Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez igaz lehet a kollégiumokkal...

Ez igaz lehet a kollégiumokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Budapestre fogok egyetemre menni,viszont egy év kötelező kollégium lesz nekem. A napokban olvastam,hogy Pesten van olyan kolesz,ahova viheted magaddal a barátod/barátnőd,természetesen így duplán fizetve a kollégiumot.Párkapcsolatom van,ezért nagyon nem szerettem volna koleszos lenni. Igaz lehet? Ha van is ilyen kolesz,melyik és hogyan "működik"?

2019. jan. 20. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Kizárt. Éltem 600 féle koliban több városban, ismertem embereket más kolikból, sehol nem volt ilyen. Alapból csak olyan kerülhetett be egy kollégiumba aki az adott egyetemen tanult államilag támogatott nappali képzésen (tehát ha nem voltál nappalis alapból nem kerülhettél be). Kb az emberek 1%-a aki nem államin volt hanem önköltséges nappalin az kaphatott kolit de nekik pedig olyan drága volt hogy az albérlet jobban megérte.
2019. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem Pesten tanulok, de minden kollégium, amit ismerek feltételekhez köti a felvételt. Ha egy adott szak vagy kar kollégiuma, akkor csak onnan vesznek fel államilag támogatott szakra járó diákokat, esetleg ha üresedés van, akkor más szakokról is, de ilyen ritkán fordul elő. A mi kolinkban vannak két személyes szobák, szóval van lehetőség arra, hogy párok egy szobában lakjanak, de nekik is az adott karra vagy szakra kell járniuk, hogy egyáltalán koliban lakhassanak. "Külsősök" maximum vendégszobában lakhatnak, de ez csak pár napra lehet megoldás, hosszú távon már olyan ára van, hogy annyi pénzért szobát bérelhet vagy albérletben lakhat valaki.
2019. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!