Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért fogyasztanak több mint...

Miért fogyasztanak több mint kétszer annyi cukros üdítőt a szegény gyerekek, mint a gazdagok?

Figyelt kérdés
[link]

2021. febr. 16. 13:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok

Ez nagyon igaz amit a 7es leirt enis tapasztaltam az emlitett családnál! Ott is a 3-4 eves gyerek semmit nem tudott meginni (konrketan okadni kezdett a viztol) mint kolat fantat meg hasonlókat, viz "szeru" italt is csak a szorpot itta meg, azt is ilyen 60-40 aranyban vizzel. A szulei meg rahagytak hogy jolvan ez van, sot meg az oviba is pluszba minden gyereknek kellett szorpos italt venniuk, mert nem adhattak csak a sajatjuknak szoval ez meg tobb plusz koltseg volt nekik .. Hat nem tudom. Szerintem neveles hianybol is adodhat ha valaki ugy gondolja fiatalon is hogy csak a cukros a jo.

2021. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed utazásra, szórakozásra azzal jutalmazod magad, ami elérhető. Cigi, cukor (üdítő), gyors kaja.
2021. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
12es, de jól mondtad. Nagyon igaz
2021. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Az egészséges életmód bizony nagy luxus. Minőségi, finom, egészséges ételeket enni luxus. Eljárni edzeni, erre időt szakítani luxus.

És nem csak az idő meg anyagiak miatt, hanem azért is, mert a szegényebb rétegnek kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy az egészségtudatosság témáját körbejárja.


A mi családunk (anyámék) eléggé egészségtudatos, saját kertünk van meg mindent magunknak készítünk el, baromira nem ilyen pikk-pakk dolog, rengeteg idő meg energia a kertben dolgozni pl. nyáron, egészséges és friss dolgokat főzni. Egy szegényebb embernek, vagy sok műszakban dolgozó, esetleg sok gyereket nevelő embernek ezekre kvára nincs ideje meg energiája, meg őszintén szólva eszébe sincs, mert van neki más baja.

Az ,hogy valaki 10-12 óra munka meg esetleg gyerekkel foglalkozás, vagy munkát követő gyors házimunka után ledöglik a tévé elé, az nem lustaság, hanem szabadidő és pihenés, amihez mindenkinek joga van.


Ha a szegényebb rétegnek ez az egyetlen "luxus" cucc, amit meg tud engedni magának, akkor egészségére.

2021. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!