdéssel?

Addig KELL eltűrnöd, míg nem beszélsz vele. Magától honnan tudja? Neki más a bioritmusa, nem pattan ki a szeme az ébresztőre se. Te megmondod neki, hogy : ne haragudj, de ha nem kelsz fel, mikor szól az ébresztőd, megtennéd, hogy későbbre állítod, mert én felkelek rá, és nem tudok visszaaludni. Ezen mi a nehéz? Magyarázd el, mert lehet én vagyok hozzá a hülye.

2019. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg neki h ne allitsa be koranra, ha ugysem kel fel! Ha meg beallitja es felkelsz, huzd ki nyugodtan azt a fuggonyt, megerdemli! 😬😬
2019. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha neked sem kell felkelni, akkor mondd neki, hogy ne állítsa be az órát, mert felébredsz és aludni szeretnél.

Ha dolgod van, akkor ne ülj a szobában, hanem készülődj össze és indulj el.

2019. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már szóltam neki az ébresztő miatt. Nem zavarta. Mert hogy nem mindig keltem fel rá.
2019. jan. 16. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én biztos, hogy kirántanám a függönyt. Volt már rá példa. De én biztos nem ülnék csöndben. Amint lehet kérnék egy új szobatársat.
2019. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő felébreszt az ébresztőjével, akkor te se üljél csöndben. Csináld, amit szeretnél.
2019. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lègy türelmes ès kèrd meg mègegyszer.

Aztán harmadszor is.

Utána viszont cselekedj valamit!

Ne kèszülj Ki miatta!

Akár ùj lakòtárs.

Tanuljon belőle.

2019. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen szólj neki még és magyarázd el neki, hogy mi a probléma, előbb-utóbb csak megérti. Valamint csináld a dolgod, ahogyan szeretnéd.


Együtt laktok, szóval valamilyen szinten muszáj alkalmazkodni a másikhoz és ez okozhat kellemetlenségeket vagy kényelmetlenséget, de ez ilyen. Viszont szerintem azért nem szabad teljesen figyelem nélkül hagyni a másikat és ha megoldható, akkor azért nem nagy elvárás, hogy ne zavarjuk a másikat. Például nekünk teljesen más időpontokban vannak az óráink és pont fordítva (pl. egyik nap reggel kezdek és emiatt fél 7-kor kelek, de olyankor a szobatársam még aludna, mert ő csak délutánra megy és egy másik napon pedig pont fordítva), szóval nem tudunk mit csinálni, mert felkeltjük egymást (csak ébresztőre tudunk kelni és ugye hiába vigyáz rá az ember, nem lehet teljesen hang nélkül készülődni, mert nem mehetek ki a folyosóra öltözni stb.). Ugyanígy előfordul, hogy a másik már alszik, de én még ébren vagyok és tanulok vagy a másik csak későn ér vissza, mikor én már az ágyban fekszem és így tovább. Viszont azért az egy alap, hogy feleslegesen nem zavarjuk a másikat.

2019. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 évig laktam kollégiumban. Ha valakinek nem tetszett a viselkedése, vagy az én viselkedésem nem tetszett másnak, akkor leültünk és szemtől szemben elmondtuk és törekedtünk a kompromisszumra, mert másképp nem megy. De ha te most itt kiírod a kérdést, és támogatnánk akkor te megtelnél önbizalommal, és anélkül bunkóznál a lakótársaddal, hogy szerencsétlen tudná, hogy egyáltalán van vele bajod. Beszéld meg vele. Mint mondtam, másként nem megy!
2019. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!