Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Húgom nehezen talál párt, mi...

Húgom nehezen talál párt, mi lehet az oka? Bővebben lent

Figyelt kérdés

25 vagyok (amúgy srác), húgom 20.

Próbálom rövidre fogni a lényeget.

Eléggé problémás háttérből valók vagyunk, én lel is mentem otthonról 18 évesen, amit én is inditványoztam, és anyámék is sokszor a fejemhez vágtak (aztán nagyot néztek amikor tényleg nem mentem vissza hónapok után se).

De húgommal továbbra is sokat beszéltem, ő miatta sajnáltam az egészet, és nem akartam hogy két idióta szülő mellett nőljön fel, akik minden feszültségüket mostmár nagy gyerek hiányában rajta vezetnének le.

Szóval beszéltem vele sokat, találkozgattam vele.

Eltelt azóta jó sok év, és már szeretne párt találni, de nem megy neki. Ezt múltkor videóhíváson közölte velem, és borzalmasan sírt. Rég nem láttam ilyen elkeseredettnek.


Nagyon csinos lány lett belőle (lassan nőnek kéne inkább mondanom), és nagyon értelmes.

Egyetemre jár, régészetet tanul, németül anyanyelvi szinten, oroszul és angolul tűrhetően tud, oda vissza van a klasszikus irodalomért, az építészetért, imád a természetben lenni, sátrazni, utazni, és a humora is jó.


Annyi hogy nehezen nyit új emberek felé, és saját bevallása szerint is lett egy elég erős tömegundora az évek alatt.


Nem jár el bulizni, van néhány (szám szerint 3) barátnője egyetemen akikkel jól kijön, de ők sem járnak csoportosan szórakozni. Ha valamitől kibukik, akkor az a kéretlenül, gyenge alibi dumákkal ismerkedni akaró pasi nyomulás.

Egyszerűen nincs kedve szórakozóhelyen, tömegközlekedésen, és neten ismerkedni. Eléggé megvan a véleménye a tinderről és társairól, ezért nem regisztrál ilyen helyekre (aminek örülök, jó hogy nem ilyen alkalmi randi pecázós oldalon próbál keresgélni).


Hogyan segíthetnék neki? Mit tanácsoljak?

Otthon megeszi a magány, az élete egysíkú a vizsgák és munka közti időben.

Szerintetek?

Értelmes, kissé művészetekre nyitottabb, nem teszetosza srácokkal hol tudna találkozni?


(én azért nem tudok neki mit mondani, mert az egyetem ahol vagyok kb teljesen más srác felhozatallal bír, mint amit ő preferálna. Vagy arcoskodó újgazdag hülyegyerekek, vagy teszetosza anyuci szoknyája alatt élő srácok, akikkel max tőmondatokban lehet társalogni. )


Köszi



2019. jún. 25. 19:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Tönn bőt is elhívtam ár tömegközlekedési eszközön a nagyrészük abszolút vevő volt rá ha szimpatikusak voltunk egymásnak. De mint írtam, te túl buta és felengzős vagy ahhoz, hogy megértsd. Úgy gondolod, hogy körülötted forog a világ és minden úgy van, ahogy te elképzeled, de nem. Az emberek ilyen helyeken ismerkednek, mint a tömegközlekedés, fesztivál, szórakozóhely, néhányan munkahelyi kapcsolatból lépnek tovább. Az, hogy egyes egyedeknek ez meghaladja a szellemi képességeit nem az én gondom. Igenis ellehet hívni egy nőt/pasit tömegközlekedési eszközről bárhova, az, hogy sikerül vagy sem csak a másik félen múlik.
2019. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Megköszönöm a kevésbé arcoskodó válaszolók véleményét is szóba/zöldkézzel.
2019. jún. 25. 20:16
 13/17 A kérdező kommentje:

Még hányszor fogsz reagálni nekem, akinek már 2X leírtad hogy neked erre nincs időd/nincs energiád? :D


Mégiscsak olyan unalmas lenne a napod hogy itt püfölöd a klaviatúrát?


Kicsit se átlátszó...


Üdv harmadjára is te világcsászára Casanova.

2019. jún. 25. 20:18
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen vitatkoztok, mindkettotok mondanivalojaban van igazsag, a masodik valaszolo vagyok es en se discora gondoltam hanem kocertre (klasszikus) szinhazra, ilyesmire, tudom ott se ismkerkedni megy a legtobb ember de szunetekben peldaul lehet es lattam is ra peldat, es ha nem jon ossze semmi legfeljebb kikapcsolodott es elvezte a dolgot. Aztan en ugy gondolom megint csak magambol kiindulva hogy egy introvertaltabb szemelyisegnek az internet egy eleg jo ismerkedesi lehetoseg, mert biztonsagos es elegge alaposan tudsz valogatni, nyilvan ott is at kell ragd magad sok idiotan de cserebe szerintem eleg jol tudsz szurni. Tippre a hugod azert odzkodik ettol mert pl az idilli vilagaban nem igy kepzelte el az ismerkedest meg olyan emberek vannak fenn akiktol elmegy a kedve az elettol, viszont egy kis effortot neki is kell bele tennie es ha megtalalja a parjat (arrol nem beszelve h ez szinte sose elso probalkozasra jon ossze) akkor megeri a befektettet energiat mert egy jo parkapcsolat boldogga tesz.
2019. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondd neki, hogy írjon rám. 31F
2019. jún. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagyon egysíkú, és már előítéletekkel teli a leírásod alapján, ahogy Te és Ő is, ahogyan hozzá áll az ismerkedéshez.



" az egyetem ahol vagyok kb teljesen más srác felhozatallal bír, mint amit ő preferálna. Vagy arcoskodó újgazdag hülyegyerekek, vagy teszetosza anyuci szoknyája alatt élő srácok"

Pl. az összes hallgatót ismered személyesen, hogy tudod valójában milyenek ? Vagy csak ránézésre ítéled meg őket?

Értelmes emberek nem járhatnak szórakozni amúgy ? Sokan általánosítanak, hogy csak a részeg hülyegyerekek járnak el otthonról. Ez egyáltalán nem igaz! Épp az általatok keresett emberek is ugyan úgy ki szoktak kapcsolódni. Eljárnak különböző rendezvényekre, fogyasztanak alkoholt stb.



A probléma szerintem az, hogy nincs hobbija. Nem azért kell közösségbe járni, hogy követlenül ott csajozz vagy pasizz be. Hanem kapcsolatokat építeni. Barátságot, esetleg párt a legjárhatóbb út, ha ismerősökön keresztül találsz. Mindenféleképpen ki kell építeni egy baráti kört, társaságot. Ő bemutat valakinek, téged bemutatnak másoknak. Ha szimpatikus találkoztak, beszélgettek, és alakul ez magától. Nem kell több tucat barátot találni, nem erről van szó.

Ilyen hely nincs, hogy itt vagy ott találsz embereket, akik megfelelnek az igényeidnek. Pl. egy klasszikus művészetet kedvelő ember lehet pont egy Metallica vagy Tankcsapda koncerten is ugyan úgy megtalálható, mint egy szakmai esten.


Én pl. informatikus hallgató vagyok, viszonylag nagy, változatos, és furcsa az érdeklődési köröm. Különböző sportrendezvényektől kezdve megfordulok faipari és erdészeti expokon is, darts versenyeken, kulturált szórakozó helyeken.

Az internetet sem kéne teljesen kizárni, még mielőtt lenne valós tapasztalata, azelőtt előre elítéli.

Nekem még erről az oldalról is vannak barátaim, akiket tök véletlenül találtam meg. Kérdeztem-válaszoltam, egyáltalán nem ismerkedési szándékkal, és több emberrel is nagyon jól megértettük egymást. A tinderen is vannak nagyon is normálisak férfiak, és nők egyaránt. Nyilván, nem egyszerű megtalálni őket. És ? Ez nem néhány nap, amíg kialakítod a társaságod.

Másrészt a körülötted élők, barátaid mind hatnak rád. Ha olyan emberekkel veszed magad körül, akik pont olyanok mint Te, és azonosak a negatív tulajdonságaitok, akkor ezt is fogjátok egymásban erősíteni többek között. Ha antiszoc barátnői vannak, ne csodálkozzon, ő is ilyen. Ha együtt siránkoznak, nincs megfelelő párkapcsolatuk, ne csodálkozzanak. Mit tesznek, mit tett eddig érte, hogy legyen párja ? Magától nem fog semmi sem történni! Nem elmélkedni kell és sírni, hanem tenni! Mennyi időt szánt arra, hogy fejlessze a szociális intelligenciáját ? Kommunikációs készségek, skillek, szocializálódási képesség stb.

Tömegfóbia - ez pontosan mit takar ? Ha nem mer emberek közé menni, ez is hatalmas hátráltató tényező.

Az megint más, ha valaki nem szereti a tömegnyomort, ezt én is rühellem.


Nagyon antiszociálisnak kell lenni ahhoz, hogy több félév egyetem után ne ismerkedjen valaki, minimálisan se.

Legutóbb volt szerencsém vizsgára várakozás előtt beszélgetni egy lánnyal. Pár nappal később találkoztunk a buszon, akkor is szintén beszélgettünk. Vagy, akitől-akinek jegyzetet értem-adtam, ő hívott meg kávéra stb.



"Otthon megeszi a magány"

ez a legfőbb probléma, nem a párkapcsolati kérdés.

A barátnőivel együtt miért nem mozdul ki ? Akár egy koncert, valahova elutazni stb. Rengeteg lehetőség van manapság. Még a repjegyek is nagyon olcsóak, jó időben előre lefoglalva.


Aki egyedül, saját magával, egyedül nem tud boldog lenni, a párkapcsolatra sem áll készen.

Az ismerkedés nem megy gyorsan, illetve gyakorolni kell az ember ismeretet.

Lehet, akit most elméletben megalkotott ideál, milyen személyiségtípust keres maga mellé, a valóságban nem is illik össze vele.


Szerintem az irányelvek röviden összefoglalva: hobbi, elfoglaltság - szórakozás (bárminemű, nem feltétlen klasszikus disco buli), ismerkedés, kapcsolatok kialakítása. Ha ezek rendbe vannak, utána kell véleményem szerint továbblépni a párkapcsolat kialakítása felé.


Ő most készen áll egy komoly kapcsolatra lelkileg ?


Még esetleg az önfejlesztés is sokat segítene neki. Néhány könyv, remek videócsatornák is vannak.



F22

2019. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a konstruktív választ! Ezt akár ugyanebben a formában is mondhatom, mert tényleg rátapintasz a lényegre.

Ment a zöld.

2019. jún. 26. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!