Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha nehezen megy a...

Mit tegyek, ha nehezen megy a beszélgetés?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam kifejezetten önbizalomhiányos embernek és vannak dolgok, amikről órákig tudok beszélni. Azonban amikor valakivel, akivel nem vagyunk szoros baráti kapcsolatban, beszélgetni kell, egyszerűen lefagyok és képtelen vagyok rendesen kommunikálni.


Legtöbb esetben csak csendben hallgatom a másikat (ami miatt a legtöbb ember úgy ismer, mint aki soha nem szólal meg).

Amikor viszont megpróbálok részt is venni a társalgásban egyszerűen bepánikolok. Folyton csak az jár a fejemben hogy megfelelően reagáltam-e arra, amit mondtak, elég érdeklődő vagyok-e, elég kérdést tettem-e fel, jó hangsúllyal mondom-e, amit mondok, nem vagyok-e túl sértő, képtelen vagyok szemkontaktust tartani.

Internetes levelezésnél húsz-harminc percbe tellik válaszolni mert ötször átolvasom az üzenetet, biztos minden rendben van-e és még az elküldés után is gyomorgörcsöm van.


Legutóbb, amikor külön iskolai programra kellett menni -ahol egy csomó ismeretlen és félig ismerős emberrel kellet beszélgetni- majdnem hánytam idegességemben.


Próbálok minnél többet beszélgetni emberekkel, hogy gyakoroljam de csak egyre rosszabb lesz a helyzet.

Mit tehetnék?



2019. ápr. 1. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem erős megfelelési kényszered van, próbálj ennek utána nézni és legyűrni. Nem kell jó benyomásokat tenni senkiben, az légy aki vagy. Hiába próbálsz tökéletes lenni, ugyanúgy lesznek akiknek nem leszel szimpatikus és a hátad mögött susmognak.


Ugyanúgy lesz aki leszól. Viszont aki kedvelni fog, az azért teszi, mert magadat adod, és neked is jobb érzés lesz az, hogy nem kell görcsölni ki mit gondol. El kell fogadni hogy nem mindenki lesz korrekt veled, te legyél az és az már egy jó dolog.


Nem a kommunikációddal van gond, ezért egyre rosszabb a helyzet, hanem az a problémád, hogy folyton azon agyalsz mit gondolnak rólad és elfogadnak-e/nem-e néznek ki/elég jó vagy-e.

2019. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első. Megfelelési kényszer és egy kicsi maximalizmus is lehet benne. Fogadd el hogy te is ember vagy te is mondhatsz hülyeséget,bántót nem direkt. Én nekem is volt ilyen szóval megtudlak érteni, az önbizalomhiányból fakadt. Jöjj rá az indokra hogy mi gátol. :)
2019. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!