Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Valakinek voltak negatív...

Valakinek voltak negatív hatásai a szercezetére energiaitaloktól? Most azokat kérdezem akik napi 1-2őt isznak/ittak de kávét,teát,kólát nem.

Figyelt kérdés
Mostanában elég függőjévé váltam, legalább reggel 1 és napközben talán még 1 de nem iszok ezen kívül más coffeint. Nem szeretném ha gyomorfekélyem lenne tőle vagy ilyen durvább dolog :D

2020. aug. 7. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Gimibe ittam minden nap 2-3at. Utolsó évre már olyan szívdobogást okozott, hogy azthittem szívrohamom lesz. 😂
2020. aug. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Travis83 ***** válasza:
48%
Tea imádó vagyok, a kávét kerülöm, mint terminátor a rövidzárlatot. Egyszer próbáltam csak ki energiaitalt. Kb 20 voltam. Leküldtem egy adag Redbullt és felszálltam a buszra. Egyszercsak hirtelen olyan érzésem támadt, hogy most gyerekjáték lenne a puszta kezemmel kettészakítani a buszt. Megijedtem ettől az érzéstől. Azóta sem próbáltam ki újra és nem is akarom.
2020. aug. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Hosszú távon biztos lesz negatív hatása. Én ilyen heti 3-4-et ittam legtöbbet, de mondjuk az Monster volt ami dupla adag. És már én is éreztem hogy valami nincs rendben. Egyszerűen rossz hogyha a reggeled csak így tud beindulni. Emésztési problémáim is voltak, csomó hasmenés, stb. Szerencsére ennél komolyabb nem volt, hiszen egy idő után sikerült mérsékelnem ezt a mennyiséget. Most már nem azért iszom energiaitalt mert "kell" hanem rekreációs célból, berakok valami jó zenét, játszom és közben.


Az egyik baj azzal, amit csinálsz, a sok cukor. Persze ha amúgy nagyon egészségesen étkezel akkor lehet hogy ez nem durva, de nem ez a jellemző sajnos. Illetve az is gond, hogy a koffein függőséget alakít ki, ahogy ezt te is írod. Mint minden más függőség, ennek is több hátránya van. Például hogy egy idő után a toleranciád megnő, ezért egyre többet akarsz majd fogyasztani hogy ugyanazt a hatást elérd. Nyilván ennek további egészségügyi kockázatai vannak (vérnyomás, szívroham stb), emellett szimplán pénzkidobás is. És persze ott van a mentális része a dolognak, hogy úgymond a "szer" irányít téged, nincsen 100%-ban szabad akaratod, és nem tudod megfékezni ezt.


A tanácsom az lenne, hogy fokozatosan csökkentsd a napi mennyiséget. Először is igyál minden nap csak 1-et. Ha lehet, ne reggel. Ehhez az is kell hogy rendesen aludd ki magad. Aztán 1-2 hét múlva mehet csak minden második nap. És csökkentsd amennyire csak tudod. Én azt mondanám, hogy heti 1-2 energiaitaltól nem lesz bajod, de természetesen minél kevesebb, annál jobb.

2020. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, visszább veszek mert nem ér annyit, hála istennek van egy, amibe nincs koffein de az íze ugyan olyan és ha azt iszom nem érzek késztetést az anyagra, csak az ízere függtem :)
2020. aug. 9. 23:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

évek óta napi 1-2-őt iszom így 30 évesen. nem tudom, miért kezdtem, egyszerűen rossz periódusban volt az életem, és megláttam a boltban a Monstert, és kipróbáltam. utána azért váltottam gyorsan 2,5 decisre.

Amióta iszom, sokkal több sav jön fel a nyelőcsövembe, néha eléggé dobog a szívem.

igazából azért nem tudom abbhagyni, mert ha nem iszom, akkor iszonyú migrénem lesz, és reggel + munka után jól felpörget.

Most már muszáj lesz abbahagynom, mert már nem is hat annyira, ill. a péksütemény + energiaital kombó (enyhén gluténérzékeny vagyok) kicsinálja a gyomrom.

ami igazán érdekes az az, h ha normálisan kajálok ( semmi glutén, cukor, tejtermék + gyulladáskeltő kaja), és mellé iszok energiaitalt, akkor olyan feldobottság-érzésem lesz, h hihetetlen.

2020. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!