Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Sió gyümölcslevek is az...

A Sió gyümölcslevek is az "egészségtelen lötty" kategóriába tartoznak, vagy néha belefér?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 16:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
56%
egészségteken lötty de azért néha belefér. ugy se tudsz 100%os egészségesen táplálkozni sajnos
2020. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem egészségtelen. Fogyókúra szempontjából rossz, rengeteg cukrot tartalmaz, 1 dl léhez is több gyümölcs kell. Jobban jársz, ha megeszed.
2020. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem szoktam ilyeneket inni, csak most megkívántam egyszeri alkalomként
2020. febr. 2. 16:41
 4/11 A kérdező kommentje:
heti, vagy 2heti 1 alkalommal becsúszik valami cukros dolog
2020. febr. 2. 16:42
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha 100%-os és nincs benne hozzáadott cukor, akkor nem egészségtelen
2020. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

5-s ha 100% és tényleg nincsen benne cukor akkor nem egészségtelen annak aki a cukrot letudja rendesen bontani, és nem nagy mennyiséget iszik.

DE 100% gyümölcsleveknek a cukor tartalma kb pont annyi mint a koláé. A külömbség cukor szempontból nincsen, de ha rostos és nincsen benne semmi más adalék anyag akkor persze jobb a testednek.

2020. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6


A kérdező nem írta hogy ilyen problémája van


Ez igaz, ha a cukortartalmat nézzük, nincs nagy különbség, de nem mindegy hogy milyen cukor. A gyümölcslében gyümölcscukor (fruktóz) van, aminek a glikémiás indexe 20, a kólában pedig kristálycukor (szacharóz), aminek 65 a glikémiás indexe. Ezért a gyümölcslé sokkal lassabban emeli a vércukorszintet.

2020. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Jobb, ha nem iszod mivel tele van mesterséges színezékekkel és ízfokozókkal. Azt is nézd meg, hogy hány % a gyümölcstartalma az adott italnak.

Vegyél inkább narancsot és reggel azt csavard ki. Na, az valóban 100%-os egészséges gyümölcslé lesz.

2020. febr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fogyókúra szempontjából, illetve napi szinten literszámra fogyasztva igen, az. Egyébként alkalmanként simán belefér, ahogy szinte bármi. Én még sima, cukros kólát is szoktam inni, mert az első menstruációs napon csak az nyugtatja le annyira a gyomromat, hogy ne görcsöljön, illetve életem legdurvább rosszullétekor is ez mentett meg a kórháztól, mert a víz sem maradt meg bennem, csak a kóla. De soha nem innám csak úgy, kedvtelésből.

Ha most te pár hetente megiszol egy pohár Siót, semmi kárt nem okozol magadnak.

2020. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sió nem túl minőségi gyártó, alig van 100%-os termékük. Külön poén, hogy a 15%-ot sem tartalmazó meggyitaluk ára nem sokban különbözik a HappyDay 50%-os változatétól.


Cukor- és savtartalmat a 100%-osnál is figyelembe kell venni.

2020. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!