Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Budapestiek miért nézik le...

Budapestiek miért nézik le ennyire a vidékieket?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvasom, hogy így-úgy vidékiek. Volt egy zene és alá volt írva ilyent csak vidéken hallgatnak. Sebestyén Balás és Vadon Jani is rendszeresen oltsa a vidékieket. és sorolhatnám még De miért utálják és miért nézik le ennyire őket? Ja, és irtóznak a vidéktől.

2019. márc. 23. 13:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy olyan kisebbség nézi le a nem-budapesti lakosokat, mint amekkora kisebbség lenézi a budapesti lakosokat. Alapvetően semmi különbség nincs a pesti és nem pesti emberek között, se felfogásban, se életvitelben. Illetve apróságok vannak, de ég és föld különbség nincs, soha nem is volt.


Sebestyén meg Vadon pedig mindketten suttyó k*cs*g személyek, ők mindenkinek beszólnak.


https://www.youtube.com/watch?v=2ewL4W5gQ40


A vér nem válik vízé.

2019. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én forditva érzékelem ezt inkább.

És jup jártam már úgy hogy nekem kellett meg magyaráznom mit cseszett el a gazda a marhák tartásakor és mi a vége büdps városi qva aztán fogat szivvamegtette amit javasoltam...

Én egy rossz szót nem szolok roluk de ők csak támadnak

Inkább nem érdekelnek már

2019. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

9. vagyok. 10.! Pedig jobb, ha megbarátkozol a gondolattal.:) Vannak a budapestiek, meg vannak a vidéki városiak, falusiak, tanyasiak. Volt itt egy kérdés nem túl rég, aki azt kérdezte, hogy Budapestről költözne Győrbe, mennyire élhető a város, vannak-e látványosságok, szórakozási lehetőség, itt is vannak-e programok. Háát, szerinted akkor miért írtam azt, amit?

Van a főváros, és van a "vidék". Mint írtam, pont azon szoktam magamban mosolyogni, aki azt gondolja, hogy valami felsőbbrendű, mert ott lakik a fővárosban, csak lehet, hogy épp egy külvárosi putriban. Felmentünk barátnőmmel egy távoli rokonához. Nem tudom, hányadik kerület, mert voltunk kb. 18 évesek. Én akkora szeméthalmazt és legutolsó putrisort a lakással együtt még nem láttam.

Szóval kérdező! Felesleges általánosítani. A többség nem nézi le a vidéket - szerintem.

2019. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A két delikvens hozzáállásából ne vonj le messzemenő következtetést. Ettől függetlenül kicsit más a gondolkodása mind a bp.-i-nek, mind a vidéki embereknek, és ez a kölcsönös, egymás iránti furcsa hozzáállás kölcsönösen megvan mindkét félnél.
2019. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a budapestiek nevében kérlek, hogy ne ennek a két "műsorvezetőnek" vagy minek a véleménye alapján általánosíts, mert ez olyan, mintha mondjuk az USA-t ítélnéd meg Paris Hilton és a hasonló "celebek" után.
2019. márc. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én nem nézem le őket. Rengeteg vidéki kollégám van.tök jó fejek. Minket Pestieket a a Budaiak néznek le.
2019. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 ezt mondjuk vidékiként nehéz megérteni, miért; Pesten akkora pezsgés van, akkora kulturális élet, az ország központja. Budán mi van? Pár szép lakónegyed? Az máshol is.
2019. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezt a sok kisebbségi komplexusos embert... Én pesti vagyok és lesz.rom mit gondol rólam a vidékiek meg a budaik egy része, mert azért ne általanosítsunk! Amúgy pesti létemre a legjobb barátom vidéki meg a legjobb fej rokonaim is azok! Egyetemen meg pl. volt budai évfolyamtársam, akivel jóban voltam és szóba se került köztünk ez a téma! Ennyit erről... Mellesleg én nem lakhely alapján ítélem meg a másikat, de a korlátolt, általánosító, szüklátókörű emberektől a hideg kiráz és az országban ilyenekből mindenhol van bőven.
2019. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Most itt nem a Békásmegyeren, vagy Kelenföldön lakókra gondolok. Buda bizonyos részein él a felső tízezer,és a felső középosztály. Nekik a többség proli.
2019. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!