Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban túlzás első autót...

Valóban túlzás első autót venni 1,5 millió értékben? Jogos a családom reakciója?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretném megszerezni a jogosítványt és szóba került otthon az autó választás. Úgy vagyok vele, hogy nem akarok 3 ajtós, 20 éves "városi női" autót, hanem "nagyobb" 5 ajtós járművet.


Direkt úgy igazítom a jogosítvány megszerzését, hogy az autó árát megkeressem és ne apám döntse el és helyettem vegyen autót. Viszont így is kapom az agymosást, hogy felesleges, "160 centisen ne akarjak nagy autót" és még sorolhatnám.


Rendjén van, hogy 25 évesen ennyire le akarnak szabályozni a szüleim?



2019. márc. 2. 11:28
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
48%
Előbb lakásod legyen, aztán autód! Hiába ülsz be egy drága autóba, ha nincs hol laknod. :D
2019. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

A szüleid (apád) tisztán gyakorlati szemszögből ítélik meg a dolgot. Megjegyzem - nagyon helyesen. Hiába lesz jogsid, de még nincs kellő gyakorlatod!!

Olyan, de olyan könnyű egy autót összetörni, hogy nem is gondolod! Nekem 1965 (ezerkilencszázhatvanöt) óta van jogosítványom, de még nem karamboloztam. Közel hozzá már voltam (magam és mások hibájából is).

Azt tanácsolom, hogy szerezz kb. 50-ezer kilométeres gyakorlatot egy egyszerűbb, olcsóbb kocsival, aztán vedd meg álmaid autóját.

Sok, balesetmenetes, kilométert kívánok!

F.

2019. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
30%
Dehogy tulzas, vedd meg nyugodtan es ne halgass rajuk
2019. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%

Azért egy 1,5 milliós kocsi nem hiszem, hogy álmai kocsija, olyan túl drága kocsi.

A 160 centisen ne akarj nagy autót meg pláne nem értem :D

Nekem egy 4,5 méteres sedanom van pedig 95%-ba egyedül ülök benne, 4%-ban ketten, ritkán 3-an.

Szerintem teljesen okés. Szabad tudni, hogy pontosan milyen kocsikon gondolkodsz?

2019. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%
25 evesen nyilvan azt csinalsz amit akarsz, foleg ha koltozni is akarsz, de az autot milyen ervek szerint valasztod?
2019. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom még a szüleiddel élsz. ez annyiban jogos,hogy a a saját otthon előbbre valónak kéne hogy legyen mint egy autó.
2019. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%

1,5 millió egyáltalán nem drága egy autóért.

Kb ugyanott vagy, mintha 700-ért vennél egyet amit 2 év múlva le akarnál cserélni. (Tapasztalat).

Ennyiért azért jó pár évig szolgáló autót lehet találni.


Ha saját pénzből veszed, és ez mellett otthon is bele adsz a közösbe, akkor az ég világon semmi közük ahhoz, hogy milyet veszel.

2019. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
30%
Igazuk van. Nem értem, miért nem jó egy használt autó párszáz ezerért. Nekünk is 20 éves kocsink van, Suzuki, letört a tükre, 6 ezerből megvolt, ezzel szemben egy használt bömszi 100 felett kezdődik egy tükör javítás, plusz viheted szervizbe. Ugyanez például egy lámpa izzó csere, vagy bármi. Mi megcsináltuk sk itt az udvaron. Drágább lesz azt fenntartani. De úgyis le fog fikázni a sok ember, akinek élből másfél millás kocsi kell.
2019. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
én is ennyiért vettem az első autóm, ami még praktikus sem volt, mégse akartak beleszólni
2019. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
26%

Szerintem butaság, igen. Először is, mint ahogy páran már leírták, még jogsid sincs, ergo gyakorlatod pláne nem lesz az elején. Gondolom nem a másfél millás kocsit akarod leamortizálni az első hónapokban, amíg tényleges rutint szerzel.

Másodszor pedig, nem értem, minek egy óriás benzinzabáló, főleg a belvárosban. Sem a pénztárcád, sem a Föld bolygó nem fogja "lájkolni".

2019. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!