Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért használnak ki engem az...

Miért használnak ki engem az emberek? Úgy érzem, hogy csak akkor vagyok fontos az embereknek, amikor valamire van szükségük.

Figyelt kérdés

21/F


Elmesélek egy történetet:


Keresztény vagyok, járok templomba minden vasárnap, még néha ünnepnapon is. 10 évet ministráltam. Jártam temetésekre, lagzikra ministrálni, kaptam érte pénzt, de természetesen nem pénzért csináltam, hívtak engem az emberek, a sekrestye néni is. Elmentem, nem mondtam, hogy nem megyek. A sekrestye néni felhívott még akkor is, mikor este szentmisére nem volt ki ministrálni, akkor menyjek el. Okés elmentem. Amikor voltak ünnepnapok, körmönet, feltámadás, karácsony, mindig csináltam valamit, mint például a keresztet vittem, vagy a gyertyát tartottam, vagy a lobogót tartottam, egyszóval minden évben valamit csináltam.

Tavaj karácsonyi ünnepek között nagyon csalódtam a sekrestye néniben. Ugye már nem ministráltam nagyon, mivel már nagy legény vagyok, vannak ott kiseb fiúk is, akik ministrálnak. Az egyik napon a sekrestye asszony megkért arra, hogy nem is füstőlnék. Mondom soha azt nem csináltam, mégis hogyan csinálnám azt, NEMET mondtam. Ahogy említettem, hogy nem ministráltam már nagyon, de jártam oda le a sekrestyébe misékre, oda voltam megszokva, mivel gyerekkorom óta oda jártam, nem a népek közé, hanem a sekrestyében ahol a pap öltözködik. Azt mondta, hogy mennyjek fel a kórusra. Nagyon megsértődtem. Másnap lementem a sekrestyébe, mintha mondta volna valaki menj oda le. Lementem, és megint felküldött. Aztán 3. nap újra megpróbálkoztam, és akkor is felküldött. Jártam fel a kórusra, és amikor nem volt ministráns, akkor egy nénit megkért arra a sekrestye néni, hogy hívjon le engem ministrálni, mert nincs aki ministráljon, nincs ministráns, oké elmentem. Megkérdezte tőlem, miért nem járok le már a sekrestyébe? Mondom, hisz maga azt monta, hogy nem járhatok le, és csenden volt. 1 hete vasárnap volt az Úrnapja, körmönet. Képzeljétek el, hogy nem kértek meg semmire sem, hogy vigyél valamit a körmöneten, keresztet vittem, vagy a gyertyát tartottam éveket, vagy a lobogót ahogy említettem, most nem hívtak. Tudjátok milyen rossz érzés ez? Nagy gombóc volt a torkomban, hogy minden azért amennyit ministráltam 10 évet, ez a köszönet. Mindenki valamit csinált aki ministrált, csak épp én nem. Anyukám megmondta a sekrestye néninek, hogy mi volt ez, ki ezt rendezte, hogy nagyon megfájt nekem, ami igaz, nagyon megfájt nekem ez. Csak akkor voltam jó mikor valamire szükségük volt, amúgy nem is léteztem az ő számukra. Azt mondta, hogy tudja, hogy nem jól esett nekem ez, de hogy azt nem ő rendezte, hanem a templomattya.


Miért érzem azt, hogy az emberek távolodnak tőlem? Miért csak akkor vagyok jó, mikor valamire szükségük van? Nemegyszer vagyok nehéz döntésekben, és nem tudok kitől tanácsot kérni, azt gondolom, hogy megőrülök, értitek? Megőrülök. Kitől kérjek segítséget, tanácsot? Kihez forduljak? Szüleimre nem lehet számítani mindenben. Nehéz időszakon megyek keresztül.


Hol változtassak? Mindenkinek jót csinálok, próbálok máskiken segíteni, de még magamon sem tudok segíteni. Kedves, jószívű vagyok. De az utóbbi időben már ez csökken.

Min változtassak?


2019. jún. 30. 11:52
 1/3 anonim válasza:

Szerintem a sekrestyés néni besértődött azon, hogy te nemet mondtál, és ezért lehetett az, hogy nem vihettél semmit sem a körmenetben.

De amúgy, ne vedd magadra ezt. Jövőre is mehetsz, és vihetsz valamit.


De a legjobb, ha kiírod, (pl. Nekem) hogy mi bánt, teljes erőből add ki magadból a feszültséget..


Szóval akkor máskor is előfordult?


20/L

2019. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen nemet mondtam akkor karácsonykor, de azóta nem egyszer elhívott, hogy menyjek ministrálni, mert nincs aki ministráljon,és aztán megkérdezte tőlem, hogy miért nem járok le a sekrestyébe. Aztán megmondtam neki, hisz magam mondta hogy ne járjak le, hanem járjak fel a kórusra.
2019. júl. 1. 09:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Amióta nem járok le a sekretyébe, mintha nem is ismernének, csak akkor, amikor nincs ministráns, akkor menyjek ministrálni, de amúgy le se sz.rnak
2019. júl. 1. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!