Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Magyarországon a Pepsi és a...

Magyarországon a Pepsi és a Coca-cola az ízesített kóláikat miért csak cukormentes változatban árulják?

Figyelt kérdés

Coca-colából van citromos, Pepsiből mangós.

Viszont a baj,hogy mindegyik cukormentes.


A cukormentes kóla, amúgy is egy borzalom, egy vircsaft,mintha fel lenne vizezve, és ugyanannyi pénzt kérnek érte, mint egy rendesért.

Az ízesített és cukormentes is az még rosszabb.



Páran kitalálta,hogy a cukor milyen rossz, meg milyen káros.Birkák meg követik.

A cukor egyáltalán nem káros, ha nem napi 1 kilót viszünk be belőle.Sőt, a szervezetnek szüksége van rá, fontos a szénhidrátbevitel.


2021. jan. 7. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

[link]

Én azért iszom az édesítős változatot mert a sima cukrosnál félliterben is 226 kcal van ami 56 g cukor ami számomra már túlzás.

2021. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberek szerint maximum napi 25 gramm hozzáadott cukor ami hosszútávon nem vezet elhízáshoz betegségekhez.


Saját börömön tapasztaltam hogy igaz, elhízástól szabadultam meg miután édesitosre váltottam

2021. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom. Én csak az eredetit iszom.
2021. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ez éri meg a gyártónak. Minél több cukrot/fruktóz glükóz szirupot használnak édesítőszerek helyett, annál magasabb összeg a chips adó, amit meg kell fizetniük.
2021. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekem pont, hogy jobban ízlik a Zéró, mint a hagyományos
2021. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
58%

Alig veszi már valaki a cukrosat, mióta van a zero. Szerintem full ugyanolyan íze van. A light-nak tényleg van egy mellékíze, de a zeron én nem érzem.

Plusz aki a cukrosat szereti, az általában is a hagyományos dolgokat választja. Tipikusan középkorú férfiak, akik szerint cukormentes kólát csak a nők, meg a puhányok isznak. Viszont ez a réteg általában az ízesített kóláról is ezt gondolja. "Höh, mangós kóla, hát az nem férfias, nem jó a whiskeybe, hörr!" Most ezzel nem azt mondom, hogy mindenki aki cukros kólát iszik, hagyományos ízlésű, középkorú férfi, de tuti nagy átfedés van a zero kólát megvető, és az ízesített kólát megvető réteg között.

És a kóla nem kicsit cukros. Nem mértékkel. Hanem rohadtul. Aki sok cukros kólát iszik, az kb tuti hogy elhízik, mert iszonyat kcal van benne.

2021. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!