Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha minden nap megiszok egy...

Ha minden nap megiszok egy Hellt vagy Monstert az mennyire káros?

Figyelt kérdés

2020. jan. 31. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én nem ajánlanám semmiképpen. Felesleges cukor/édesítőszer, szerintem heti 1-2 belefér de naponta nem már túl sok. A másik baj hogy a koffein miatt esélyes hogy rá fogsz szokni, ami egyrészt azért baj mert függőség alakulhat ki, nem fogod tudni abbahagyni esetleg, vagy elkezdesz többet is meginni. És az már rövid távon is káros lehet.
2020. jan. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Az energiaital NEM káros, hiszen nincs benne olyan anyag, ami káros lenne! Ha káros lenne, nem lehetne forgalmazni! Ennyi erővel az erős paprika is káros, mert kimarja a gyomrodat, nem?


Az egyes nem ír valós dolgot. A koffeinre nem lehet rászokni! Ugyanis ennyi erővel az óvodásokat is rászoktatnák, hiszen teát adnak nekik, egy fekete teában pedig több koffein van, mint egy energiaitalban! A cukortartalom valós, ha figyelned kell a cukorra akkor ne idd, de hát ki az, aki csak úgy simán energiaitalt iszik? Hiszen azt arra találták ki, hogy pörgessen és energiát adjon? Az energia pedig a cukor benne! Az élénkítő a koffein és a vitaminok!

Amúgy a Tesco-s energiaitalban több hatóanyag van, mint egy hellben, és a hell az fideszes cég, szóval ha hellt iszol orbánt támogatod pénzzel! (több milliárd közpénzt kapott a hell az elmúlt pár évben!)


Nézd meg az összetevőket a dobozokon, hasonlítsd össze, hogy miből mennyi van egy-egy dobozban és úgy vegyél! A watt, hell, bomba nagyon kevés vitamint és összetevőt ad drágábban, mint a lidl vagy a tesco! Nézd csak meg, ha nem hiszel nekem! Plk egy tescos energiaitalban 6x annyi b vitamin van, mint egy hellben!

2020. jan. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dornstadter ***** válasza:
81%

"Ugyanis ennyi erővel az óvodásokat is rászoktatnák, hiszen teát adnak nekik, egy fekete teában pedig több koffein van, mint egy energiaitalban!"


Legalabb ekkora hulyesegeket ne beszelj 2-es!

100ml energiaitalban van 30-35mg koffein, 100ml fekete teaban meg kb. 20mg.

Az ovodasokat meg nem itatjak tomeny fekete teaval, hanem altalaban jo higra csinaljak, higabbra mint ahogy egy atlag felnott issza.

Meg, hogy mi karos/egeszesgtelen az energiaitalokban, a cukor mellett talan a rengeteg mesterseges aroma, szinezek stb. amivel teletomik. Amire nem igazan van szuksege a szervezetnek.

2020. jan. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem ajánlott napi szinten inni. Én is fogyasztom, nem vagyok álszent, de a legjobb ha tiszta vizet iszol az esetek nagy részében.

Feleslegesen dolgoztatod a szíved és a vesed.

A monstert pedig felejtsd el, mivel csak fel literes.. Inkább 2,5 decisekből válassz

2020. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem ajánlott minden nap inni.


Ha te megint a vitaminos vagy: nem, akkor se egészséges, ha van bennük vitamin.

2020. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
En 10 eve iszok napi 2-3 energiatal meg melle 5 kavet es meg mindig elek.
2020. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
79%
Vajon meddig?
2020. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zoltan01balogh válasza:
60%

Semmiképp sem ajánlatos!

A Hell gyár tulajától (közvetve) hallottam, hogy hosszútávon-nagy mennyiségben máj károsodást és vese elégtelenség okoz.

Ő már csak tudja...

Mellette az üdítőkkel bevitt cukrok nagyon nem tesznek jót( az elhízások 60%-áért a cukros italok a felelősök) s akkor még a koffeinrôl nem is beszéltünk.

A koffein igen is egy függőséget okozó alkaloid .

Hogy mennyire leszel függő, az egyén és szervezet függő.

A koffein megemeli a vérnyomást és a pulzusszámot, ami rövid távon tök jó.

De gondolj egy motorra, amit minden nap csutkán üzemeltetnek.

Én pl a kávét bármikor le tudom tenni, a cigit meg egy fél napra se, pedig küzdök ellene.

Remélem segítettem.

2020. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Muzsikás válasza:
89%
Nem a koffein hatása a legrosszabb, hanem TAURIN-é,(azé van a gugli hogy ovassá) egyébként az egész együtt károsabb mint hasznos...
2020. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Muzsikás válasza:
92%
Volt egy tanítványom , naponta néha több energia italt is betolt, de egyet mindig. Ma élete végéig gyógyszert szedni kénytelen, szteroidos kezelésektől elhízott, rokkant vesebeteg 18 éves srác..pedig az élet hosszú és szép is lehetne..
2020. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!