Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 2,8 millió szegény Magyarorszá...

2,8 millió szegény Magyarországon nem túlzás egy kicsit?

Figyelt kérdés
Minden 3. gyerek..
2011. dec. 2. 19:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
29%
Kinek/minek a sztenderdje alapján szegény? Nem mindegy, mi a viszonyítási alap.
2011. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos hihető. Ha már egyszer voltunk a 3 millió koldus országa, könnyen elérhetjük ezt a számot ismét. Éppen most hallgatom a TV-t. Három millió ember él a szegénységi küszöb alatt. Nem én találtam ki!
2011. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
73%
Szerintem nem...
2011. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
A Svábhegyről nézve túlzás, Ózdról nézve nem túlzás.
2011. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
46%
Valóban nézőpont kérdése. Én is sok ismerősömtől hallottam már, hogy jaj mi szegények vagyunk, de közben azért van pénz mindenre.
2011. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
77%

Nem túlzás, egyáltalán.

Rengeteg a nyugdíjas, rokkantnyugdíjas, munkanélküli, minimálbéres, stb.


A fenti kategóriák egyike se arról híres, hogy úszik a pénzben.

Kb. 3 millió adófizető-dolgozó ember van, ebből vond le azokat, ahol nincs másik kenyérkereső, sok a gyerek, csak minimálbért kap, vagy azt se.

Vond le belőle azokat, akiknek albérletet vagy lakáshitelt is fizetni kell a kevéske fizetéséből, semmivel se tud többet beosztani ételre, ruhára, mint aki segélyből meg családiból él.


Talán összesen lehet egymillió ember (negyed millió család), akik nem napról napra élnek, és ebből legfeljebb százezer család, (négy fővel kalkulálva négyszázezer), akik kényelmesen meg tudnak élni a keresetükből.


Nézz meg egy közösséget, pl. várost, ipari parkot, falut, stb.

Sok munkanélküli, sok nyugdíjas, páran dolgoznak látástól vakulásig, de egy rendes ruhájuk nincs, és cégenként van kb. 10 olyan közép- és felsővezető, akiknek nem okoz gondot, ha december közepén gyümölcsöt akarnak enni, és új cipő kell a gyereknek.



Én már csak azon tudok megütközni, ha valakinek 850 milliós villája van Budán...

2011. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
18%
De igen. Szegény és szegény között nagy különbség lehet. Az ilyen, nagy számokkal való dobálózás lényege semmi más, mint a hisztériakeltés.
2011. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy teljesen realis adat, ritkan hallani megalapozott dolgokat a szenny tv-ben,de ez pont az. Ilyesmivel foglalkozom,ezert tudom megerositeni.
2011. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%
Meg valami,ezt nem ugy keszitettek,hogy megkerdeztek Juliska nenit,hogy szerinte szegeny e.
2011. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
54%
Ebben eleve benne van egy kb. 15 milliósra becsült - képzetlen, ezért a munkaerőpiacon értéktelen - cigány népesség is, amelynek felzárkóztatása - az irdatlan összegű, célzott támogatások ellenére - az érintettek akarat-hiánya folytán ..megoldhatatlan, és amely a szegényként számon tartott gyermekek túlnyomó többségét "produkálja".
2011. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!