Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi kollégiumokkal kapcsol...

Szegedi kollégiumokkal kapcsolatban tudnátok nekem segíeni?

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves a SZTE ÁJTK-n (munkaügyi és tb. igazgatási szakon), és kollégiumba szeretnék jelentkezni, de egyelőre nem minden világos.

A kollégiumi jelentkezés során több kollégiumot is megjelölhetek? Elsősorban a Mórába szeretnék bekerülni, de a többit is megjelölhetem 2., 3. helyen (Károlyi, Herman)?

A felvételi pontszámom viszonylag jó lett, 463, ez mekkora előnyt jelenthet a bejutáshoz?

A Mórába nehéz bejutni?


Köszönöm előre a válaszokat:)



2017. júl. 9. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Mórába szociális helyzet alapján lehet bekerülni, ami annyit jelent, hogy a kollégiumi jelentkezéshez a pontszámításba max 240 pontot kapsz szociális helyzetre + max 160 pontot tanulmányi eredményre (nyilván elsőévesként a felvételi pontszámodat nézik). Ehhez meg még hozzájön 100 pont közösségért végzett munka címszó alatt (így max 500 pont hozható össze).


Egy kollégiumot fogsz tudni megjelölni és pluszba még egyet, ahova várólistára kerülsz, ha nem vennének fel (ez lehet ugyanaz a kollégium is, amit először jelöltél). Ezért fontos átgondolni, hogy hova adod be a jelentkezésedet - ezzel anno meg is szívtam, szintén Mórába jelentkeztem és viszonylag nehéz bekerülni.

2017. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól összefoglalta a pontszámítás menetét. A tény, hogy mindig túljelentkezés van a Mórába, de érdemes megpróbálni beadni.

A felvételi pontszámod nagyon jó, de ehhez hozzá fog járulni a szoc. helyzetfelmérő (családi háttér, anyagiak stb.). Ha erre is jó pontot kapsz, akkor jók az esélyeid.

Ezen felül érdemes majd a kolis jelentkezésnél egy motivációs levelet írni a Mórának, mert előnyt jelenthet. Ha esetleg még van kérdésed írhatsz privátban is.

2017. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!