Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az "administrator" szót a...

Mansour kérdése:

Az "administrator" szót a románban mit jelent, ügyintéző vagy inkább ügyvezető?

Figyelt kérdés
Például ha egy társaság közgyűlése "administrator"-rá nevez ki valakit.

2019. márc. 21. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Adminisztrátori feladat magyar jelentése: A rendszergazdák olyan felhasználók, akik bizonyos "rendszerüzemeltető" (sysop) jogosultságokkal rendelkeznek: az oldalak törlése és visszaállítása, a felhasználók blokkolása és feloldása, az oldalak védelme és védelme stb. A tevékenység többi részében az adminisztrátorok pontosan ugyanazokkal a jogokkal rendelkeznek, mint bármely más felhasználó, és az enciklopédia fejlesztéséhez szükséges műveletek többsége bárki is elvégezhető.
2019. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Románul ezt írja róla.
2019. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De itt szerintem nem rendszergazdáról van szó. Azért gondolok ügyvezetőre, mert az ügyvezetőket szokták társasági közgyűlésen kinevezni. De nem vagyok benne biztos, ezért szeretném románul jól tudók segítségét kérni.
2019. márc. 21. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Interneti csoportban ugy/oldal vezetoje. Mindenapos eletben az angol administrator a secretary, titkarno alatt van egy fokkal. Irodai dolgozo.
2019. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvezető az "administrator", az ügyintéző az a "relatii cu clienti"
2019. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5:

Köszönöm, ez megerősített abban, hogy jól értelmeztem.

2019. ápr. 10. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!