Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek a videóbloggerek...

Szerintetek a videóbloggerek ingyenélők?

Figyelt kérdés
Itt most a youtube-osokra értem. Szerintem a youtube nélkül nem is lennének híresek.
2019. máj. 15. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

„Szerintem a youtube nélkül nem is lennének híresek.”

Ez nem jó érv, ilyen alapon a filmszínészek nem lennének híresek filmek nélkül, és még számos példát fel lehetne hozni. :)

Egyébként nem állítom, hogy szerintem „értéket állít elő” a tevékenységük, vagyis hogy számomra bármit is jelentenek a videobloggerek, de a mai, semmihez nem értő celebeket termelő világunkban van létjogosultságuk, mivel van rájuk igény (már akire), ők csak kielégítik az emberek vágyait.

2019. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

A tv színészek meg a tv nélkül nem lennének híresek.

Szerintem nem ingyenélők. Egyrészt egy minőségi videó elkészítése órákat igényel. Egy aktív csatorna fenttartása legalább annyira igényel heti 40 óra energiabefektetést mint minden más munkahely. Ha pedig arra célzol hogy a youtube videósok haszontalanok akkor ez a logika alapján a szórakoztató ipar minden tagja haszontalan ingyenélő, színészek, sportolók, énekesek stb. A youtuberek az emberek szórakoztatásáért felelnek és amíg legalább egy embernek örömet okoznak a videóikkal akkor már nem haszontalanok vagy ingyenélők. (megjegyzem, vannak olyan youtuberek akik nélkül jobb lenne a világ mert csak negatív hatást gyakorolnak a társadalomra)

2019. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintem a youtube nélkül nem is lennének híresek"

Gondoltad volna?

Ezen logka mentén az írók is ingyenélők, mert papír és/vagy számítógép nélkül nem is lennének híresek.


Egyébként nem hinném. Én legalábbis szívesebben jövök be napi 8 órára a nyugis irodába, és csinálom a biztos dolgom, mint hogy állandóan muszájból jópofizzak egy kamerába, mindegy milyen napom van, stresszeljek a nézettségen, stresszeljek a trendeken, hogy kik legyenek a célközönség, kapjam a tah0 kommenteket, stb....

Én nem vágyok rá semmiképp.


Az meg, hogy ingyenélés-e konkrétan... vannak youtuberek, akik bitang sok munkát raknak egy-egy videójukba, az semmiképpen se ingyenélés.


Aztán meg vannak, akik mellékesként, hobbiként nyomatják, náluk fel se merül bennem ilyesmi..

2019. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelent az "ingyenélő"? Ha definiáljuk, akkor egyértelművé válik, hogy egyik sem az, bármennyire is nem mindegyiket tartom megfelelő színvonalúnak vagy érdekesnek.


Aki alkot bármit, az nem lehet ingyenélő.

2019. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Tipikusan olyanok mondják ezt, akiknek fogalmuk sincs arról, mennyi idő és mennyi munka áll egy normálisan megszerkesztett videó, hát még egy egész csatorna mögött, ahová rendszeresen jön új tartalom. Én egyáltalán nem sajnálom tőlük a hírnevet, megdolgoznak érte, ezt csak azt nem tudja aki teljesen tájékozatlan. Még az igénytelenebb csatornáknál is, azokat pedig hosszútávon nem fogják sokat nézni.. Egyébként ha nem lenne rájuk kereslet és senki se nézné ezeket, akkor nem lenne kínálat sem.
2019. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, melyik csatáronát nézzük. Mert van különbség, egy mindenféle ufo teóriákat összehordó barom csatorna meg mondjuk egy st22 lacika csatornája közt, ahol tényleg valós dolgokról van szó. Maradjunk annyiban, hogy van, aki megérdemli meg van, aki nem.
2019. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom kérdező, hogy a kérdéseden sírjak vagy nevessek.


Egy Youtube-s persze, hogy nem lenne youtube nélkül "youtuber".


Mit jelent számodra az ingyenélő?

- Mindenki, aki nem fizikai munkát végez?

Ez elég nagy baromság.


- Pénzért "koldul", hogy a hobbiját csinálhassa?

Sajna van egy két videós, akinek a videói fele csak erről szól, hogy jajj ez elromlott és erre kell a támogatás.


- Az a vlogger aki normális tartalmakat gyárt és ezért bizonyos cégektől támogatást/ fizetést kap?

Aki megérdemli, az még tőlem is kap pénzt.


Esetleg az bánt, hogy valaki "híres"?

Azért le is tett valamit az asztalra.

2019. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Általában azok szoktak normális pénzt keresni, akik valamilyen módon megdolgoznak érte. Akkor is, ha épp valami "cringe " szarságról van szó.

Ritkán nézek ilyesmit, de nyilván megérdemlik azt, amit kapnak érte. Legalábbis én nem tudom sajnálni tőlük.

2019. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Egyetlen egy vlogot se követek, bár volt 2 db magyar és 2-3 külföldi csatorna, ahol több videót is megnéztem és tetszettek. De még ezzel együtt is azt mondom, hogy a vloggerek nagyrésze nem tesz le az asztalra semmit, függetlenül attól hogy sokat dolgozik egy videón.

Azért nem követek senkit, mert nem találtam még olyat aki képes lenne hosszútávon valódi tartalmat lerakni az asztalra. Még aki ól is indul, a publikálási kényszer miatt elsilányodik hamar.

Ez az én véleményem.

2019. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem gondolom őket ingyenélőnek. Azért a minőségi tartalmat előállítani is munka.


Egy videóblogger nem őgy dolgozik, hogy beül a kamera elé és mond pár ökörséget aztán tölti is fel - vannak persze ilyen videóblogger, de őket a kutya nem követi.

2019. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!