Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért fogyasztanak több mint...

Miért fogyasztanak több mint kétszer annyi cukros üdítőt a szegény gyerekek, mint a gazdagok?

Figyelt kérdés
[link]

2021. febr. 16. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amugy ez egy nagyon érdekes dolog. En hasonlo tanulanyokat szoktam olvasni, de ilyet neg nem lattam.

Szerintem talan.. Azert lehet mert ezzel probaljak "mutatni" hogy nem is szegenyek, hiszen ezek az uditok regen fokent a gazdagok italai voltak. Probaljak ellenkompenzalni a valodi szegénységet, enis tapasztaltam egy ismerosnel hogy kb kolat ittak kolaval, ellenben neha alig jutott penz a szamlakra. Erdekes az biztos. En csak erre az allaspontra tudok gondolni.

2021. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagok általában tudatosabb jobb minőségű dolgokat esznek isznak
2021. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Az egészségtudatosság sajnos eléggé hiányzik az alacsonyabb társadalmi státuszú, alacsonyabb iskolázottságú rétegekből. A jómódúak meg tudják venni a gyerekeiknek a jobb minőségű termékeket. Egy 50 vagy 100%-os gyümölcslé például horror áron van. Ők valószínűleg otthon isznak teát, tejeskávét, ásványvizet. A saját márkás "kóla" vagy narancs üdítő meg 89 Ft akárhol. Tehát nem elérhetetlen senkinek igazából, nem hiszem hogy a 400 Ft-os Coca Colával itatják a gyerekeiket literszámra. Bár valószínűleg még az is egy fokkal jobb mint ezek a nevetségesen olcsó selejtek.
2021. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Én arra gondolok, hogy ez lustaság. Egyszerűbb megvenni az olcsóbb üdítőt, mint készíteni valami finom egészséges italt. (Pl tea: lehet otthon is főzni, behűteni, de megveszik boltban. Vagy szörpöket befőzni a kertből, amit tavasztól őszig gondozni kellene. Nyáron friss gyümölcsleveket készíteni.) A legtöbb szegény a saját lustasága miatt szegény. Nem csinálnak semmit, nem szorgalmasak.
2021. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre ( dolgoztam iskolában mint ped.asszisztens ) ugyanúgy isszák a gazdag gyerekek is csak ők pl fantát vagy pepsit addig a szegényebb gyerekek olcsóbb üdítőt denis kóla, coop sajatmarkas üdítő.
2021. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
A való élet néha mást mutat mint egy tanulmány.
2021. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Az okát nem tudom, de kizárólag putris családoknál láttam olyat a környékünkön, hogy anyuka fantát öntött a baba cumisüvegébe, a másik meg mondta nekem, hogy megy a boltba, mert elfogyott a kóla, és az egyévese semmi mást nem iszik meg. Én meg csak pislogtam, mert az én egyévesem még képről sem látott kb kólát, nem hogy rászokjon :O
2021. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én sem értem. Valószínűleg ez az egyetlen "luxus" amit megengedhetnek maguknak.

#4 válasza meg arról, hogy a szegények lusták... Hát, "kissé" felzaklató. Nagyon nehéz körülmények között telt a gyerekkorom egy része (anyukám tartós beteg és nem tudott elhelyezkedni, ráadásul beütött 2008). Még fára sem volt pénzünk, nemhogy üdítőre. A "kert" meg nem varázsolódik elő a semmiből. Hadd ne meséljem el, hogy az elmúlt 14 évben hány tucat sokszáz forintos epertő pusztult ki teljesen, és hány több ezer forintos ribizli bokor pusztult ki. A gyümölcsfák metszéséhez szakértelem kell, és a gombaölő, kukacmentesítő permetszer is több ezer forintos tétel. A szerszámok, permetezőgép, szánttatás is pénzbe kerül, és vagy bejön a termény vagy nem. Kutyavacsora.

Annyira könnyű rávágni, hogy a szegénység oka a lustaság, de nem mindig az.

2021. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Mert olcsóbb a cukor
2021. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mitől olcsóbb a cukor? A víztől?
2021. febr. 16. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!