Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » BUDAPESTIEK! Vannak itt még...

BUDAPESTIEK! Vannak itt még olyanok rajtam kívül akik nem nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés

Már többször tapasztaltam hogy néhány budapesti lekezelően bán a vidékiekkel vagy különbnek tartja magát náluk.

de mégis milyen alapon? Például Debrecen/Szeged/Miskolc stb. annyiban különbözik BP-től hogy kisebb. Ott is mindent megkaphatsz amit itt, ott is vannak villamosok/trolik, bevásárlóközpontok, plázák...


2010. nov. 18. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen, peldaul en. Ahogy irod en se ertettem soha ezt a fajta megkulonboztetest. Nem ertem, hogy lehetnek egyesek olyan szuklatokoruek, azert a kozepkort mar kinottuk egy ideje.
2010. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

En ugy gondolom, hogy a Fovarosi ember nem tudna letezni a videki "paraszt" nelkul!

Tisztelem ezeket a videki embereket, es mindig igyekszem a piacon is Toluk beszerezni azt, amit megvenni szeretnek, s ezzel is a tiszteletemet es a megbecsulesemet igyekszem a tudomasukra hozni.

A legtobb videki ember az "igazi magyar" munkas, Aki a 2 keze altal elvegzett munka aran teremti meg azt, amibol megtud elni.

Soha nem neztem le Oket, de mindig ereztem En is ezt, viszont sokat jartam videkre es csak a szeretet es tiszteletet tapasztaltam ott.

2010. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Én azokat nézem le, akik csak általánosítani bírnak, hogy a pestiek lenézik a vidékieket. Mint például te.
2010. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

utolsó, hol van ebben az általánosítás? a kérdéséből kiderül hogy pont azoknak a budapestiek válaszát várja, akik NEM nézik le, ergó nem általánostás..

mellesleg meg így van .. városiak lenézik a vidékieket..

"vidéki paraszt"

"pesti bunkó" ..

ezvan :)

2010. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én nem általánosítok. le is írtam hogy NÉHÁNY budapesti vagyis csak néhány és nem az összes. És ez fordítva is működik: "hülye tapló pesti - néhány vidéki részéről" egyébként a nővérem is olyan volt hogy lenézte a vidékieket például nyavalygott amikor kiderült hogy csak Szombathelyre vették fel egyetemre, mert hogy ott kevesebb ingert kap mint itt Pesten meg ugye kisváros. azóta eltelt 2.5 hónap és tökre megszerette azt a várost, már vissza se akar ide jönni :D
2010. nov. 18. 20:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egy vidéki nagyvárosi vagyok, aki nem nézi le a pestieket :)
2010. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
30%

"A legtobb videki ember az "igazi magyar" munkas, Aki a 2 keze altal elvegzett munka aran teremti meg azt, amibol megtud elni."


Te jártál már vidéken??? Igen kevés ilyen vidéki ember van már, nem h a legtöbb...

Egyszerűen nem tudom honnan veszik az ilyeneket az emberek. Még a kis falvakból is városokba járnak be az emberek dolgozni (nem szekérrel) kocsival. Nem a földeken dolgoznak.

2010. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt hol latjatok? Annyi kerdest olvastam mar a gyk-n a videk- Bp. temakorben, de en ilyet meg nem vettem eszre.

Lehet, hogy az a gond, hogy en meg egyetemista vagyok es nalunk termesztes, hogy a fel szakunk videki, arab, kinai, angol, budapesti vagy egyeb, es mi mar megszoktuk a keveredest. Soha nem volt ellentet, inkabb erdeklodes. Amikor beulunk valahova beszelgetni, akkor mindeki mesel, hogy milyen az elet a tanyan, vagy NY-ban, vagy barhol mashol.

En nagyon szeretem ezeket a tortenetek, mert regota a fovarosban elek es jo hallgatni, hogy mennyire nyugodtabban tudnak elni egy-egy kisvarosban az emberek.


Na, nem irok kisregenyt, csak szerettem volna tudatni, hogy nalunk pont forditva van, szeretjuk a mas telepulesekrol jotteket, mert mast hoznak magukkal es mindenkiben van ezaltal valami kulonleges, valami egyedi.


Sokan vagyunk(:

2010. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régen Budán laktam, most Bp mellett lakunk egy "városban" (ami szerintem község vagy falu). Nem nézem le, mert én sem szeretem ha a falusiak/vidékiek szapulják Budapestet(sajnos ismertem ilyen debreceni egyént).
2010. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem nézem le a vidékieket, az, hogy vannak vidéki ismerőseim, akiket nem bírok, az meg az én magánügyem.
2013. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!