Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy vonuljak el anélkül,...

Hogy vonuljak el anélkül, hogy bunkónak tűnnék?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy egyetemista vagyok, de hétvégére hazajárok. A nővéremnek már van családja, gyakran jönnek látogatóba. Ez tök jó, jó a kapcsolatom velük meg minden, de minden hétvégén itt vannak és úgy érzem, hogy bunkóság lenne magamra zárni az ajtót, főleg, hogy a kisgyerek bejárja az egész lakást és azért tudom, hogy illetlenség lenne ilyenkor magamra zárni a szobát, viszont így meg amíg itt vannak (egy egész délután), nem tudok tanulni, pedig olyan szakon vagyok, ahol muszáj szorgalmi időszakban is készülni. Könyvtárba például nem tudok elmenni, mert hétvégén zárva van, meg egyébként is azért jövök haza, hogy a családdal legyek, csak hát azért még sem egész nap... Nem tudom, hogy vonulhatnék el mégis illendően anélkül, hogy sértődés legyen a vége?
2019. márc. 2. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Megmondod egyenesen és őszintén, de normális hangnemben, hogy neked tanulni kell az egyetem miatt és fogod és mész. Ha nem értik meg, az az ő bajuk. De szerintem meg fogják.
2019. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor azt mondtam: "Még egy fél órát lenn maradok, hogy tudjunk beszélgetni, de aztán sajnos muszáj tanulnom."

Ez nem volt olyan direkt, mint hogy na, most mentem tanulni. A családom megértette, és annak is örültek, hogy egy fél órát - órát együtt voltunk.

2019. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!