Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az hogy a magyarok...

Miért van az hogy a magyarok le "románozák" a székelyeket?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok de sosem értettem meg miért tesznek a Magyarországi magyarok különbséget a Romániai magyarok közt. Értem én hogy mi Romániában élünk de miért románoztok le?

2019. márc. 21. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenki, csak egyesek, akik primitívek és megbuktak történelemből. A többség tudja, hogy a romániai magyaroknak sokszor szenvedniük kellett a románok diszkriminációjától és gonoszságaitól.
2019. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem a magyarok románoznak, hanem egyes emberek, ne általánosíts, te sem szereted, ha más ezt teszi. Én nem románozom le a székelyeket, a székely székely, a román román, amúgy meg aki Romániában él az román állampolgár, függetlenül attól, hogy román vagy székely vagy más.
2019. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
71%
Én sem románozom le a székelyeket vagy a partiumi magyarokat. De tény, vannak egyesek Magyarországon, akiket irritál, hogy előbbiek némelyike(!) magyarabbnak tartja magát az anyaországi magyaroknál.
2019. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mansour ***** válasza:
54%

Vannak tudatlan emberek, és nem is feltétlenül az ő hibájuk. A Kádár-rendszerben tabutéma volt Trianon, akik abban szocializálódtak, és ha azóta nem tájékozódtak megfelelően, azok sajnos ilyen sötétek maradtak. Illetve egyeseknél belejátszik az irigység is, mint már említették fentebb.


(Mellesleg, ha Romániában élsz, tudnál esetleg válaszolni erre a kérdésemre: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_.. - Elnézést a szemtelenségért!) :)

2019. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3as azt hogy miért tartjuk magunkat nagyobb magyaroknak az anya földi magyaroknál valószinüleg akkor értenéd meg ha itt születtél volna te is, pontosabban azért mert mi az anya nyelvünk fennmaradásáért sokkal jobban kell harcoljunk mint ti Magyarországon. Romániában élő kissebség vagyunk akiket a román anyanyelvü emberek 99,9 % nem szeret. Nem tudunk magyarul egy papír nyomtatványt sem kitölteni mert nem engedik és diszkrimináltak vagyunk. Amúgy a székely többség 70%a nem is tud és nem is ért románul. Durva de igaz
2019. márc. 21. 15:22
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Sokakat az zavar, hogy a székely emberek a kettősállampolgárság jogán szavazhatnak az anyaországiak sorsáról, es ennek következményeit nem nekik kell elszenvedni. Ezért szitokszóként használják a románt, nem pedig az állampolgárság megnevezéseként. Ez nem helyes! De ha valaki azt mondja, hogy

"Én német állampolgár vagyok, te pedig román, de mindketten magyarok vagyunk." Az viszont helyes. Aki ez utóbbin sértődik meg az buta.

2019. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

#5 első felét tudom, és értem.

A nemideadózás, de ide is szavazást elutasítom. Hiba ilyent megengedni.

2019. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Ezt a trianint engedjük már el. Anno magyar volt, ott születik román. Pont. Román állampolgár. Román ember. Ha ezek után magyarnak tartja magát, hazaáruló Romániával szemben.
2019. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
A Romaniaban elonek roman allampolgarsag van feltuntetve a szemelyijeben. Innentol kezdve ne meselje be,h magyar.
2019. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Clay Morrow ***** válasza:
48%
A többsége nem ilyen primitív nyomorék és agyilag korlátolt, mint pl. a 9-es válaszoló.
2019. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!