Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Vannak-e pozitív hatàsai...

Vannak-e pozitív hatàsai annak ha egyszerre túl sok vizet iszunk (amennyit éppen nem dob ki a gyomrunk)?

Figyelt kérdés

Az a furcsa hobbim már lassan 3 éve (nem mindig csináltam rendszeresen voltak kihagyàsok, de általában minden nap gyakoroltam ez úgy kb. összesen 3 év lehet) gyakorlom hogy minnél több vizet tudjak inni egyszerre és minnél gyorsabban azt hiszem a rekordom 20 màspodperc alatt 1,5 liter víz hányàs nélkül.

Ezt abbahagytam egy éve abbahagytam mert észrvettem hogy semmi értelme és még ártalmas is lehet, de kèt napja újra előjött belőlem az az èrzés hogy mennyire jó volt amikor ezt csináltam és nem lett volna szabad abbahagyni.

A kèrdésem az hogy egyszerre sok víznek lehet valami olyan hatása amitől jól èrzik magukat az emberek, hasonlóan a sportolàshoz, edzés után felszabadulnak endorfin és dopamin hormonok. A sok víz egyszerre is kifejt hasonló hatàst? Én magamon nyugtató hatàst tapasztalok. Ez placebo?



2021. jan. 29. 03:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jó hatása nincs.
2021. jan. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Azért nemhiszem hogy lenne, mert a fölös folyadékot mindig kb. azonnal kiválasztja a szervezet, és járkálhatsz a vécére másfél óráig. Csak bizonyos esetekben szokták javasolni, pl. köszvénynél vagy húgyúti kövességnél, hogy a páciens fogyasszon jóval több folyadékot.
2021. jan. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nincs. Sőt. Csak karos hatása van. Bele is lehet halni. Talán hallottál erről az esetrol:

[link]

2021. jan. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Jól kitágul a gyomrod, az biztos!
2021. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Nem csinálod, ha van egy kis eszed. Túlzásba vinni semmit sem szabad.

2021. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!