Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ezzel a helyzettel?...

Mit tegyek ezzel a helyzettel? Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy még 2 éve megismertem egy külföldi fiút akivel csak chateltünk.Eleinte nagyon jófej volt, pár hónap múlva aztán elkezdett furcsán viselkedni, egyszer boldog volt, egyszer szomorú. Mindig mondta, hogy sz*r az élete, de járt már Bécsben, Franciaországban stb. az iskolája által.(meg elég jómódú a család is) A beszélgetésünk alatt is utazott, küldött képeket.(először kamunak hittem egyértelműen de kiderült, hogy igaz).

De ezekkel a hangulatingadozásaival nem tudtam mit kezdeni. Én csak hallgattam a problémáit és egy pár hónap után mondtam neki, hogy sajnálom de inkább menjen pszichológushoz mert én nem tehetek semmit. Meg amúgy sem vagyok elég türelmes az ilyen emberekhez.Amikor nem hallgattam meg, vagy nem értem rá visszaírni akkor küldött vagy 20 üzenetet, hogy hol vagyok és hogy hiányzok neki. Mindig azt mondta, hogy még akár halni.Feltem, hogy ha megteszi akkor én leszek a hibás (meg ki tudja, lehet pokolra jutok xd) Egyre csak mondta hogy milyen rossz neki, de valamikor pedig dicsekedett, hogy ő egyetemre megy még ide oda (anyuci apuci fizeti persze). Aztán egyszer betellt a pohár és mondtam neki, hogy ha szar életet akar akkor jöjjön Magyarországra, szívesen mutatok neki egy-két helyet ahova tuti nem akarja betenni a lábát.

Amikor nekem volt bajom akkor sose hallgatott meg, mindig csak azt mondta, hogy "szegény te" amivel kb semmit nem tudok kezdeni. Belenyugodtam, hogy csak a saját dolgával foglalkozik, szóval nem mondtam neki semmit, inkább csak hallgattam.

Ma végül a legjobb barátnőm anyum kérésére törölte az alkalmazást a telefonomról mert hogy amióta vele beszélek csak depizek meg ingerült vagyok mert, hogy átadja a negativitást.

Pár óra múlva megnéztem, hogy mit írt. Kérdezte, hogy hol vagyok és mondta, hogy meg fog halni. Visszaírtam neki, hogy ez már érzelmi zsarolás.

Nem írt vissza, pedig már egy pár órája írtam neki.

Segítsen már valaki, hogy most tényleg én vagyok egy vadbarom, hogy nem vagyok annyira együttérző, vagy neki van szüksége segítségre?



2019. márc. 21. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Neki is szüksége van segítségre, de nem tőled. Ne foglalkozz vele tovább. Úgyse fogja megölni magát, csak zsarol.
2019. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod másnak a problémáját átvenni. Az teljesen jogos és ezért ne érezd magad rosszul hogy eleged lett. Van neked is életed, segíteni próbáltál de ott ahol ragaszkodnak a sötétséghez ott nem lehet fényt gyújtani. Szóval az ilyen embereket akik már érzelmileg zsarolnak ott kell hagyni mert senkinek nem lesz jó..
2019. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!