Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A budapestiek miért nézik le...

A budapestiek miért nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, honnan ered ez az utálat.

Régebben nagyon idegesített, ma már annyira nem.


Családtagok párja, barátok párjai kapcsán, gyakran kerültem budapestiekkel kapcsolatba.Olyan, mintha egy külön "faj" lenne.


Mindig vidéki nagyvárosban laktam,amikor tanulás végett odakerültem, az eltérő budapesti környezet, nekem finoman szólva borzalmas volt.

Nem bírtam megszokni az albérletet, egy garzont béreltem.

Négyzetméterre nem volt olyan kicsi, de nekem mindig annak tűnt.A parkban nem tudtam tanulni, mert állandóan nyüzsgés volt.

Engem valahogyan frusztrált, hogy nincs saját udvarom fákkal, sok zölddel, ahova kilehet ülni.A parkokat, mint írtam, nem szerettem.

A tömegközlekedést sem bírtam, aztán beszereztem egy robogót.

Szóval, én nem igazán értem Budapest romantikáját.


Ami feltűnt, már az ottlétem alatt, hogy neki mindenki vidéki paraszt, meg "áh a vidékiek ilyenek".

Akikkel később barátok, családtagok révén kapcsolatba kerültem, azok is ilyenek, van egyfajta modoruk, éreztetik veled, hogy biza budapesti, te meg csak győri vagy debreceni.


Hiába járok egy pár éves Audival, ő meg csak BKV-val, hiába van 170 négyzetméteres családi házam,neki meg valami panelja Angyalföldön,illetve Bécsben vásárolt ruháim, osztrák állásom.Számára, akkor is csak egy paraszt maradok.

Vissza is hallottam már "na megjöttek a parasztok".


Egyébként a "kedvencem" az, amikor egymást utálják attól függően, hogy ki melyik kerületben/városrészben lakik.Valószínűleg, politikai okai is lehetnek.



Nem tudom másként megfogalmazni, nekem nagyon hidegek az emberek Budapesten.


Itt nálunk, simán leáll beszélgetni két vadidegen ember a LIDL-ben, függetlenül az anyagi helyzettől.Budapesten, ez elképzelhetetlen.


Vidéki nagyvárosban (100 ezer lélekszám feletti) lakom, ez nem éppen egy falu.



Budapesten, valahogy furcsák az emberek, nagyon más az értékrendjük.



2016. júl. 10. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Én csak 15 km-re lakok Budapesttől, de nekem sem tetszik az itteni emberek értékrendje.
2016. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Mert azt gondolják, hogy a búza gabonatáblákba veti magát, megérik, learatódik, csak úgy leőrlődik a malomban és kenyérré formálja magát csak azért, hogy a városiak megehessék. Meg azt gondolják az a munka, hogy lemennek a sarki boltba és leszedik a kenyeret a polcról némi aprópénzért cserébe.
2016. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

és a vidékiek miért nézik le a budapestieket?

meg miért kéne egy idegen emberrel beszélgetnem?


akármennyire hihetetlen, Budapesten nem csak panelek vannak :O


attól, hogy ismersz néhány embert, nem kéne a másik 99%-ról véleményt alkotni, eléggé korlátolt felfogás


a leírás alapján inkább veled van a baj, ha ennyire zavar a tömeg, ami nem is gond, hiszen egy vidéki nincs hozzá szokva ekkora tömeghez, de az, ahogy te fogalmazol, egyszerűen bicskanyitogató

2016. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Elég nagy általánosítás, amit írtál, sőt! Nem gondolom, hogy ez lenne általános a budapestiek körében. Aki így gondolja, az vagy nem tette ki a lábát a fővárosból, vagy csak a fejében van hiba.

Ugyanez igaz visszafelé is. Azok a vidékiek sem százasok, akiknek rögeszméjük, hogy megtalálják azt a pestit, aki lenézi a vidéket és egy fröcsögőset vitázzanak a Budapest-vidék ellentétről.

Normális ember nem törődik ilyen dolgokkal. Egyébként egy pesti nem kevesebb és nem is több egy nem fővárosinál.


Ha téged zavart, hogy nincs udvarod, akkor legyen! Ha egy pestinek nincs erre lehetősége, ő így szokta meg, neki ez a jó. Ők a parkot szokták meg, amin osztoznak a többi emberrel. A beszélgetéses rész is elég fura. Ebből problémát csinálni... Egyébként szerintem ebben teljesen normális viselkedés a fővárosi is. Mi dolgom lehetne egy idegen emberrel, miért kéne beszélgetni vele?


Na mindegy is. Szerintem ez az egész Budapest-vidék ellentét néhány "okos" ember agyszüleménye, akiknek sok volt az idejük.

2016. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj #3, hogy ez nem csak egy-két emberre értendő. Nyilván vannak kivételek -és ismeretlenül nem véleményezek senkit, ne vedd magadra-, de inkább fordítva van ez a százalékos arány (80-90% bunkó, 10-20% kivétel).

Biztosan nem mindenkire értette a kérdező sem.

2016. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én például Budapesten születtem, mindig itt éltem, nem is tudnék vidéken élni.

Soha sem néztem le senkit azért, mert vidéki.

Akit lenéztem azt az emberi "minősége" miatt néztem le, és ennek semmi köze nem volt a lakhelyéhez.

Téged pld. a kérdésed miatt nézlek le.


"Itt nálunk, simán leáll beszélgetni két vadidegen ember a LIDL-ben, függetlenül az anyagi helyzettől.Budapesten, ez elképzelhetetlen. "

Ez nem igaz.

Jókat szoktam dumálni piacon, járművön, színházakban előadás előtt/ szünetben... ha éppen úgy alakul, de nem kell mindig úgy alakulnia.

De miért kéne folyton mindenkivel beszélgetni?


"Egyébként a "kedvencem" az, amikor egymást utálják attól függően, hogy ki melyik kerületben/városrészben lakik.Valószínűleg, politikai okai is lehetnek. "

Ez már a röhej kategória!


"Ami feltűnt, már az ottlétem alatt, hogy neki mindenki vidéki paraszt, meg "áh a vidékiek ilyenek". "

És akkor te mitől is vagy több?!

Mert neked meg a budapestiek "ilyenek".

2016. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Akárhányszor járok Bp-en mindig szegénységet látok. Beleértve a Rózsadombot is. Ugyanis nagy baj az hogy még egy jó diplomával is éveket kell gürizniük azért hogy egy néhány tíz négyzetméteres saját tulajdonú élettérhez jussanak. Ami ha szerencsésebb esetben családi ház, de nagyfeszültségű vezeték zümmög a telke felett 24 órában. Még tiszta levegőhöz sem jutnak ingyen, de még palackozva se. Épp elég a bajuk szerintem. Az csak látszat luxus hogy dobásnyira van a szupermarket, igen ám de ott nem ingyen van a gyümölcs mint falun hanem még a sárgabarack is déligyümölcs áron van.

Éltem falun is és városon is és kijelentem hogy a városi élet egyáltalán nem fenékig tejfel. Szerencsés aki falusi és megtanították a szülei az önellátást és ezért nem munkabérből kell megélnie. Ugyanígy a világ legélhetőbbnek nyilvánított városában Bécsben járva is mindig csodálkozok, hogy akkor vajon milyen lehet a legélhetetlenebb.

2016. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Én is Budapesti vagyok,nem ismerek olyanokat,akik lenéznék a vidékieket,bár lehet csak szerencsés vagyok a környezetemmel. :)

Mindenesetre én kedvelem őket,sok vidéki barátom van,néha kedvesebbek is,mint a Pestiek. :)

2016. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Az en csaladom tobb generacios alfoldi parasztcsalad, es mar reg nem foldmuvelessel foglalkoznak mert egyszeruen nem eri meg. Az en munkahelyem a gazdasag is bezart mult evben szinten a fenti ok miatt. Azota kezdett itt tonkremenni minden miota a multik tomegesen bejottek az EU-s csatlakozas utan, a parasztok termenyei teljesen kiszorultak az olcso multiktol, a sorozatosan bezaro mezogazdasagi munkahelyek helyett epitettek ide nyugati gyarakat a falvak melle (pl Jaszplasztik, Samsung stb) es most az itteni foldmuveseket rabszolgakent dolgoztatjak. Ekozben meg a pesti meg a gazdag dunantuli foldesurak felvasarolnak minden foldet fillerekert. Koszonjuk Budapest! Koszonjuk Unio! A befolyt EU-s penzeket is viszi ki a fovaros, nem epul itt semmi, minden masodik epulet vagy tanya romos meg duledezik. A megvett foldek jo resze ott hever parlagon, nem muveli oket senki, belepi a gaz. De par dolog epul: uj meg uj gyarak, rabszolgamuhelyek, multik, Meki, plazak meg minden sz*r amire semmi szukseg nincs.

A masik dolog a felszin alatti oriasi etnikai feszultsegek (cigany-magyar), a bunozes, a celtalansag, itt olyan gettok vannak mondjuk Hevesen, Gyongyoson, Jaszladanyban, Zagyvarekason, meg egy csomo helyen amihez kepest a 8. kerulet piskota. Azt a keveset amit a magyar gazda megtermeszt haztajiba lopjak le a bunbandak. Annyi a lopas hogy mar a rendorseg se tud vele micsinalni, sokszor mar ki se vizsgaljak. Es ezek utan mindenki kedvence amikor lejonnek ide a pesti liberalisok, jogvedok szep nagy kocsikkal, puccos oltonybe meg nyakkendobe es nagy kepu stilusban kioktatjak az ittenieket a toleranciarol a ciganysag fele. Na ilyenkor megy fel mindenkiben az ideg mert ezek a pestiek megint itt okoskodnak olyasmirol amirol fogalmuk sincs. Ott van az alkohol. Az alkoholfogyasztas itt a helyi kultura resze, a palinkafozes, borkeszites mar evszazadok ota, de Pestrol ebbe is beleszolnak, szabalyozzak, tiltjak, a videki identitast probaljak elfojtani. A masik dolog az iskolai szegregacio, egyszeruen muszaly a ciganyokat szegregalni mert nem tudnak viselkedni, verekednek, tornek, zuznak, a magyarokat, tanarokat terrorizaljak. Vegyes etnikumu iskolakba meg mindenki fel beiratni a gyereket nehogy bantsak, az az iskola amelyik normalisan akar oktatni es nem akar tonkre menni szegregal. Ja de nem mert game over... Ugyanis a draga imadott pesti rozsadombrol mar erkeznek is a liberalisok, jogvedok es megint megmondjak a frankot, aztan meg csodalkoznak ha fegyveres etnikai leszamolasokba (lasd cigany gyilkossagok ahol szelsojobboldaliak lelottek 9 ciganyt), tomegverekedesekbe meg gyujtogatasokba torkollik a dolog. Nem veletlenul van minden masodik hazban vagy tanyan puska, szogesdrot stb, sok oregembert a sajat otthonaba vernek szet a rablok.

Mindekozben a gyonyoru es fenyes kozmopolita Budapesten ahol a belvarosban mar nyugati szintu fizetesek vannak - a videk kirablasa miatt - pezseg az elet: hmm most BMW-t vagy Mercit vegyek nagy dilemma, gyerunk el soppingolni, melyik elit klubban bulizzunk este, de ezeket a tanyasi alfoldi parasztokat megint helyretettuk majd koccintotok a meregdraga pezsgovel. Na elmentek a francba!!

Nem eleg hogy idejottok leloptok mindent, elveszitek a munkahelyeket, a profitot, megalazzatok az ittenieket, kioktattok minket hogy eljunk, hogy tanitsunk, hogy vedjuk meg magunkat, hogy legyunk tuti liberalis polkorrektek a ciganyok fele, ne szegregaljunk mert az nagyon nem trendi stb. Szoval igen itt senki nem kedveli a lekezelo, bekepzelt pestieket, de meg ezeket a dunantuli kogazdag mindent felvasarlo foldesurakat sem!

Az Alfoldet es a Puszta Nepet nem lehet megtorni! Millioszor megprobaltak mar a pestiek vagy az idegen hoditok es mindenki bicskaja beletort. Rozsa Sandor nepe ujra feltamad!

2016. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Az Alföld halott. Akinek kis esze is van, elmenekül onnan.
2016. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!