Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnőttek! Veletek előfordult...

Felnőttek! Veletek előfordult valaha, hogy megszóltak, amiért regényt/ismeretterjesztő könyvet csak úgy magatoktól olvastok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 18:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
24N! Nem csak a tankönyvekből tanulsz, egy egyszerű regény olvasása is fejleszeti a kreativitást, szókincset. Ha krimi, vagy csak simán van benne némi nyomozás a logikádat is próbára teszi. Nem kell lenézni azokat akik regényt olvasnak, annak is nagy haszna van.
2019. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek utolsó. A memóriát és a koncentralast is fejleszti.

Valamint sok új dolgot lehet tanulni mindenből. Pl pár hónapja elolvastam Az arabot Borsa Browntòl. Erotikus regény, de rengeteg valós információ volt benne az arabok gondolkodásàròl, nagyon érdekes volt.

Vagy pl ugyanennek az írónőnek a legujabb trilogiaja az amishokròl szól. Korábban semmit nem tudtam róluk, most azért van fogalmam már mi fán teremnek.

Szerintem tágítja az ember gondolkodàsàt, ismereteit még a legponyvàbb könyv is.

2019. márc. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyári gyakorlaton a főnököm, mert nem a munkámmal foglalkoztam.


Mikor sokat ingáztam, akkoriban sokat is olvastam. Ha meg is szólt valaki, általában azért, mert telefonon olvastam és nem értette miért bámulom annyira a kijelzőt, tudod a tipikus "a fiatalok folyton csak azt a vacakot nyomkodják" vagy "a büdös kocka...".


Mikor London belvárosában dolgoztam és 50 percet ültem a metrón, nem is volt kérdés, hogy folytassam ezt a hobbit. De ott ez egyáltalán nem egyedi, csúcsidőn kívül, mikor nem konzerv hering módjára kell állni, már-már a nemolvasás a szokatlan. Van reggeli és délutáni ingyenes újság, azt is sokan olvassák, de ami érdekes, hogy ott nem viszik magukkal, otthagyják az ülésen vagy az ülés és az ablak közötti párkányon, a következő felszálló meg felveszi és olvassa tovább. Néha még a fizetős újságokat/magazinokat is ugyanígy leteszik, a The Guardian és a The Economist egy-egy példányához sikerült így hozzájutnom.

2019. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Nyári gyakorlaton a főnököm, mert nem a munkámmal foglalkoztam."


Ez azért más. :)


Azért kérdeztem, mert a településünk (Pest megye) Facebook-csoportjában valaki azt állítja, milyen hülyék laknak ott, mert beszólnak neki, ha olvas. Velem sosem fordult ilyen elő. Olyan már volt, hogy találkoztam ismerőssel az orvosi váróban, és mivel aláhúztam valamit egy ismeretterjesztő könyvben, megkérdezte, hogy tanulok-e.


Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.

2019. márc. 22. 08:28
 15/20 A kérdező kommentje:
Az illető azt állította, ez a buszon történik, de én sosem jártam így.
2019. márc. 22. 08:29
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ütközik meg a könyv olvasàson, aki primitîv,sohasem értékelte a pallérozott elmét.

Talàn sohasem tanult semmit, még az iskolàban sem.

Te csak olvasd

2019. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
....Te csak olvass minél többett, ne figyel a negatîv hangokra!
2019. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen az egyik munkahelyemen. Szünetben sokat olvastam, és csupa olyan kerdések jöttek, hogy vallásos vagyok-e, mert hát biztos Bibliát olvasok. Vagy levelezőn tanulok-e, azért olvasok. Nem bírták felfogni értelemmel, hogy valaki magától is olvashat, és nem csak szakirodalmat vagy vallásos írást.
2020. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Pl pár hónapja elolvastam Az arabot Borsa Browntòl. Erotikus regény, de rengeteg valós információ volt benne az arabok gondolkodásàròl, nagyon érdekes volt."

Valós, persze... annak, aki eddig is csak a szomorú szemű arab hercegnős könyveket olvasta. Ha életedben találkoztál volna már arabbal, tudnád, hogy egy halom rasszista sztereotípia az egész.

2020. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi az új válaszokat is. Borsa Brownhoz nem tudok hozzászólni, de a Biblia nem is értem, hogy jön ide, ilyen helyzettel még sose találkoztam,h hogy vallásosnak gondoltak volnapusztén az olvasés miatt.
2020. márc. 28. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!