Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki akarok menni a Pride-ra,...

Ki akarok menni a Pride-ra, de hogy tudom jelezni, hogy nem vagyok meleg?

Figyelt kérdés

Ki akarok menni a Pride-ra, mert támogatom a melegeket, sok meleg barátom is van, viszont azt nem szeretném, hogy valami ismerősömmel, haverommal összefutnék ott, vagy látna fényképen, videón, TV-ben, és azt hinné, hogy azért vagyok kint mert meleg vagyok.

Nincs valami karszalag, hogy én nem melegként vagyok kint, hanem hetero támogatóként? Vagy az is elég, ha nem veszek fel szivárványos cuccot?

Köszönöm előre is a segítséget!


2019. júl. 6. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem azzal tudod egyértelműen jelezni, ha egy transzparenssel, vagy pólóval jelzed, hogy miért vagy kint. Pl. "kiállok a meleg barátaimért", vagy valami hasonló. Mint a néni, aki 40 éve jár pride-ra a lányai miatt, ugyanazzal a transzparenssel. :)
2019. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem felesleges bárhogy is jelezni. Felvilàgosultabb országokban természetes, hogy nem csak melegek vannak kint. Itthon is egyre megszokotabb, senki nem fog melegnek hinni, nem hiszem, hogy magyarázkodni kéne.

Toleranciàból mész ki, ennyi

2019. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Vegyél egy "Ally" felirató pólót, vagy csinálj egy ilyen táblát.

Amúgy nyugodtan megmondhatod az ismerőseidnek, hogy miért voltál kint.

2019. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

"Felvilàgosultabb országokban természetes, hogy nem csak melegek vannak kint. "


De ez nem az... én is gondoltam már rá, hogy szolidaritásból kimegyek, de ha mennék, én is jelezni szeretném az okát, mert vannak eléggé szűklátókörű és emellé rendkívül pletykás és rosszindulatú ismerőseim, akik biztos, hogy ügyet csinálnának belőle, ha meglátnának egy képen.

2019. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg ha attól félsz, hogy égsz a barátaid előtt, hogy melegnek néznek , ne is menj ki. A felvonulás többek között arról szól, hogy mindegy mi a szexuális orientációnk, az emberek ne ítéljenek meg az alapján, ezért nem szabadna hátranynak lennie még annak sem, ha melegnek néznek. Szóval én azt mondom, vagy ne menj ki, vagy ne jelezd erőltetetten, hogy te nem vagy meleg. Ha kérdezik, nem, a barátaidnak meg elmondod miért voltál kint.


Én persze könnyen magyarázok, mert a feleségem is ott lesz, mikor kimegyünk, de nem fogom ezt kifelé jelezni, nem kézenfogva megyünk, egy nagyobb társasággal leszünk, akár nézhetnek melegnek is, nem érdekel.

2019. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Pride? Mire olyan büszkék, egy született tulajdonságra?
2019. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Normál ruhában menj és...

Problem resolved.

2019. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire olyan büszkék?

Az első pride története gondolom nem világos : megölt néhány zsaru jó pár meleget csak úgy hobbiból. Ennek emléknapja volt az első pride. Hogy soha a búza életbe több ilyen ne történhessen meg.


Ma már a pride csak egy buli, ami után 3 tonna hulladék marad szétdobálva. Közé nincs az eredeti felvonuláshoz és bár az elfogadás mai is téma, még mindig a "ne dobald a bz-it, bz-i-e vagy?" mentalitás van az emberekben. Amíg ez meg nem változik, a pride szükséges marad.

2019. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!