Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A magyarok külföldön miért...

A magyarok külföldön miért nem tartanak úgy össze mint más nemzetek?

Figyelt kérdés

Például vietnamiak, kínaiak, arabok itt magyarországon mindenki ismer mindenkit, össze tartanak, számíthatnak egymásra, esküvőkre járkálnak, szóval így össze tartanak egy szóval.

Elég sok magyar él egy helyen például Bécs, nagyobb német városok, Anglia, Írország, de ilyenekről nem nagyon hallottam hogy egy nagy közösségként, hanem max 1-2 család.

Nem vádaskodás vagy ilyesmi, csak érdekel az emberek viselkedése, és nem értem miért nem jött ilyen létre.



2019. júl. 21. 08:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Én írtam, hogy 13 éve élek kint. Még valami eszembe jutott, hogy miért nincs összetartozás. Azért sincs, mert mi magyarok nem "egy kupacban" élünk. Én egy kisvárosban élek, nagyjából olyan 500-600 magyar élhet itt ( gondolom)

Látom, hogy az arabok még ebben a kisvárosban is kialakítottak maguknak egy városrészt, ahová minden arab költözik. kínaiak is csoportosulnak, van olyan utca ahol csak ők bérelnek házakat. Lengyelek is igyekszenek egy helyen élni. Mi magyarok nem. A magyarok oda abba a házba költöznek amit megengedhetnek maguknak. Sok magyar ( ahogy minden más nemzetség is) nyolcadmagukkal élnek egy olcsóbb zónákban, olcsó lakásokban. Vannak olyan magyarok (mint mi a férjemmel) akik nem közösködnek idegenekkel, és drágább, kulturáltabb helyen is tudnak lakás bérelni. Mi ahol lakunk a kis utcánkban 1 magyar sem lakik. Így csak a véletlen találkozások maradnak amiben sokszor nincs köszönet.

2019. júl. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Külföldön élek több, mint két éve. Van rossz és jó tapasztalatom is magyarokkal, akikkel találkoztam. Érdekes dolog ez, tőlem rengeteg külföldi kérdez arról, hogy itt van-e magyar közösség és a tagja vagyok-e, mert automatikusan feltételezik, hogy tagja akarok lenni ilyen közösségnek. Meg szoktak lepődni a válaszaimon, kb. minden más nemzet összetartóbb külföldön, mint mi. A magyar önbizalomhiányos nép, amit szeret nagyotmondással kompenzálni. Azt hiszik sokan, hogy ha a másiknak jól megy valami, akkor automatikusan neki rosszabb lesz... Próbálok nem általánosítani, van magyar kollégám, akivel barátok vagyunk, de azért idő kellett, mire feloldódtunk egymás társaságában.
2019. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

2 eve elek kint Amerikaban de egy magyarral sem tartom a kapcsolatot. Talalkoztam par magyarral de mindegyik idosebb nalam es van aki mondta is hogy o egy magyarral sem tartja a kapcsolatot. Volt valaki akivel tudnam tartani a kapcsolatot de a felesegem feltekeny ra :D

Itt nincsenek nagy kozossegek es aki ide kijon az nem szallodaba megy takaritani.

Unokatesom lakik angliaban es mondta hogy nem igazan beszel magyarokkal mert mindig az az elso nehany kerdesuk hogy mennyi az alberlete, hol dolgozik, mennyit keres.

En itt el nem tudom kepzelni hogy valaki megkerdezne tolem hogy tudok e neki munkat vagy albeletet mert a neten minden fent van, tudsz talalni alberletet, munka is meg mindent ami kell es amugy is mindenki mast dolgozik. Kicsi az eseje hogy talalkozok itt magyarral es o is pont abban a szakmaban dolgozik mint en. Annak is kicsi az eselye hogy egyaltalan magyarral talalkozok.

Van aki irodan, mas apolono, van aki malomban dolgozik, stb.

Nem ugy van hogy jonnek ide szallodat takaritani meg konyhara dolgozni.

2019. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsó melyik államban laksz?
2019. júl. 27. 21:14
 15/15 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos így van, ahogy már írták előttem. Ez alól 1 kivétel van: Brüsszel. Ott példamutatóan segítőkész a magyar közösség. Viszont oda egyik sem mosogatni megy, a legalsó réteg a baby-sitter, de ők is általában több nyelvet beszélő diplomás pedagógusok. Akkor a többieket is el lehet képzelni.

Valószínűleg más országba más réteg megy, akik valóban egymást akkor keresik, amikor kell valami, amúgy meg "nem érnek rá".


Mindkettő saját tapasztalat.

2019. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!