Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek az nem túlzás,...

Szerintetek az nem túlzás, hogy állomi gondozott ksp 3,5 millió forintot 18 évesen?

Figyelt kérdés
Te mit kapsz? Semmit. Nem sajnálom tőlük, de akkor is.
2019. máj. 15. 09:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
milyen jó lenne, mint a népmesében, amikor 18 életévet betöltöd a szülő, már nem köteles jogilag eltartani, elzavarhat, kitehet mint macskát...de neked tetszene az, ha 18 után kapnál tőlük 3.5 millát és egy házat, de utána nem mehetsz vissza, onnantól nincs szülői támogatás? Mert ez történik az államiakkak, nincs senkijük,és nem örökölnek semmit.
2019. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Lakást plusz még kapnak, plusz van "utógondozás" vag, mi...



"Neked vannak szüleid, akik jó esetben segítenek elindulni az életben, ők nem számíthatnak senkire. Ez a pénz meg nem is olyan nagy összeg. Szerencsés esetben épp elég egy kis lakás vagy ház megvásárlásához, mint önerő."


Hát én nem kaptam "elindulni" egy fillért sem...

2019. máj. 15. 10:37
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
De kaptál 18 évnyi támogatást, nevelést és mindent a segged alá rakást. Az állami gondozottak semmit.
2019. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Te melyik bolygóról jöttél? Nem kapnak lakást. Beköltözhetnek egy lakásotthonba, amíg nem intéznek maguknak lakhatást. De nem kapnak lakást.
2019. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtik nekik a családit amíg nagykorúak nem lesznek.Nem minden pénzt kapnak meg.De a annyira irigyled őket,beprotezsállak egy intézménybe,csak kösd fel a gatyád.Amúgy ahogy valaki írta sokat kihasználnak,aztán volt pénz nincs pénz.
2019. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem a szülők, hanem az állam adja."


Persze te okos, mert az állami gondozottnak nincsenek szülei akik támogassák 18éves kora után. Te meg elpicsogod magad és mehetsz ancihoz kajálni hétvégén ha kifogysz a kajából. De nekik NINCS MÁS SEGÍTSÉGÜK.

2019. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Írták már: ugyanezt te is megkaptad az államtól, csak a szüleid rádköltötték és nem tették be a bankba!
2019. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kapjon többet,a többletet meg vonják le közvetlenül az olyan emberek fizetéséből, akiknek baja van azzal, hogy a talán legnagyobb hátrányból indulókat segítik.


De komolyan, rohadjon már meg az aki nem panaszkodik a milliárdosokra, akik úgy gazdagszanak meg, hogy alulfizetik a dolgozóikat, a szerencsétlenbe viszont belerúgna, amikor csak teheti.

2019. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem a szülők, hanem az állam adja."


Tekintve hogy ÁLLAMI gondozott, neki az állam a szülő. Amúgy 3,5 millió forint a mai világban semmi. Ha valaki tovább tanul akkor a tandíjakkal, lakhatással, utazással ettől több pénz megy el.


Én nem sajnálom tőlük, pedig alkoholista szülő mellett nőttem fel és semmit nem kaptam az életben, de még mindig jobb mint állami gondozottnak lenni.

2019. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a baj, hogy kapnak.

Hanem inkább az, hogy a nagyrészük buta hozzá, hogy értelmesen felhasználja.


Vagy megjelenik a család, és elveszik a pénzt, vagy az illető kezd el ész nélkül költekezni, bár ha belegondolok, a legtöbb ember 18 évesen még éretlen ennyi pénz kezeléséhez.

Csak agyon kis hányaduk tudja értelmesen felhasználni, hogy elinduljon az életben.


Így tehát sok értelme nincs ennek az összegnek.

2019. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!